Şimdi Ara

Türk Kadınlarının Ülke Gündemi #erkekleryerinibilsin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
3.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

Bizim turk kizlari kafalarini sariya boyadigi andan itibaren orjinal sarisin muamelesi gormek istedikleri kaprisleri ve nazlarini cektirmeyi basardiklari andan itibaren kendilerini ust yetkilerle donatilmis super bakan zannediyorlar !
    Ben bu turk kizlarinin nelerini gordum duydum ! Evli olup kendine sevgili yapan, evlendigi erkegi nafaka ile cocuklari gostermemekle tehtid edip psikolojin iskence yapan vs...

Bu kadinlari basimiza eksiten bazi abazan tayfasinada lafim gecerli ! Sirf kizla oynasicam diye kizin her dediklerine evet diyorlar sonra kizlar zivanadan cikiyo taki cocuklu bir sekilde bosanip ayaklari yere degince hayatin ne oldugunu anlamaya basliyorlar !

Alıntıları Göster
    Dediğin gibi arz talep meselesi. Talep olduğu sürece arz da olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• atiuser A kullanıcısına yanıt
    Hayır, maalesef sen bilmiyorsun. Cinsiyet çalışmaları özel olarak ilgilendiğim bir konu, sivil toplum kuruluşlarının temel çalışma alanlarından olduğu için ilgileniyorum, kariyer odaklı bir ilgi de denebilir. İdeolojik çerçevede okumalar yapıyorum bu konuyla alakalı. Hem siyaseten hem de sosyal olarak feminizm nedir sorusu ilgi alanım oluyor. Biraz da okuduğum bölüm gereği böyle tabi bu. Bahsettiğin feminizm radikal feminizm. Devlet dahil olmak üzere aşağı yukarı her kurumu ve kişiyi patriarkanın bir ürünü, aracı olarak görür. Her şeyin temeline ataerkil kültürü oturtur. Bir anlamda marksiszmin ekonomik determinizmine benzer, temele bir fikri oturtup her şeyi onunla açıklar (base veya infrasturcture). Buna karşı çıktığın zamansa üstüne gitmeye başlar ideolojinin destekçileri, zorbalaşır. Radikal bir feminist için -abartarak söylüyorum- kuşun yere pislemesi bile ataerkil kültürün ürünü olabilir, uç fikirlerde olmak böyle sorunlara yol açıyor. Böylesi bir düşünce şeklinin modası geçti, radikal feminizm hatalı ve fanatik bir düşünce şekline saplanmış durumda.

Liberal veya sosyalist feminizmin değerleri üzerinden konuşmaya bir itirazım yok. Toplumsal cinsiyet rollerini yıkmak isteyecek fanatizmden uzak bir hareketi ben de desteklerim. Fakat bir tane kendini çok akıllı sanan insan temele ataerkil kültürü oturtup her şeyi açıklamaya çalışınca komik oluyor açıkçası. 19. asırda değiliz maalesef.

Yazdığınız şeyden haberiniz yok belli ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AB9A40D5 -- 7 Haziran 2020; 2:36:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Dünya üzerinde kendilerine sürekli zulmedildiğini bahane ederek etrafa sataşanlar listesi

1-) Feministler ve destekçileri

2-) Lgbtiler ve destekçileri

3-) Siyahiler ve destekçileri

Dünya genelinde duyar kasmak istiyorsanız, sjw olmak istiyorsanız bunlardan birini ya da hepsini ölümüne savunmanız gerekir.

Diğer şeyler önemli değildir dünya üzerindeki, en önemli şeyler bunlardır. Bırakın işi gücü her şeyi ve bunları savunun.

Herhangi bir olay mı oldu boşverin haber değeri bile yoktur o şey her neyse.

Bu maddelerden birine mi bir şey oldu? Hemen dünyayı ayağa kaldırın.

İnsanlara aynı şeyleri tekrar tekrar söyleyip, bir amaç verirseniz bu yaptıklarının her ne olursa olsun doğru olduğunu savunacaklardır.

İşte böyle böyle haklıyken haksız konuma düşersiniz. Aklınızı kullanın, kolayca kontrol edilmeyin.
    Akplileri unutmuşsun

• nerde it kopuk ipsiz sapsız erkek var onlarla sevgili olup çevrelerinde dolanıyorlar. Dolanmasınlar...

Bu şeye benziyor; Suç oranları yüksek yerlerin hepsinde lüks kıyafetler,iphone11, deste parayla gezeyim ama gaspa uğramayayım.
    Kan alırlar kamil kan...
  • Kadınların ezildiğini söyleyen feministler ile faşistlerin, komünistlerin, teröristlerin farkı yoktur. Bu ülkede ezildiğini söyleyen her kesim pozitif ayrımcılığa uğrar. Ezilen halkların elektriği kaçak kullanıp ezen halkın o kaçak elektrik bedelini ödemesi gibi...
  • Bu konuyu acanin, yorum yazanlarin bircogunun, en cok begenilen yorum sahiplerinin, ve bunlari begenenlerin ya okudugunu anlama sorunu var, ya da okumadan her konuya atliyorlar.

Once hangi konuyu okudugunuzu, konunun detaylarinin ne oldugunu ogrenin, hemen yazmaya baslamayin, hele bir okuyun, dusunun.

Twitter'daki dunku konu, kadinlarla ilgili yuzyillar icinde toplumda oturmus basmakalip inanis ve sozlere, guya kulturun bir parcasi olmus yaklasimlara tepki amacli dogup buyumus, bircok erkegin de empati yapmasina, bazi acilardan mahcubiyet duymasina, ve hatta konuya katilmasina sebep olmus guzel bir etkilesime donustu.

Alti bos, ofke dolu kabullerinizle her konuya atlama refleksinden kurtulun, okuyun, dusunun, oyle yazin. Bu tavsiye kendi iyiliginiz icin, kendinizi aptal konumuna dusurmeyin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_takimi -- 7 Haziran 2020; 9:31:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***@rmour***

Kadınların ezildiğini söyleyen feministler ile faşistlerin, komünistlerin, teröristlerin farkı yoktur. Bu ülkede ezildiğini söyleyen her kesim pozitif ayrımcılığa uğrar. Ezilen halkların elektriği kaçak kullanıp ezen halkın o kaçak elektrik bedelini ödemesi gibi...
    Al iste laf konusmus bir tanesi. Ne soyledigini kendi de bilmiyor, bu terimleri salata yapinca, ici dolu bir halt gibi gorundugunu zannediyor galiba. En son bir de coh buyuk bir tespit yapmis.
  • kadınlara yapılan şiddete aşırı duygusal yaklaşıldığı için mantıklı bir çözüm bulunamayacak.twitter etiketi gerek komik gerek farkındalık yaratıcı ama komikliği, bulunduğu mecra itibari ile, daha ağır basıyor gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1AB9A40D5

Hayır, maalesef sen bilmiyorsun. Cinsiyet çalışmaları özel olarak ilgilendiğim bir konu, sivil toplum kuruluşlarının temel çalışma alanlarından olduğu için ilgileniyorum, kariyer odaklı bir ilgi de denebilir. İdeolojik çerçevede okumalar yapıyorum bu konuyla alakalı. Hem siyaseten hem de sosyal olarak feminizm nedir sorusu ilgi alanım oluyor. Biraz da okuduğum bölüm gereği böyle tabi bu. Bahsettiğin feminizm radikal feminizm. Devlet dahil olmak üzere aşağı yukarı her kurumu ve kişiyi patriarkanın bir ürünü, aracı olarak görür. Her şeyin temeline ataerkil kültürü oturtur. Bir anlamda marksiszmin ekonomik determinizmine benzer, temele bir fikri oturtup her şeyi onunla açıklar (base veya infrasturcture). Buna karşı çıktığın zamansa üstüne gitmeye başlar ideolojinin destekçileri, zorbalaşır. Radikal bir feminist için -abartarak söylüyorum- kuşun yere pislemesi bile ataerkil kültürün ürünü olabilir, uç fikirlerde olmak böyle sorunlara yol açıyor. Böylesi bir düşünce şeklinin modası geçti, radikal feminizm hatalı ve fanatik bir düşünce şekline saplanmış durumda.

Liberal veya sosyalist feminizmin değerleri üzerinden konuşmaya bir itirazım yok. Toplumsal cinsiyet rollerini yıkmak isteyecek fanatizmden uzak bir hareketi ben de desteklerim. Fakat bir tane kendini çok akıllı sanan insan temele ataerkil kültürü oturtup her şeyi açıklamaya çalışınca komik oluyor açıkçası. 19. asırda değiliz maalesef.

Yazdığınız şeyden haberiniz yok belli ki.
    Sen bilmiyorsun demişsin ama benim bahsettiğim olay üzerine hiçbir yorum yapmamışsın?

Yani o eleman ataerkil düzenin bir ürünü olarak şiddete meğilli, maço oldu dedim, buna itirazın var mı yok mu?

Devamında yaptığın ise Red Herring Safsatası. Ben hiçbir yerde radikal feminizmi savunmadım.

Benim savunduğum şey cinsiyet eşitliğidir ve toplum bir cinsin egemenliği üzerine kültüre sahipse o toplumda "maskulen" dediğimiz davranışlar övülecek, ve hatta bunun aşırıları da(bu katil gibi) kendisinin doğru şeyi yaptığını düşenecektir.

Muhtemelen konu hakkında hiçbir fikriniz yok, forumun incellerinden birisiniz, "toplumsal cinsiyet rollerini yıkmak isteyecek fanatizm" diyerek kendi işinize gelen egemen anlayışta ancak kendinizi önemli hissedebilen bir tipsiniz, cevap veremediğiniz şeyleri safsatalar(fallacies) ile kapatarak, bir şey biliyor gibi görünmeye çalışıyorsunuz.

Size tavsiyem bu tür konular eğer bölümünüzse önce derslerinizi çalışın, sonra gelin tartışalım. Hatta iyisi mi okulunuzu da bitirin, muhtemelen, toplumsal sorunlar üzerine konuşabilecek kadar toplumla iç içe yaşamış yaşta bile değilsiniz. Forumdaki diğer kadın düşmanı incel tiplerden farksızsınız şu anki görüşünüz itibariyle. Hadi iyi forumlar.

• atiuser A kullanıcısına yanıt
    Tartışmaya değer bir insan değilsiniz bana kalırsa, her yazının sonunda saldırı niteliğinde birkaç cümle yazmadan edemiyorsunuz. Dolayısıyla zamanımı harcamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AB9A40D5 -- 7 Haziran 2020; 12:9:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

Kadının beyanı esas alınmış ve olanlara bakın. Ki çocuk babasını aramak için çıkmasa bu olay devam edecek. Daha bunun gibi neler vardır.
    https://www.internethaber.com/1-gun-evli-kaldi-2-cocugun-var-dedi-esra-erolda-narguzelin-foyasi-ortaya-cikti-foto-galerisi-2102995.htm
    Aa tesadüfe bakın, Kadın bu yüzdende ceza almamış. Ama ne yapmış bir adam dükkanına gelen bir kadına yemek vermiş kalacak yer vermiş ki kendi evinde de değil çalışanını annesinin evinde vermiş.

Ama ne olmuş öldüresiye kadar dövülmüş, ertesi gün zorla evlendirilmiş. kadın o gece başka biriyle kaçmış. doğan çocuklar bu adamın nüfusuna geçmiş. Adam kurulu düzenini iş yerlerini bırakarak başka bir yere gitmek zorunda kalmış. Niye bir kadın yalan söyledi diye, kadın o değildi dese herşey bitecek hiçbir sorun olmayacak. Ama işte edilen bir sözün sonucunda olanlara bakın.

Ve tabi bu yüzden hiçbir ceza almamış. Ve halada almıyor. Ve herkese de yalan söylemeye devam ediyor dna ile yalanı ortaya çıkana kadar buna evlatları da dahil.

• arabaci_takimi A kullanıcısına yanıt
    Feminist misin? Faşist misin? Komünist misin? Terörist misin? Yoksa kaçak elektrik kullanıp, hakkın olduğunu söyleyenlerden misin? Eğer bunlardan bunlardan birisi değilsen rahatsız olmaman gerekir.

Yazdıklarım çok basit ve açıklayıcı. Anlayamadıysan, kapasiten yetmemiştir ve yapabileceğim bir şey yok. Mantıklı bir şey yazmayıp, polemik amaçlı alıntı yapmışsın. Sen de bunlardan birisin büyük ihtimalle. Bir de yazım şivesi kullanmış. (coh) Aksini iddia edemeyeceğin gibi, saldırgan tavrınla ne kadar boş bir oluşum olduğunu da göstermişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***@rmour*** -- 7 Haziran 2020; 14:57:37 >
  • Bu işleri meşruyete dökerseniz yarın ananızı veya bacınızında başına gelebilir.
    Bu işlerin kapalısı veya açığı diye birşey olmuyor.
    Bizimkilerin başına gelmez diye niyet okuyuculuğunada gelmeyin.
    Haa yarın sanada derler elim çarptı,ben bakmadım,bana iftira atıyorlar diye sonra nerde ceza diye zırlayıp durursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

Erkek şiddetinin cezası var. Kadın şiddetinin cezası yok.

Bir kadın canı isterse başkasından olan çocukları bir başkasına kaba tabir ile "kakalıyor." Yıllarca daha doğrusu kadının canı istediği zaman buda genelde ya boşanınca ya terkedince ya nafakayı alamayınca yada ölse bile erkeğin haberi olmayacak şekilde bir hayatı yaşatıyor.

Kadın keyfi istediği zaman zaten bu çocuk yada çocuklar senden değil başkasından diyebiliyor rahatça, ki onu duyan adamın zaten hayatım dediği kendini adadığı evlatları evliliği ömrü bitmiş mahvolmuş oluyor, her şey bir yalan oluyor. Ama ne hikmetse bunu diyen bir kadının ceza almak gibi bir durumu yok. Rahatça yıllarca yaşattıklarının yaşamasına izin verdiğinin bir ömrün mahvolmasına sebep oluyor ama bir cezası yok. Hatta arsızca çocukların ondan olmamasına rağmen nafaka istemeye devam edenler bile oluyor. Bu adam ne yapsın, biten hayatına mı kahrolsun. Evladım dediklerinin evladı olmadığına mı, maddi manevi harcadığı zamana mı, neye kahrolsun. Ama işte kadına hiçbir ceza yaptırım verilmezken, o adam bunca yaşadıklarından sonra o kadını öldürse, ortada kıyamet kopar kadına şiddet vs diye veryansın ederler. Eee kadının yaptığı bu şiddet ne olacak?

Çıkarsınlar bakalım bir istatistik, kadın cinayetleri mi daha çok yoksa kendinin olmayan çocuklara bakan erkekler mi?
    Türk Kadınlarının Ülke Gündemi #erkekleryerinibilsin

Şu imtiyazlar özgürlükler neden erkeklere de tanınmaz. Erkek ses çıkarırsa özel hayata tecavüz oluyor. Erkeklerin özel hayatı yok mu? Kağıt üstünde evliyiz daha ne istiyorsunuz, ne diye erkekleri kısıtlıyorsunuz?

Erkekler olarak bizler de bu özgürlüklerden faydalanmak istiyoruz.

• Türk kadınlarımi?
    Bunlar olsa olsa gelenek görenek ve manevi değerlerini yitiren Türk kadinlaridir.
    Bazıları da Türk mus gibi görünenler olabilir!

Türk Kadınlarının Ülke Gündemi #erkekleryerinibilsin

• quote:

Orijinalden alıntı: çerkes89

Fazla bir şey söylemeye gerek yok bence.

niyeyse böyle atar yapanlar hep erkekler tarafından beğenilmeyen ve kinli olan çirkinler tarafından yapılıyor
  • arabaci_takimi A kullanıcısına yanıt
    söylediklerinize tamamen katılıyorum ve şunları eklemek istiyorum ve bunları söylerken de oldukça yüzeysel geçeceğim, zira seviye fazlasıyla yerlerde görünüyor:

kadınların binlerce yıllık insanlık tarihi boyunca çektikleri zulme karşı çıkardıkları ses, ancak 20. ve 21. yy'de yükselebildi. bunun sebebi çok basit. haklarını arayabilecekleri platformlar, sivil toplum kuruluşları, anayasal düzenlemeler yapıldı; böylelikle yüzyıllardır erkeğin egemen olduğu tarih sahnesinden bağımsızlıklarını kazanıp, ataerkil düzenin bir parçası olmaya son vereceklerine inandılar. çünkü teknolojinin beraberinde getirdiği hızlı karar alma ve fikirleri harekete geçebilme imkanı, onların da söz hakkına sahip olduklarını ve bunları duyurabileceklerine de inanmalarını sağladı.

ataerkil düzenin en büyük sebebi ise dinler ve onların kadını bir mal olarak görmesinden ötürüdür. şimdi kimse gelip bana kutsal kitaplardan ayet, alıntı yapmasın. zira dinlerden bahsedildiğinde neresinden tutsanız elimizde kalıyor. dinler politik birer yaptırım ve kitle kontrol aracıdır. kadınlar da bundan en çok etkilenen kümelerden biridir.

aslında, ortada bir pozitif ayrımcılık yok. bunun erkekler tarafından pozitif ayrımcılık olarak görülmesinin nedeni, kendilerine binlerce yıldır yüklenmiş ve tanımlanmış hak ve ödevlerin artık kanıksanmış olmasıdır. bunları kadınlar dile getirince "yeni bir şey" ortaya atıldığını düşünüyor erkekler ve bu yeni olan düşünceye karşı, kısıtlı dünya algılarıyla, kendi özgürlük ve egemenlik alanlarının tehlikeye gireceği refleksine kapılıyorlar.

tabii işin bir de şu tarafı var: dünyada olduğu gibi ülkemizde de bazı fikir ve hareketlerin yobaz savunucuları olabiliyor. her şeyin fanatizmi, her kesimin yobazı tehlikelidir. daha da tehlikelisi, bunu kendi çıkarları için kullanabilecek artniyetli insanların her kesimde ve zaman diliminde var olmasıdır. kritik nokta, kişinin bu fikirleri kendi dünya görüşlerine ve yaşantısına ne kadar adapte edebildiğidir. aksi halde her şey eğreti durur. bunu yalnızca kadın hakları ya da feminizm bağlamında söylemiyorum.

velhasıl kelam, empati yapmak önemli. okumak, özgür düşünmek de bir o kadar önemli. aslında konu tam bir turnusol kağıdı olmuş.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.