Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.052
Cevap
209
Favori
723.990
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    10 Mesaj
    Kafasında Soru işaretleri olanlar için;

2 ay önce Türktelekom + TTnet iptal edildi.

Başvurulmadan önce vodafone'nun sitesinden binanın desteklediği hızlara bakıldı;

72Mbit Download > VDSL
    17Mbit Download > ADSL

Salı Saat 4-5 gibi telefon üzerinden başvuru yapıldı. (VDSL ile 50Mbit verebileceklerini söylediler)
    Çarşamba kargo hazırlanıp gönderildi.
    Perşembe internet sitesi üzerinden belgelerin ulaştığını öğrendim.
    Cuma sabahı belgelerin ulaştığı SMS'ini aldım.
    Salı günü öğle vaktinden türktelekomdan bi birim gelip kablo bağlantılarını yapmaya geldi.
    (Bu anda evde olmadığım için tam bilgi veremiyorum, sadece telefonla bağlantıyı yaptılarını öğrendim.)
    Kablo bağlantısından yaklaşık 1-2 saat sonra "aktif edilmiştir" SMS i geldi yanında DSL kullanıcı adım ve şifrem ile birlikte)
    Salı akşam modemi bağlayıp ayarları yaptım. sonuç;
    Speedtest; 40Mbit Download, 1,66 MBit Upload
    Modem; Upload - Download
    Mevcut Hız (Kbps) 4094 51176
    Maks. Hız (Kbps) 21399 73795

Şuan memnunum inş. sıkıntı çıkmaz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    563 Mesaj
    merhaba arkadaşlar.bina girişindeki telefon kutusundan daireme kadar telefon kablosu çekeceğimde normal 2 telli telefon kablosumu çekmeliyim yoksa cat6 kablo kullansam daha sağlıklı olur mu ?
    |
  • Yarbay
    2496 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ercierci

merhaba;

TTNET aboneliğinizi kendiniz mi iptal ettiniz yoksa Turknet açıldığı zaman otomatik iptal oluyor mu?

Slm.

Cep telefonunda hat taşır gibi hattıniz ttnetten turknete taşınıyor.
    TTNET hattıniz otomatik olarak kapanıyor.
    Siz yine de geçiş olduktan 1 hafta sonra ttneti arayıp kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: AhmetGüler

merhaba arkadaşlar.bina girişindeki telefon kutusundan daireme kadar telefon kablosu çekeceğimde normal 2 telli telefon kablosumu çekmeliyim yoksa cat6 kablo kullansam daha sağlıklı olur mu ?

Slm.

Hazır bu işe soyunmuşken Cat 6 en iyisi olur.

|
    |

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: RANCH SOS

Superonline ın gözünün yağını yiyim ya. 100mbit 250akk 100tl. 85 den aşağıya düşmedi hiç 3 yıldır kullanıyorum esenyurtta bi sitede. Gönül ister her yerde olsun herkes kullansın

VDSL mi ? fiberdir o fiber

Fiber hocam. Öylesine yazdıydım konu ile alakalı değil

|
    |

MSI GT75 8SG | ASUS G75VW | SAMSUNG 65Q80R | SAMSUNG 46F7000 | SAMSUNG Q70R Harman Kardon Sounbar | SOL 100MBIT
  • Teğmen
    223 Mesaj
    Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak;

Evde net ve telefon yok, ilk bağlantı olacak tabi Turknet başarabilirse

Başvuru işini yaptım, telekomdan görevli geldi, kablo tespitini yaptı gitti.

Bundan sonra ki süreç nedir?

Telekomdaki görevli turknet ten gelip daire bağlantısını yapacaklar demişti. Böyle mi oluyor ?
    herkese tavsiyem duvar içinden geçen eski kabloları kullanmayın kutudan daireye yeni kablo çektirin. gözlemlediğim kadarıyla en büyük sorun bu ve kablo değişince çözülüyor. 20-30 lira için eziyet çekmeye gerek yok. ben duvar içi tesisata baktığımda 4 tane ek vardı ve 20 senelik kablolar. çok anlamasam da gittim cat6 kablo alıp çektim 75mb destekleyen hattan 53mb hız aldım hiç oynamadı şu ana kadar. iki aydır kullanıyorum memnunum. turknet bana göre f/p olarak uygun hizmet veriyor. türktelekom takoz koymasa daha da iyi olurlar eminim
    |
    |
    ttnet vdsl 35 mbps abonesiyim ve taahhütüm 4 gün sonra bitiyor. tekrar ttnet kullanmak istemiyorum
    Türknet e geçmek istesem ttnet i kapatmam mı gerekiyor
    türknet e başvuru yapılıp kullanmaya başlayınca mı kapatmam gerekiyor. son olarak ttnetin vdsl modemi var onu kullanmaya devam edebilirmiyim

TurkNet evinize gelmez. Boşuna beklemeyin. Eğer Türk Telekom yetkilileri dairenizdeki kabloyu tespit etmediyse elektril çağırıp kablo tespitini yaptırabilirsiniz.
    |
    |
    refreshing kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İnterneti kapattırmayın. Cep telefonu numarası taşır gibi kesinti olmadan internetinizi taşıyorlar. Ben öyle yaptırdım. TurkNet sizin yerinize Türk Telekom internetini kapattırıyor. benim bir işgünü içinde geçişim sağlandı.
    |
    |
    exelance1248 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: exelance1248

arkadaşlar çok aci cevaba ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
    ttnet vdsl 35 mbps abonesiyim ve taahhütüm 4 gün sonra bitiyor. tekrar ttnet kullanmak istemiyorum
    Türknet e geçmek istesem ttnet i kapatmam mı gerekiyor
    türknet e başvuru yapılıp kullanmaya başlayınca mı kapatmam gerekiyor. son olarak ttnetin vdsl modemi var onu kullanmaya devam edebilirmiyim

adamların tekirdağda bir bürosu var, basıl dolaşacak türkiyeyi.....
    herşeyi telekom elemanları yapacak.....
    turknet, vodafone, sol, doping ve diğerleri fiber hariç türkiyedeki tüm adsl ve vdsl telekomun alt bayileridir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    476 Mesaj

teşekkür ederim. ozaman ben hemen başvuru yapayım taahhüt e 4 günüm kaldı çünkü
    |
    |
    techturch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

doğrudur. ama aynı altyapıya 20 tl fazla vermekte saçmalık oluyor. 35 mbps 100 akn ye 81 tl veriyorum
    kapatım süperonline vdsl geçecektim ceple beraber. bunda taahhüt olmayınca tercih edeyim mi diye düşündüm
    |
    |
    deneme1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yalnız taahhüt son gününden önce onay vermeyin. 4 gün dolmadan internetiniz açılırsa taahhüt bozulur.
    |
    |
    exelance1248 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şimdi onu sordum 120 tl ye kadar cayma bedelini karşılıyoruz dediler.
    |
    |
    techturch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar
    |
    |
    Şuan normal seyrinde devam ediyor. İzmir-Özdere'den hizmet alıyorum. Altyapınız neyi destekliyorsa onu alıyorsunuz. Bulunduğum yerde Adsl olduğu için 8mbps sabit bıraktırdım, kopma olmasın diye.
    |
    |

bağlandıktan sonra anlıyorsun neden ucuz olduğunu, yıllardır hiç kesilmeyen net , kesilmeye başlıyor, kafalarına göre altyapı çalışması var diyip neti kesiyorlar. hızı sabit veremiyorlar, aynı ip'yi bölüp zayıf bağlantı sağlıyorlar. kısacası hepsi rezil iss lerin ancak bunlar hem rezil hem veremeyecekleri hizmetin altına adını yazıyorlar. dolayısıyla hem rezil hem yalancı oluyor.
    |
    |
    erdiozgor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
bankalar.org
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
5,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.