Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim telefon ve interneti henüz taşıyamadılar. Her iki talep de reddedilmiş. Başvuruyu yaparken nasıl olduysa abonelik evraklarını göndermemişler. Bugün de bir gelişme olmazsa tüm işlemleri iptal ettireceğim. Bakalım sonuç ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut -- 31 Mart 2016; 10:14:50 >
  • Telefon gerekiyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pape kullanıcısına yanıt
    13 mbit alınıyor hocam gayet idail bir hiz hepimizin öyle :)

• Arkadaslar gecen Hafta PErsembe günü abonelik evraklarımı imzalayıp verilen adrese gönderdim , pazartesi evraklarım ulastı ve dün ( çarşamba ) türk telekom yetkilileri baglantı için geldiler

Hattımın sadece fiber desteklediğini normal modemle kullanamayacağımı söylediler ve yanlarında getirdikleri 147,50 TL tutarındaki Tılgın isimli WAN girişli modemi verdiler sadece modemi aldığıma dair ve kullandıktan sonra türk telekoma iade etmem gerektiğini yazan bir tutanak imzaladım , bununla ilgili ne sözleşmemde nede türknet ile yaptığım görüşmelerde herhangi bir detaydan bahsetmemişlerdi ; sizlerden de bu şekilde bi durumla karşılaşan varmı ?

Not : henüz bağlantım gelmedi ancak türk telekom yetkilileri sinyalin gönderildiğini bugun kablolar daireme çekildikten sonra bağlanabileceğim söylendi
  • bencedesen kullanıcısına yanıt
    Normalde böyle birşey olmaması gerekli ama açıkçası tam bilmiyorum kendi modeminizin modeli nedir ?
    Birde o kadar para veriyorsun neden geri vericekmissin ki modemi ?

• Benim apartmanım sıfır apartman, daha önce telefon ve internet kullanılmadı hiç. Bazı sorularım var, bilen arkadaşlar cevaplandırırsa çok sevinirim:

1- Daha önceki evlerimde hep TTnet kullandım, onlarda her seferinde anahtar teslim gibi bütün işlemleri kendileri gelip hallettiler. Turknet'te böyle mi olacak?

2- Telefonda Turknet'le konuştuğumda "Biz apartmandaki ankastre kutuya kadar bağlantı yapıyoruz, oradan daireye çekmek size ait" dendi. Bu ne anlama geliyor acaba?

3- Apartmandaki kutudan daireme internet hazır çekilmiş olabilir mi? Bunun normali nedir, dairemde internet altyapısı olup olmadığını nasıl anlarım? (Duvarda telefon kablosu prizi var)

4- Telefon numaram bile yok, telefon numarası tahsisi ve telefon kullanımı ne şekilde gerçekleşiyor, bunun içinde ayrı altyapı lazımmı?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

Benim apartmanım sıfır apartman, daha önce telefon ve internet kullanılmadı hiç. Bazı sorularım var, bilen arkadaşlar cevaplandırırsa çok sevinirim:

1- Daha önceki evlerimde hep TTnet kullandım, onlarda her seferinde anahtar teslim gibi bütün işlemleri kendileri gelip hallettiler. Turknet'te böyle mi olacak?

2- Telefonda Turknet'le konuştuğumda "Biz apartmandaki ankastre kutuya kadar bağlantı yapıyoruz, oradan daireye çekmek size ait" dendi. Bu ne anlama geliyor acaba?

3- Apartmandaki kutudan daireme internet hazır çekilmiş olabilir mi? Bunun normali nedir, dairemde internet altyapısı olup olmadığını nasıl anlarım? (Duvarda telefon kablosu prizi var)

4- Telefon numaram bile yok, telefon numarası tahsisi ve telefon kullanımı ne şekilde gerçekleşiyor, bunun içinde ayrı altyapı lazımmı?

teşekkürler

Yeni binaysa mecbur tutuyorlar. Kutudan eve hat cekili olmasi lazim. Priz gibi kutusu olur. Muteahhit caldiysa malzemeden bilemem

• Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    Ben yanıtlamaya çalışayım,

1)Hizmet aynı, eve çekilmiş ve modeme giriş yapan kablo üzerinden hizmet almaya devam edeceksin.

2) Dairenin içine kadar TürkTelekom girip hattı çekmez. Binaiçindeki kablolamadan müşteri sorumludur. Eğer daireye ulaşan kablo yada telefon girişi varsa sıkıntı yok demektir.Ama sıfır apt belki ankastreden hat çekilmemiş olabilir daireye. kontrol ettirmen gerek.

3)Duvarda priz varsa çekilidir.

4)Telefon hattı üzerinden İnternet veriliyor zaten. Numara tahsisi ücretsiz. her ay 1000 dk GSM dahil heryöne görüşmede ücretsiz.
  • bencedesen kullanıcısına yanıt
    Hocam, garip geldi banada TurkTelekom resmen modem satmış size :S
  • murathanouz M kullanıcısına yanıt
    başvuru tarihi uzatılacak. Abonelik süresi boyunca dğişmeyecek. Değişirsede pozitif yöne değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

13 mbit alınıyor hocam gayet idail bir hiz hepimizin öyle :)

Aynen hocam oyle, ozellikle 8 mbit den sonra ilac gibi geldi ki baya farkediyor veri indirirken :) hizmet kalitesinde bir aksama olmazsa taahutsuz olmasininda etkisiyle fiber gelene kadar degistirmem artik.

• pape kullanıcısına yanıt
    8 mbit de hiç çekilmez hocam hele ki when i was young ( içimden böyle geldi ) :D indirme hizi 100 kb idi :D

• ttnet taahhüt bitti, aboneliği dondurduk. Turknet'e donan üyelik bilgileri ile başvurduk. Sorun çıkmaz umarım.

• GasiOr kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz hocam.
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam, artık beklemedeyiz :)

• Mevcut taahhütlü müşterilere de açmışlar arkadaşlar haberiniz olsun ben az önce geçiş yaptım

• quote:

Benim apartmanım sıfır apartman, daha önce telefon ve internet kullanılmadı hiç. Bazı sorularım var, bilen arkadaşlar cevaplandırırsa çok sevinirim:

teşekkürler

aynı durumdayım.bina yeni.mütahit ana kapı girişine ankastre kutusu var. dün türk telekom aradı.binaya hat çekilmediğinden bişey yapamayız dedi.hat çeken arkadaşlara bildireceğiz onlar ilkönce binaya hattı çekecekler sonra biz gelip bağlayacağız dediler.ne zaman olur dediğimde hat çekenler bir sıraya koyup öyle geliyorlarmış.ne zaman olacağı belli değil yani.

• quote:

teşekkürler

hocam aynı durumdayız. bina yeni. dış kapıda ankastre kutusu var.dün türk telekomcular aradı hat bağlı değil işlem yapamıyoruz dediler.hat çeken arkadaşlara bildireceğiz ilk önce onlar gelip hat çekecek sonra biz bağlantı yapacağız dediler.ne zaman olur diye sorduğumda; onlar sıraya alıyor ne zaman olacağı belli değil dediler.hala bekliyorum.

• Arkadaşlar 16 mbps adsl internet 200 gb ak 1000 dk her yöne konuşma telefonlu tarifesinide 69,90TL'ye aboneliğe açmışlar. yüksek kotalı tarife isteyenler düşünebilir.
    mevcut müşterilerde her iki tarifeden taahhütleri içerisinde faydalanabiliyorlarmış.
    detaylı bilgi içinde müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: doominsert

Ben yanıtlamaya çalışayım,

1)Hizmet aynı, eve çekilmiş ve modeme giriş yapan kablo üzerinden hizmet almaya devam edeceksin.

2) Dairenin içine kadar TürkTelekom girip hattı çekmez. Binaiçindeki kablolamadan müşteri sorumludur. Eğer daireye ulaşan kablo yada telefon girişi varsa sıkıntı yok demektir.Ama sıfır apt belki ankastreden hat çekilmemiş olabilir daireye. kontrol ettirmen gerek.

3)Duvarda priz varsa çekilidir.

4)Telefon hattı üzerinden İnternet veriliyor zaten. Numara tahsisi ücretsiz. her ay 1000 dk GSM dahil heryöne görüşmede ücretsiz.

merhaba hocam

ttnete başvurmuştum aynı dairede daha önce internet bağlantısı almış olmama rağmen bağlantıyı sitenin ankastre kutusuna kadar getirdiler bağlantı yapmadılar.

Ttnet elit hizmete yönlendirdiler veya elektrikçi tutun dediler. Ben de 4 kere arıza kaydı 3 kere iptal başvurusu yaptım. Hep ankastreye bağlantı yapılacak dediler. Ben de iptal ettirdim. Buna başvursam yine aynı adamlar gelip sitenin ankastre kutusuna kadar mı getirirler.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.