Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cuma günü ADSL VDSL geçmek istedigimi belirttim.Cumartesi günü interneti kestiler.Pazartesi günü mh aradım hattın VDSL geçtigini söylediler.Ama modem DSL ve İnternet ışıgı yanmıyordu.Tekrar mh aradım durumu anlattım arza kaydı oluşturdu.30 dakika sonra TürkTelekom birisi geldi modeme baktı birşey taktı modeme sonra binanın girişindeki kutuya gitti sanırım hattın 50 mbite kadar destekledigini söyle ama 50 mbit sorun yapabilir 40 mbit ayarlıyorum dedi gitti.

Benim şansıma bu bölgedeydim dedi arıza kaydı düşünce yakın oldugundan hemen geldim dedi.Adsl Vdsl geçiş oldugunda bir port degişimi oluyormuş.Bunu gerçekleştirdigini söyledi.

İlk yaptıgım testte 33 Mbit çıkmıştı şimdi 22 Mbit çıkıyor biraz degişken birhızı var ama 16 Mbitten iyidir.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Ayın 9'unda Superonline aboneliğimi iptal ettirdim. Ayın 12'sinde, Turk.net'in sözleşmesini imzalayıp gönderdim. Evraklar ayın 13'ünde ellerine geçti. Ayın 16'sında internetim aktif hale geldi.

Şu anda ortalama hızım 50 mbps. 60 TL karşılığında, Türkiye standartlarına göre o kadar iyi bir hizmet ki, hala bir aksilik çıkmasını bekliyorum.

Ben bu kampanyadan çok daha öncesinden beri -ki o zamanlar taahhütsüz bir kampanya yok- Türknet abonesiyim. 2013'ten beri. 2 yıllık taahhüt bitti. Daha sonrasında zaten böyle bir kampanya yaptılar ve beni de direkt bu kampanyaya geçirdiler. İlk 2 yılda bazen faturadaki kesim tarihi değişiklikleri bunların kendi içlerindeki muhasebe işleri sebebiyle ara sıra değişik değişik faturalar geliyordu. Sonradan düzeldi. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnız 50 mbps iyiymiş. Ben 16'nın üstüne çıkamıyorum maalesef. Ama buna da şükür ediyorum. Şu an Türknet'ten daha iyisi yok, alternatifi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Ayın 9'unda Superonline aboneliğimi iptal ettirdim. Ayın 12'sinde, Turk.net'in sözleşmesini imzalayıp gönderdim. Evraklar ayın 13'ünde ellerine geçti. Ayın 16'sında internetim aktif hale geldi.

Şu anda ortalama hızım 50 mbps. 60 TL karşılığında, Türkiye standartlarına göre o kadar iyi bir hizmet ki, hala bir aksilik çıkmasını bekliyorum.

Ben bu kampanyadan çok daha öncesinden beri -ki o zamanlar taahhütsüz bir kampanya yok- Türknet abonesiyim. 2013'ten beri. 2 yıllık taahhüt bitti. Daha sonrasında zaten böyle bir kampanya yaptılar ve beni de direkt bu kampanyaya geçirdiler. İlk 2 yılda bazen faturadaki kesim tarihi değişiklikleri bunların kendi içlerindeki muhasebe işleri sebebiyle ara sıra değişik değişik faturalar geliyordu. Sonradan düzeldi. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnız 50 mbps iyiymiş. Ben 16'nın üstüne çıkamıyorum maalesef. Ama buna da şükür ediyorum. Şu an Türknet'ten daha iyisi yok, alternatifi yok.

Olması gereken herşeyi bize "Nimet" olarak sunuyorlar ya, durumumuz gerçekten acı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Olması gereken herşeyi bize "Nimet" olarak sunuyorlar ya, durumumuz gerçekten acı.

Ne yazık ki öyle. Toplumdaki tüketim bilinci de çok kötü. Bu da tuz biber oluyor.

• Arkadaşlar ttnet in 75 GB kotasından bıktım. 10 yıldır ttnet müşterisiyim. Sınırsız diyor 75 GB kota koyuyor. Geçen hafta kapattırdım ve turknet e başvurdum. Kötü yorumlara rağmen denemek için başvurdum. Yorumların aksine çok hızlı bağlandı. 1 hafta sürmedi bile. Evrak gittikten sonra bulunduğunuz konumda internet konusunda sıkıntı yoksa hemen bağlanıyor. Ayrıca hızı çok iyi. Ttnet ten eksiği yok fazlası var. Tavsiye ediyorum.

• Sözleşmem bitmek üzere. Açıkcası çok bilinmediği için geçmeye çekiniyorum ancak TTnet'de kaç senedir sömürdü bizi. Turknet kullanan arkadaşlar memnunlar mı geçilmeli mi sizce?
  • VDSL alınan hız hattın yogunluguna göre degişiyor sanırım.ilk açıldıgında 33 Mbit.19:56 22 Mbit şuan 41 Mbit çıktı.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • Bi hevesle turk.nete geçtim statik ip tanımladılar. Nete giremiyorum. 48 saat onarım süresi çok yüksek!! :( Yok mu firma yetkilisi yaw. Alt taraf bir statik ip istedim.
  • darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    Geçişler kolay oluyor, başvurun geçin derim. Bağlatana kadar sıkıntı çektim ama şu anda çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RANCH SOS

Superonline ın gözünün yağını yiyim ya. 100mbit 250akk 100tl. 85 den aşağıya düşmedi hiç 3 yıldır kullanıyorum esenyurtta bi sitede. Gönül ister her yerde olsun herkes kullansın

VDSL mi ? fiberdir o fiber
  • mustafa1248 M kullanıcısına yanıt
    merhaba;

TTNET aboneliğinizi kendiniz mi iptal ettiniz yoksa Turknet açıldığı zaman otomatik iptal oluyor mu?
  • arkadaşlar benim de şubat 11 de ttnet ile taahüdüm bitiyor bende arada kalıyorum türknete geçmek ve geçmemek arasında, bu kadar çok sorun yaşayan insan görünce gözüm korkuyor. kullanıpda memnun olan ama foruma yazmayan kişiler de olacağını düşünüyorum ve 150 gb akn + telefon = 60 tl bana çok cazip geliyor. türknete geçipde memnun olan arkadaşlar varsa onların da yorumlarını görmek isteriz. bir de mevcut hattı kapattırıp geçmek yerine mobildeki gibi taşımak daha hızlı sonuçaalmaya sebep gibi görünüyor engin ve derin bilgisi olan arkadaşların yorum ve yardımlarını bekliyorum. izmir - bayındır, tire, ödemiş civarında türknet kullanana arkadaşlar var ise sizlerin de yorumlarınızı almak isterim :)
  • Daha adsl'de bile düzgün hız veremiyor millet burada vdsl'den şikayetçi daha çok şikayet edersiniz ben böyle giderse iptal ettireceğim.

150 gb akk süper lafım yok ama sürekli 3 mb, 2 mb civarlarına düşüyor hız zamanı belli değil günde 4-5 kez oluyor.

Hat incelenmiş ''ya hehe'' modemde sorun varmış yok pc'de sorun varmış uyduruyorlar sürekli şikayetiniz ne olursa olsun bahaneleri hazır.

9 senedir vodafone.net (önceden koç.netti) kullanıyordum hiç böyle sorunlar yaşamadım ben evet akk azdı ama hiç bir an hız düşmesi vs şikayetim olmadı ve kesinlikle ADRES değiştirmedim.

O yüzden eğer devir edecekseniz şansınızı deneyin belki sizde sorun olmaz yoksa sıfırdan bağlantı yapılacaksa 1 ay sürebilir kesinlikle değmez.
  • Kafasında Soru işaretleri olanlar için;

2 ay önce Türktelekom + TTnet iptal edildi.

Başvurulmadan önce vodafone'nun sitesinden binanın desteklediği hızlara bakıldı;

72Mbit Download > VDSL
    17Mbit Download > ADSL

Salı Saat 4-5 gibi telefon üzerinden başvuru yapıldı. (VDSL ile 50Mbit verebileceklerini söylediler)
    Çarşamba kargo hazırlanıp gönderildi.
    Perşembe internet sitesi üzerinden belgelerin ulaştığını öğrendim.
    Cuma sabahı belgelerin ulaştığı SMS'ini aldım.
    Salı günü öğle vaktinden türktelekomdan bi birim gelip kablo bağlantılarını yapmaya geldi.
    (Bu anda evde olmadığım için tam bilgi veremiyorum, sadece telefonla bağlantıyı yaptılarını öğrendim.)
    Kablo bağlantısından yaklaşık 1-2 saat sonra "aktif edilmiştir" SMS i geldi yanında DSL kullanıcı adım ve şifrem ile birlikte)
    Salı akşam modemi bağlayıp ayarları yaptım. sonuç;
    Speedtest; 40Mbit Download, 1,66 MBit Upload
    Modem; Upload - Download
    Mevcut Hız (Kbps) 4094 51176
    Maks. Hız (Kbps) 21399 73795

Şuan memnunum inş. sıkıntı çıkmaz.

• merhaba arkadaşlar.bina girişindeki telefon kutusundan daireme kadar telefon kablosu çekeceğimde normal 2 telli telefon kablosumu çekmeliyim yoksa cat6 kablo kullansam daha sağlıklı olur mu ?
  • Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercierci

merhaba;

TTNET aboneliğinizi kendiniz mi iptal ettiniz yoksa Turknet açıldığı zaman otomatik iptal oluyor mu?

Slm.

Cep telefonunda hat taşır gibi hattıniz ttnetten turknete taşınıyor.
    TTNET hattıniz otomatik olarak kapanıyor.
    Siz yine de geçiş olduktan 1 hafta sonra ttneti arayıp kontrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmetGüler

merhaba arkadaşlar.bina girişindeki telefon kutusundan daireme kadar telefon kablosu çekeceğimde normal 2 telli telefon kablosumu çekmeliyim yoksa cat6 kablo kullansam daha sağlıklı olur mu ?

Slm.

Hazır bu işe soyunmuşken Cat 6 en iyisi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: RANCH SOS

Superonline ın gözünün yağını yiyim ya. 100mbit 250akk 100tl. 85 den aşağıya düşmedi hiç 3 yıldır kullanıyorum esenyurtta bi sitede. Gönül ister her yerde olsun herkes kullansın

VDSL mi ? fiberdir o fiber

Fiber hocam. Öylesine yazdıydım konu ile alakalı değil

• Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak;

Evde net ve telefon yok, ilk bağlantı olacak tabi Turknet başarabilirse

Başvuru işini yaptım, telekomdan görevli geldi, kablo tespitini yaptı gitti.

Bundan sonra ki süreç nedir?

Telekomdaki görevli turknet ten gelip daire bağlantısını yapacaklar demişti. Böyle mi oluyor ?
  • 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.