Şimdi Ara

Türk kızları geri değiller mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
4
Favori
2.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok çok küçük bir kesim var arkadaş böyle kültürlü sayılabilecek... Onun dışında hani şu kendini yetiştirme mevzusu var ya kızların çoğu sıfır bu alanda...

Bilgi desen bilgi yok, ilgi desen ilgi yok... Hobi falan hak getire...

Tamam alışveriş falan herkese iyi gelir yeni bir şeyler almak, giymek, kullanmak vs ama bu insanların çoğu boş.

Ortalıkta drone kaynıyor mesela kızlar 0, efendim bi balık tutma yine kızlar sıfır, motorlu uğraşlar yine sıfır, efendime söyleyim fotoğrafçılık... erkeklerin ezici üstünlüğü var. Bilim? işte kozmoz, evrenin sırları, uzay, güneş sistemi... yok.

Örnekleri 3 milyar 750 milyon kadar artırabilirim... Başlık olarak yazıp geçtiğime bakmayın... Mesela erkekler seti@home projesi için bilgisayarlarını kullanırdırken kızların haberi olmaz. Efendime söyleyim en basitinden bir yemek sepeti kullanımı olsun... Kızlar yine vasat. Şuna bi baksana, bunu nasıl yapacağım soruları falan şuan gözünüzün önünde...

Hayatı sex, cinsellik üzerine kuranlar biz değil onlar. Nasılsa dünya kadar malım olmasına gerek yok ben kızım havasındalar... Makyaj efendime söyleyim şu şununla beraber olmuş bu şundan ayrılmış falan... Bir de kerimcan gibi takip ettiği elemanlar var çıldıvıcam şimdi.

edit: annelerimiz de farklı değiller hani... kitap okumak yerine gün yapan teyzelerin çocuklarıyız biz.

Neyse bu kızları nasıl eğitiriz gençler?

Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir. Bugünün anaları için gerekli vasıfları taşıyan evlat yetiştirmek, evlatlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak pek çok yüksek vasıflar taşımalarına bağlıdır. Onun için kadınlarımız, hattâ erkeklerimizden çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jizzy quatily -- 30 Ekim 2016; 16:43:29 >

• Sadece Türkiye değil dünyanın çok büyük bir kısmında kızlar böyle, asıl sorulması gereken soru "kızlar geri değiller mi?" olmalı. Neden geriler çünkü dünya kadar malı yerine... var. Hiçbir şey yapması gerekmiyor o yüzden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reklama mı açsam burayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionel Fusco

Sadece Türkiye değil dünyanın çok büyük bir kısmında kızlar böyle, asıl sorulması gereken soru "kızlar geri değiller mi?" olmalı. Neden geriler çünkü dünya kadar malı yerine... var. Hiçbir şey yapması gerekmiyor o yüzden.

ya bu gün domino taşı dizmeye uzak doğudan o kızı getiriyorlarsa değiller bence :D ben diğer ülkeler hakkında yorum yapacak konumda olmadığım için kendi gördüklerimi anlatmaya çalıştım.
  • Dunya kadar malim olacagina, findik kadar seyim olsun, prensibindeler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyede erkekler de kendini yetiştirmiyor ama yine kızlardan iyiler ben çevremde kendini yetiştirmiş kız göremiyorum gördüklerim de var ama samanlıktaki iğne gibiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkcası türkiye geneline vurursan erkeklerin de pek bir farkı yok.
    bilgi desen çoğu erkekte yok,ilgi desen karı kız motor,hobi desen kişisel gelisimine herhangi bir katkısı yok
    Alışveriş kısmına hic girmeyelim.tüketım çılgınlığı kız erkek herkesi etkisi altına almış durumda
    İddia ediyorum türkiyedeki erkeklerin %60 ı drone'un ne olduğunu bilmez.kozmos,evrenin sırları,karadelikler vb muhabbet açtığımda kız yada erkek etrafımdakilerin coğu "ne diyo la bu degişik?" dercesine asagılayıcı bakışlar atıyorlar.
    Sex,cinsellik konusuna bulaşmasak daha iyi.kediye,damacanaya hallenenler,tecavüz vakaları,cinayetler...bunlar hepimizin ayıbıdır
    Yani genellemeye vurduğumuzda kendini gelistiren erkeklerin sayısı kızlarınkine göre biraz faza olsa da pek bir farkı yok.kendini gelistirmek isteyen her türlü geliştiriyor.
    Bu kendini geliştirme olayını insanlara aşılayıp kültürlü bir nesil yetistirmek için ise egitim sistemine getirilmeli önce.sadec ezberlemeyi değil,onun yanında düşünmenin önemini öğretmeli eğitim sistemi ki,ortaya robot yerine insan çıksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefil_Arbaletçi -- 30 Ekim 2016; 16:55:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçekten oyle,etrafimdaki kızların çoğu boş işlerle uğraşıyor,biri YILDA 3 sevgili değiştirdi laf söyleyince ağlıyor,sırf sevgili yapmak için sevgili yapıyorlar, sevgilisinden ayrılıyor ertesi gün başkasıyla konuşuyor.Durum böyle vallaha

• Abarti

• erkek kendini hep geliştirmek zorunda da ondan.

kadınların daima "aman ya, olmadı evlenirim" diye bir yedek planları var, düşünsenize ne kadar rahatlatıcı bir yedek plan aslında, her şeyi dene başarısız ol ama bu yedek planı işle ve hayatını yaşa.

erkek öyle mi? hep bi gelecek kaygısı, karnımı nasıl doyurur nasıl daha başarılı bir birey olabilirimin derdinde, ha tabi sadece karnım doysun yeter kafasında olan erkekler de var tabi ama onlar bile en azından maaşlı bir işe sahip olmak zorunda yoksa adam yerine konulmaz.

fakat kadınlar öyle değil, kadınların "sülalesi raad" bir bakıma. sonra çıkıp bir de "kadın olmak çok zor yeaaa" demezler mi, çıldırmamak elde değil.
  • Türkiye ne kadar ileride ki kızları geri olsun?
    En son batıdan saat olarak da uzaklaştık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zireael

Tam olarak o çok çok küçük kısımdan birine aşık oldum

hangi ildesin hocam arkadaşı falan vardır kendi gibi :D
  • birisi şu malum hanım ablanın linkedin linkini atsın
  • Yine bi dh lı sevgilisinden ayrılmış

Evet hocam çok geriler ve düşünme die bi kavram yok. Anı yaşıyolarmı diyeydim

• quote:

Orijinalden alıntı: Amcui

Yine bi dh lı sevgilisinden ayrılmış

Evet hocam çok geriler ve düşünme die bi kavram yok. Anı yaşıyolarmı diyeydim

:) olsa ayrılması kalacaktı.. Ama en azından birçok konu hakkında fikri olabilecek birini arıyorum tabi.

sağlık olsun :) @Zireael
  • Erkekler cok ilerde de kızlar kaldı

• Malesef çoğu kız hayatı giyinmek süslenmek sevgili bulmak sanıyor. Üzücü

• Iyy cinsiyetçilikten midem bulandı.
    Kızlar taciz edilme tekme atılma yumruklanma tecavüz edilme gibi şeyleri düşünmekten belkide bunlara vakit ayıramıyordur.
    Ayrıyetten genelleme müthiş.
    Kızlar sanki erkeklerle aynı koşullara sahipmiş gibi kıyaslamışşın.
    Ek olarak finans moda insan kaynakları gibi sektörlerde kadınlar erkeklerden daha başarılılar.
  • Erkeklerde de ne kadar ayni durum olsa da sonuna kadar katiliyorum.icimden gecenleri anlatmissin cidden
    Okulda hangi kiza sorsam hobisi gezmek.spor,sanat,bilim sifir.
    Okul dersleri disinda yazi okumamis,beden dersi disinda topa rakete el degmemisler valla.
    Muhabbetler o kadar bos ki ay su sunu yapmis bu ne yapmistan otesi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspiratör

Iyy cinsiyetçilikten midem bulandı.
    Kızlar taciz edilme tekme atılma yumruklanma tecavüz edilme gibi şeyleri düşünmekten belkide bunlara vakit ayıramıyordur.
    Ayrıyetten genelleme müthiş.
    Kızlar sanki erkeklerle aynı koşullara sahipmiş gibi kıyaslamışşın.
    Ek olarak finans moda insan kaynakları gibi sektörlerde kadınlar erkeklerden daha başarılılar.

finansı rakam olarak değerlendirme dostum. Evet eğer parada çok iyilerse neden her alanda "başarılı iş adamlarını" görüyoruz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.