Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19.052
Cevap
209
Favori
723.885
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    525 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: techturch

O modemle hem ADSL hem de VDSL hizmeti alabilirsiniz. Ben de sanalkart verdim ancak fatura yanlış bile çıksa ödememe gibi bir durumumuz olamaz diye düşünüyorum. Kayıt oluşturup sonraki aylar düzeltilmesi sağlanabilir ancak.

Ödememe durumu olmaz fakat haksız yere para çekilme olmadan düzeltme yapılabilir diye düşündüm. Sağol cevap için. Evrakları göndereyim bugün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    burda öyle kötülenmiştiki 20 güne gelir heralde diyerekden erkenden başvurdum. hemde sıfırdan başvurdum. 3 gün geçti evrakları istediğim günden şuan ttnet bağlamış telefon var internetde 2 güne gelir dedi.
    |
    |
    elveda kazıkcı ttnet. 24mbit hıza 84 veriyordum ve ödemeli telefonidi. şimdi en az 50mbit hız ve 1000dk konuşmam var 60 lira. bakalım internet işimde çabuk olucakmı?
    |
    |
    Arkadaşlar daha uygun fiyatlı tarifesi yok mu bunların?

16mbps ve 75gb akn bile benim için fazlasıyla yeterli. Sitesinde göremedim, mobilden bakıyorum.

YOK Maalesef tek fiyat tek seçenek
    |
    |
    nihilist76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yoksa 50mbite kadar 250gb kota + vizion paket tv + kablotv + 100 dk telefon olan paketi 70TL'e mi almak mantıklı?

Evde kablolu tv filan var ayrıyetten. Birde Kablonet 24 ay taahhüt istiyor onu belirteyim.
    |
    |

Evet yokmuş ben de gördüm şimdi.

TurkNet olarak çok sayıda paket ve fiyat tarifesi ile müşterilerimizin kafasını karıştırmak istemiyoruz. 50 GB kota, 8 Mbps hız olursa 50 TL, 100 GB kota, 16 Mbps hız olursa 80 TL gibi farklı fiyat tarifeleri bizde mevcut değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    exelance1248 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar. Bu firmayla yaşadığım tecrübemi, detaya girmeden kısaca yazayım.

Yaklaşık 3 ay kadar önce TurkNet'in ''Özgür İnternet'' (!) Reklamına kanarak, ilk 1 ayı ücretsiz olmak üzere taahhütsüz internetine başvurduk. Tamamen kendilerinden kaynaklanan nedenlerle 3 hafta içerisinde telefon hattını bağlayamadılar. Telefon hattını bağladıktan sona (hattımdan çevir sesi gelmesine rağmen)internet veremediler. Telefon bağlandığın andan itibaren- ki faturanın internet bağlanınca başlayacağını telefonda söylemelerine rağmen- 2 hafta içerisinde bir çok kez teknik (!) ekipleri ile telefonda görüştük. En son; Türk Telekom'un internet vermediğini, sorunun kaynağı ne olursa olsun kendilerince çözüleceğini ancak hattı kapatmamamız konusunda yalvarmaları üzerine 1 hafta daha süre verdik.Her çağrı merkezi personeli bir öncekinin ne dendiğinden bir haber veya inkar eder durumda. Sonuçta vermedikleri hizmet nedeni ile deneme süresinde bile başlayamadan iptal yaptık. Fatura kesmişler...
    Bu faturanın haksız olması nedeni ile iptalini istiyorum. Çünkü firmanın çağrı merkezindeki yetkilileri internet hattım açılma deneme süremin başlamayacağını beyan etmişlerdir.
    İnternet verememelerinin sebebini Türk Telekom'a bağlamaktadırlar. Hata benden de kaynaklanmadığına göre (Çünkü evimin dışında faal duruma getirilen hattan, evime bağlantısı yapılmış kablo üzerinde çevir sesi alınmasına, dışarıdan arama gelmesine rağmen data hizmeti sunulmamıştır.) internet verememeleri nedeni ile iptal ettirdiğim hattın cezasını neden ben tek taraflı ödemekteyim?

Çağrı merkezindeki teknik ekip (!) o kadar konusuna uzaman ki; telefon hattı ile internet hattının ayrı kablolar üzerinden taşındığını bile iddia edebildi...

Hizmet alabildiyseniz kendinizi şanslı sayın. Milli piyangodan ikramiye kazanmanız kadar düşük bir ihtimalle internet sahibi olmuşsunuzdur çünkü...

Firmanın/çağrı merkezlerinin tavrı da çok çirkin.. Hizmeti size satarken ve çıkmamanız için yalakalık diz boyu,siz hizmet alamayınca, çıkmak isteyince, haksız fatura ile karşılaşınca da işinize gelirse, istediğiniz yere kadar başvurur hesabı çekiyorlar.
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK

• Yüzbaşı
    779 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aybey

Arkadaşlar. Bu firmayla yaşadığım tecrübemi, detaya girmeden kısaca yazayım.

Yaklaşık 3 ay kadar önce TurkNet'in ''Özgür İnternet'' (!) Reklamına kanarak, ilk 1 ayı ücretsiz olmak üzere taahhütsüz internetine başvurduk. Tamamen kendilerinden kaynaklanan nedenlerle 3 hafta içerisinde telefon hattını bağlayamadılar. Telefon hattını bağladıktan sona (hattımdan çevir sesi gelmesine rağmen)internet veremediler. Telefon bağlandığın andan itibaren- ki faturanın internet bağlanınca başlayacağını telefonda söylemelerine rağmen- 2 hafta içerisinde bir çok kez teknik (!) ekipleri ile telefonda görüştük. En son; Türk Telekom'un internet vermediğini, sorunun kaynağı ne olursa olsun kendilerince çözüleceğini ancak hattı kapatmamamız konusunda yalvarmaları üzerine 1 hafta daha süre verdik.Her çağrı merkezi personeli bir öncekinin ne dendiğinden bir haber veya inkar eder durumda. Sonuçta vermedikleri hizmet nedeni ile deneme süresinde bile başlayamadan iptal yaptık. Fatura kesmişler...
    Bu faturanın haksız olması nedeni ile iptalini istiyorum. Çünkü firmanın çağrı merkezindeki yetkilileri internet hattım açılma deneme süremin başlamayacağını beyan etmişlerdir.
    İnternet verememelerinin sebebini Türk Telekom'a bağlamaktadırlar. Hata benden de kaynaklanmadığına göre (Çünkü evimin dışında faal duruma getirilen hattan, evime bağlantısı yapılmış kablo üzerinde çevir sesi alınmasına, dışarıdan arama gelmesine rağmen data hizmeti sunulmamıştır.) internet verememeleri nedeni ile iptal ettirdiğim hattın cezasını neden ben tek taraflı ödemekteyim?

Çağrı merkezindeki teknik ekip (!) o kadar konusuna uzaman ki; telefon hattı ile internet hattının ayrı kablolar üzerinden taşındığını bile iddia edebildi...

Hizmet alabildiyseniz kendinizi şanslı sayın. Milli piyangodan ikramiye kazanmanız kadar düşük bir ihtimalle internet sahibi olmuşsunuzdur çünkü...

Firmanın/çağrı merkezlerinin tavrı da çok çirkin.. Hizmeti size satarken ve çıkmamanız için yalakalık diz boyu,siz hizmet alamayınca, çıkmak isteyince, haksız fatura ile karşılaşınca da işinize gelirse, istediğiniz yere kadar başvurur hesabı çekiyorlar.

hocam facebooktaki reklam gönderilerinin altına yorum olarak yaz ertesi gün biraz durumu araştırıp dönüyorlar. onlar da türlü yalan dolanla faturayı size yıkmaya çalışıyor ama sonunda bakıyor karşıdaki kandırılmaya müsait değil pes ediyor. buradan olumsuz yorum okuyordum ama o kadar da değildir diyordumda daha fazlasıymış bu firma.

• Yüzbaşı
    530 Mesaj
    şuan benim internetde geldi. gerçekten çok iyi.

pazartesi başvurdum dosyaları çıktı aldım yolladım yolladım hemen.
    çarşamba günü ttnetden aradılar evde kimse yoktu bağlantı yapılmadı
    bugün 10 gibi tekrar geldi ttnetdeki arkadaş bağlantıyı yaptı telefon 10.30 gibi açıldı hemen az öncede internetim geldi. 4 gün çekmedi valla. sonuç

Ping süresi
    9ms
    İndirme hızı
    72.20Mbps
    Yükleme hızı
    1.67Mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurguner -- 22 Aralık 2016; 16:21:1 >

modem ne kullanıyorsunuz acaba. ben modemin arayüzünde 70mbit görüyorum ama hız testinde ortalama 35 üstünü göremiyorum.
    |
    |
    onurguner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: teknokolik35

modem ne kullanıyorsunuz acaba. ben modemin arayüzünde 70mbit görüyorum ama hız testinde ortalama 35 üstünü göremiyorum.

valla şimdilik eski yedek modemi taktım hocam. ttnetin verdiği airties eski tip olanı büyükçe olan..

DSL Hızı(Kb/s): 76772 4094
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 74908 29881
    SNR Sınırı (dB): 8.0 27.6
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 13.9 7.0

TTNET_AirTies_Air5650_FK66

pek anlamıyorum ama kablomuda değişmeyi düşünüyordum. çok kısa geldiğinden 3 tane splitter bağladım uzatmak için :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurguner -- 22 Aralık 2016; 16:47:34 >
    Kararsız kaldım,aynen bir iyi bir kötü yorum yazılıyor.

1- ) Benim merak ettiğim,taahhütsüz tamam, ilk ay ücretsiz tamam, 2 ay kullanıp kapatsak , 1 aylık ücret mi ödenecek aşağı yukarı?

Soru 2: Modemden bahsedilmemiş, anlaşılan modemi kendimiz almamız lazım, modem önerisi göremedim hiç, var mı öneriniz ?
    |
    |

Ping ve hız değerleriniz nedir acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    onurguner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Ping ve hız değerleriniz nedir acaba.

Ping süresi : 9ms

İndirme hızı :72.20Mbps

Yükleme hızı :1.67Mbps

test ediyorum ama ping bazen 8-11 değişiyor bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurguner -- 22 Aralık 2016; 19:59:52 >
    |
    |
    Ben yaklaşık 2.5 senedir Turk.Net kullanıyorum.Üç gün önce VDSL 50 Mbit'e geçtim.

Yer : İstanbul-Sultanbeyli
    Modem : Asus DSL-N17U
    Modem arayüzünden baktığım kadarıyla alt yapı 50 Mbit destekliyor.Ama ben 40'lardayım.Ping 6-30 arası değişiyor.Memnun muyum? Evet. Diğer ISS'lerde bu hizmeti bu fiyatın iki katına anca verebiliyorlar.Hem de AKK 150 Gb olmuyor çoğu zaman. Ayrıca taahhüt yok daha ne olsun. İstediğim zaman çıkabilirim.
    |
    |

• Binbaşı
    1632 Mesaj
    Arkadaşlar bugün evrakları göndereceğim. Ama sözleşmeyi okudum. Taahhütsüz diyorlar ama sözleşme de 14 gün içinde vazgeçebilirsiniz yazıyor. Sonrası için birşey yazmıyor. Kafama takıldı. Aradım bilmeyen biri yarım yamalak telefonda konuşmayı bilmeyen biri çıktı karşıma. Bu hizmeti kullanıp 14 günden sonra vazgeçen oldu mu sorun oluyor mu ? Acil cevap verirseniz sevinirim. Ona göre göndereceğim evrakları ?

Herhangi bir VDSL modem iş görür mü?

Şu modem olur mu mesela?

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-huawei-hg630a-vdsl2-plus-fiber-kablosuz-300mbps-4-port-modem-354153166/detay

Bu yolluda deneyeyim sağ olun...

Aboneyken, hattı bağlamları, internet vermeleri için Twitter'dan msj yazınca hemen arayıp ilgileniyorlardı. ulan iyi tercih yaptık, en azından ilgileniyorlar diyordum. Ancak iş abonelik sözleşmesi bitene kadarmış. Şimdi umurlarında değil.

Bu fiyatı gördükten sonra insanın diğerlerinden alası gelmiyor. Bu nedenle evde internetim yok. Telefondan paylaşarak idare ediyorum. Video izlemeyince yetiyor.

Eniştemin evinde de bu Türknet var bende onlardan görüp alayım dedim. Sorun yaşamazsanız sıkıntı yok ancak benim gibi sorun yaşarsanız vay halinize.

Sözleşmenin bir yerine mutlaka: ''iş bu sözleşme, Türknet'in (vs.. ne ise), sözleşmeye konu olan adrese İNTERNET Hattını Bağlayıp, İnternet vermesinden itibaren yürürlüğe girer.15 Gün içinde Türknet'in internet verememesi durumunda, her ne ad altında olursa olsun, müşteriden herhangi bir bedel talep edemeyecek olup, sözleşme kendiliğinden fesih olunacaktır. Maddesi yazınız. Ben yazmadığım için, çağrı merkezinin oyalaması nedeni ile 15 günlük süre böyle geçti.

Türknet'i tercih etmek resmen bir kumar. %50 şansınız var gibi. Benimle aynı zamanda baş vuran birçok kişi hizmet alamadı. O zaman internet verebilme oranları çok düşüktü. şu an bilemiyorum .

Ancak baş vurup da internet alabilen arkadaşların, bu konunun geçmişine bakmadan, her önüne gelene ''bende soru yok, sizde bağlatın'' eklinde ölümüne firma tavsiyesi yapması doğru bir öneri olmayacaktır. Eğer sizin yüzünüzden biri sorun yaşarsa, şahsi olarak -firmayı önermenizin sorumluluğunu alıp- yardımcı olacak, zarara uğrayacakları zararı telafi edecek misiniz? Bende buradaki yorumların iyiliğine, şöyle hızlı böyle uçuyor,şöyle kaçıyor gazı ile başvurdum....
    |
    |
    cihat_ozturk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK

• Binbaşı
    1632 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FastegL

Arkadaşlar bugün evrakları göndereceğim. Ama sözleşmeyi okudum. Taahhütsüz diyorlar ama sözleşme de 14 gün içinde vazgeçebilirsiniz yazıyor. Sonrası için birşey yazmıyor. Kafama takıldı. Aradım bilmeyen biri yarım yamalak telefonda konuşmayı bilmeyen biri çıktı karşıma. Bu hizmeti kullanıp 14 günden sonra vazgeçen oldu mu sorun oluyor mu ? Acil cevap verirseniz sevinirim. Ona göre göndereceğim evrakları ?

buna cevabı olan var mı ?
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.