Şimdi Ara

Türk Lirası Çöktü. Ne Yapmalıyız???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 14
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 1 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Cem (2 mesaj) dephyr (1 mesaj) cormen (1 mesaj) ohc (1 mesaj) Teterboro (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (3 mesaj)
  • @
22 oy
Öne Çıkar
Giriş

• Özgür Hocamı iyi izleyin troller...

• Troller izlesede anlamaz ki, onların bildiği tek şey çamur atmak ve bu konuda dünyada lideri olacaklar Türk Lirası Çöktü. Ne Yapmalıyız???  Yalnız anlamalarını çok isterdim, çünkü videoda çok fena laflar sokmuş bunlara.

• Cem kullanıcısına yanıt

dolarla mı maaş alıyon :D

• Tamamda neden çöktüğünü söylemiyorki . Biz bunun böyle olacağını 3 sene önceden yazdık 2021 yılında dolar 8 lira olursa kimse şaşırmasın diye yazdık

Radikal tedbir öneremiyor çünkü maaşını kamu belirliyor başka video da ise prof. maaşı düşük diyordu

Eğitime yeterli önem verilmiyor diyor. Oysa milli egitim bakanlığı bütçesi 211 milyar toplam bütçede oranı %15.6 buna muhtemelen yüksek öğretim dahil değil. 300e yakın üniversite var birde. Kalitesiz eğitimden bahsedebilir mi sıkar biraz başkası da kendisi ve üniversitesi hakkında aynı şeyi diyebilir çünkü

Faiz enflasyon düşünce düşer diyor peki doğru diyelim enflasyon nasıl düşecek onu da söylesin mesela kamu maaşlarına zam gelmesin veya düşürülsün kabul eder mi buna?

Aslında sorun milli gelirin 950 milyardan 750 milyara düşmesi. Sen özel sektördekilerin sanayicinin , turizmcilerin , tarimdakilerin geliri düşmüşken emeklinin, memurun gelirini nasıl sabit tutacaksın . Sabit tutmaya çalışırsan işte TL böyle tepetaklak olur ( milli gelir nasıl arttı? O da çoğunlukla dış borçla zaten)

Yani aslında akp politikalarını destekliyor zaten Lütfü elvan'a destek verdim diyor... Doların 5.8'de tutulması ne işe yaradi diyor 2019 belediye seçimlerinde 100 lerce belediye kazanmasını sağladı işte istanbulda 39 belediyenin 25ini Ankara'da 21 belediyenin 19unu kazandırdı. Böyle yapa yapa 20 yıl iktidarda kaldılar. Sol-devletçi politikalar ülkenin kalkınmasını sağlamaz sadece belli süre insanları kandırmaya yarar AkP'de bunu yaptı ,yapmaya da devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 20 Haziran 2021; 16:13:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ne yapmalı ne yapmalı hımmm

buldum:

yol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 20 Haziran 2021; 16:2:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

dolarla mı maaş alıyon :D

O soruda adam bir keşke diyemedi ya yanarım da ona yanarım, eski sunucular olsa, lafı sokardı orada.

• Bu ülkenin en büyük sorunu paranın nasıl dağıldığı. Herşeyin temeli hukuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterMMORPG -- 20 Haziran 2021; 17:20:41 >
  • Euroya geçmekten başka bir çare yok.Evet alım gücü iyi anlamda değişmeyecek fakat en azından olabildiğince sabit kalacaktır.

• tl kullanmıyorum ki ben...

• Kimse kendini kandırmasın gerçek bu

bu dediğim Bu olmadan ;

bu dünya düzelmeyecek bu memleket düzelmeyecek

dünyada ki her şey daha kötüye gidecek dünyanın arındırılması lazım

siz kendinizi denizde, gölde boğulmaktan kurtulmaya çabalayan bir insan olarak düşünün ama

size bağlı sizi zorla dibe çeken bir nesil ve topluluk var çözüm resimde abicim acı gerçek bu manyakça bile olsa bu

ben demesem de bu olacak mızrak artık kılıfa sığmıyor dünyanın doğal kaynakları pay edilemiyor ben demesem de olacak

@Cem @MonsterMMORPG @9600_G_T @Teterboro @MiLLETiNVEKiLi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeraldOfDİSASTER -- 20 Haziran 2021; 17:50:28 >

• Böyle diyenlere sakın ama sakın inanmayın. Aziz milletimiz zaten inanmaz ve prim vermez böyle okumuş insanlara. Ülkemiz şu anda hiç olmadıgı kadar güçlü, bunu da dövizin yüksek olmasına borçluyuz. Durmadan yatırım geliyor ülkemize. Yatırım cenneti haline geldi.

• Türkiyede yaşayıp Türk lirası çöktü demek saçmalık. Yatırım tavsiyesi istiyor olabilirsiniz ama zaten mahkum olduğumuz şeyi kurtarma dışında alternatif yokki

• "Dolarla ne işiniz var?" diyenleri başa getiren bir kitlenin bu videoyu anlamasını mı bekliyorsunuz?

• Oh özet için teşekkür ederim Türk Lirası Çöktü. Ne Yapmalıyız??? 

• Hocalarım iyi güzel konuşuyor da gerçek hayatta çok farklı olaylar var. Elektronik mühendisi olarak devam etse ve bir ürün üretip ticaret yapsa emin olun çok daha farklı konuşurdu hoca. Ama genelde kolayı tercih edip ortamın kendilerini besleyeceği yolları tercih ediyor insanlar. Açılan yollarda gitmek kolay da yol açmak zor işte.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.