Şimdi Ara

Türk.Net'in Gece Pingi (Rekora ulaştı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İstanbul Beşiktaş, Gayrettepe'de oturuyorum.

Sanırım 1 haftadır Türk.Net kullanıyorum. Son iki gündür ping aldı başını gidiyor. Modemim sıfır, Zyxel vmg3312-b10d

Her neyse, pingim 12-20 ms civarlarında download hızım 45-46 Mbit dolaylarında ve upload hızım 1.70 dolaylarındaydı.

İki gündür ise pingde rekora gidiyoruz. Ping arttığı için bu direkt indirme hızına da etki ediyor. Hadi indirme hızını geçtim ama oyun oynayamıyorum şu anda. Anca bunu yazabiliyorum. Oyun oynamaya kalktığımda direkt sunucular, "Sana yer yok hocam" diyerek beni atıyor.

Benzer durumu yaşayan, yaşamış ve bir şekilde çözmüş olan var mı ?

Hat değerlerim ile hız testini aşağıda paylaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkin Kayalar -- 23 Mayıs 2017; 22:34:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Modeminizi kapatın
    Bilgisayarınızı modeme kablo ile bağlayın
    Modeminizi açın
    Modeme bilgisayar dışında başka bir cihaz bağlı olmadığına emin olun
    Bilgisayarınız üzerinden speedtest.net sitesi üzerinde hız testi yapın ve sonucunu buraya ekleyin
    https://ahmetozer.org/uploads/baglanti-kontrol.bat dosyasını indirip çalıştırın ve masaüsütünde oluşan txt dosyasındaki verileri buraya yapıştırın.
  • senin ping değerin iyimiş yine birde benimkini gör.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hocam Windows bilgisayarım yok :/

Başka bir şekilde size o bilgileri sunma imkanım varsa yapabilirim.

Şu anda ping 8 e düştü, ama saat gece 12 oldu. Büyük ihtimalle çevredeki kullanımdan kaynaklı Türk.Net kesinti yapıyor diye düşünüyorum ki bu çok kötü bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkin Kayalar -- 23 Mayıs 2017; 23:44:22 >
  • Berkin Kayalar B kullanıcısına yanıt
    elinizde ne tür cihazlar var ?
  • 1 dk arayla yapılmış 2 test sonucu yüksek pingli olan turcell serveri düşük pingli olan tt serveri test yaparken tt serverlerini kullanın yoksa saçma sapan ping ve hız değerleri görülüyor

türkcell

tt
  • Modem şifreni değiştir, modemin WPS özelliğini kapat problem çözülecektir. Pingin TürkNet ile alakası yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1nteacome20

1 dk arayla yapılmış 2 test sonucu yüksek pingli olan turcell serveri düşük pingli olan tt serveri test yaparken tt serverlerini kullanın yoksa saçma sapan ping ve hız değerleri görülüyor

türkcell

tt

Maalesef alakası yok hocam.

Olay speedtest değil. Benim oynadığım tüm oyunlarda lag giriyorsa, sunuculardan atılıyorsam hangi serverda test yaptığımın bir önemi kalmıyor bence.

Nitekim Vodafone, Radore, DorukNet, Turkcell, Turk Telekom Avrupa olmak üzere tüm serverlarda yaptığım testler uçuk bir ping gösteriyor bana.

Daha demin farklı serverlarda 3-4 test yaptım ve ping 80-100 arasında. Bu saatte bile.

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    -M-K- - kullanıcısına yanıt
    @ULTILIX hocam evdeki aletler iPhone, iPad ve Macbook Pro. Hepsinde iCloud kapalı. Ve evde bile oyun oynadığım zaman Wireless larını kapatıyorum.

@-M-K- hocam modem 2 haftalık. Şifrenin etkisinin olup olmaması bir yana, WPS'i modemi aldığım gün kapattım. Şifreyi yine tavsiyenizi denemek amacıyla değiştirdim lakin etkisi olmadı. Kablolu bağlantıyla deneme yaptığımda halen problem mevcut. An itibariyle 97 pingim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1nteacome20

1 dk arayla yapılmış 2 test sonucu yüksek pingli olan turcell serveri düşük pingli olan tt serveri test yaparken tt serverlerini kullanın yoksa saçma sapan ping ve hız değerleri görülüyor

türkcell

tt

pingle ilgili yazmak istedim. Son 3 haftadir süperonline aktarmalarinda bir sikinti var bugün türktelekom ana pop noktasindan (gayrettepe-acibadem) süperonlinenin kirklareli sunucusuna

telianet üzerinden baglanti almanyaya kadar gidip ordan süperonline routerine dönüp pingi 68 ms alabildim.

Yani diyecegim istanbuldayim dh sunucusu radorede oda istanbulda normalde pingim 5 6 suan gelen ping en iyi 15 normal 20 ms bu aktarma düzelene kadar ping düzelmez onu söyleyeyim ha nasi cözeriz dersen? cift hatli türkiye lokasyon bir vpn bulursun süperonline direk cikisi olur pingi keser

bu sorun tüm türktelekom kullanicilarindada %90 mevcut durumdadir suan ve ayni durum bendede mevcut.

Istanbuldayim bursaya test ediyorum istanbul pingim 4 5 ms araliginda
    Bursa Türktelekom
    Bursa Süperonline istanbuldada ayni. Görüldügü gibi 20 mbitte bir sorun yok ama 70 mbitteyken bendede 50 civarlarinda kaliyor süperonline sunuculari ve pingim 52 ben burdan hollandaya 50 ms aliyorum pingi

Gece 2 den sonra tekrar testleri güncelleyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaanDE34 -- 27 Mayıs 2017; 22:2:57 >
  • bu kadar dalgalanmanın sebebi nedir acaba?Teknik olarak bunu açıklayacak kimse yok mu?
    test yapıyorsunuz bir değer çıkıyor,1 dk sonra çok farklı bir değer çıkıyor.
    Hani 3-5 de oynamıyor,çok alakasız değerler bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

bu kadar dalgalanmanın sebebi nedir acaba?Teknik olarak bunu açıklayacak kimse yok mu?
    test yapıyorsunuz bir değer çıkıyor,1 dk sonra çok farklı bir değer çıkıyor.
    Hani 3-5 de oynamıyor,çok alakasız değerler bunlar.

Valla o sorun bildigim kadariyla herkesde var türknet kullanan yakinda onuda fixlerler heralde. bu tek basina dosya alirken oluyor yani 10 saniyede bir dalgalanma var gibi ama yüksek hizlarda belli oluyor genelde

ben 9.1 mb alirken bi anda 7,6 ya düstügünü görüyorum bazen gece hemen geri düzeliyo gecen konustuk hatta yakin bi zamanda oda düzelir büyük ihtimalle
  • Berkin Kayalar B kullanıcısına yanıt
    valla bende oyunlarda hiçbir sıkıntı olmuyor hocam sadece teste tt dışında bi server seçersem ping yüksek ve hız düşük görünüyor
  • KaanDE34 K kullanıcısına yanıt
    sonucun değişeceğini sanmıyorum hocam. bende gece saatlerinde yapmıştım testi
  • Bursa Türktelekom http://www.speedtest.net/result/6331644332.png
    Bursa Türkcell ( Sol Cikisli ) http://www.speedtest.net/result/6331645499.png
    Istanbul Türknethttp://www.speedtest.net/result/6331649803.png
    Istanbul Vodafone ( Sol Cikisli ) http://www.speedtest.net/result/6331651017.png
    Edirne Türktelekom http://www.speedtest.net/result/6331652635.png
    Edirne Türkcell ( Sol Cikisli ) http://www.speedtest.net/result/6331654965.png

Forumda bir sikinti var resimlerde sorun yaratiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaanDE34 -- 28 Mayıs 2017; 2:16:35 >
    Şimdi bende test ettim ilginç bir şekilde sol sunucularından 10-15 ms alırken telekom seçtiğim zaman pingler fırlıyor Not Kablonet kullanıcısıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Şimdi bende test ettim ilginç bir şekilde sol sunucularından 10-15 ms alırken telekom seçtiğim zaman pingler fırlıyor Not Kablonet kullanıcısıyım.

Ben türktelekomdan süperonlineye 25 ms ile girerken demekki kablonette cift hat var. hem sol hem türktelekom

sizde solden türktelekoma erisirken 25 ile baglaniyorsunuz ki ondan öyle dengesiz degerler cikiyor isterseniz cmd den tracert yapip screnshoot unuzu paylasin bir bakalim dedigim gibi mi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaanDE34 -- 28 Mayıs 2017; 19:22:10 >
    Ben suan sol altyapısından cıkış yapıyorum önceden telekomdaydım değiştirttim. Bana ilginç geldi bu olay Bursa telekom sunucusuna 60 70 ms ile bağlanırken sol sunucusuna 10 ms ile bağlandığı mı gösteriyor speedtest.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Ben suan sol altyapısından cıkış yapıyorum önceden telekomdaydım değiştirttim. Bana ilginç geldi bu olay Bursa telekom sunucusuna 60 70 ms ile bağlanırken sol sunucusuna 10 ms ile bağlandığı mı gösteriyor speedtest.

Büyük ihtimal bahsettigim gibi biz telekomdan sol e gecerken siz solden telekoma gecerken ping yiyorsunuz ama korkucak bisey yok uzun sürecegini sanmamakla birlikte

tüm dc oyun serverleri vs vs hepsi sol altyapisinda istanbuldayim radore sunucusuna giriyorum ping 22 neden cünkü solde telekom serverine giriyorum ping 5 düzelecektir yakinda ama biz bildirsek belki isleri hizlandiradabilirler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.