Şimdi Ara

Türk jeti İran'da düştü. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
4.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dunyada her gun binlerce insan oluyor. digerlerine uzulmezken bunlara sirf goz onundeler, zenginler diye uzulmek ikiyuzluluktur. bencillik diyebilirsiniz ama ben tanimadigim insanlarin olumu icin uzulemiyorum. sehitleri ayri tutuyorum tabi ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 30 Mayıs 2021; 21:59:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletçe iki yüzlülüğü bırakalım özel jetle Dubai'ye bekarlığa veda partisi yapmak Türkiye'nin şu an için olduğu durumda absürt bir hareket.Her yıl binlerce insan madenlerde,inşaatlarda,fabrikalarda asgari ücretle çalışırken iş kazalarından ölüyor.Yine şu an için Afrin'de çatışan şehit olan gazi olan askerler var.Birilerinin anaları ağlıyor.Diğerleri yiyor içiyor.Kimse kimsenin umrunda değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazık olmuş feminizm ayağına kadın pilot tutmasalarmış keşke.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pilot, 2. pilot ve kabin memuruna daha çok üzüldüm. Ekmek paralari icin çalışıyorlardı.

• Terörist, vatan haini ya da gerçek hayatta herkese çok kötü davranan despot biri olmadıktan sonra, her ölen canlı için üzülürüm.

Mina Hanım ve arkadaşlarına Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah günahlarını affetsin, sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 12 Mart 2018; 12:32:16 >
  • Ölen herkese Allah rahmet eylesin....

• Yazık olmuş üzüldüm

• "Bundan dolayıdır ki Efendimiz (sav) insanları ikaz etmiş, yaşadıkları hayata dikkat çekmiş ve hadis olması tenkit edilse de, hadîs diye rivayet edilen ve hadis ölçüsünde bir gerçeği ifade eden bir sözde, “Nasıl yaşarsanız öyle ölür ve nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz” denmektedir."

• Bu gencecik insanların ölümüne her kim seviniyor ve iyi olmuş diyorsa, Allah tez zamanda belasını versin. Şerefsizlikten başka birşey değil bu.

• DIkkatimi ceken bir detay var.
    Hangi haber sitesine baksam " bekarliga veda partisinden donuyorlardi " basligi.
    Ne gerek var bu detayi vermeye?
    Parti donusu veya arkadaslari ile eglence donusu diye yazmak cok mu zor.

• Aradaki farki bulun.

Ha bu arada gecen 8 askerimiz sehit oldugunda medya bu kadar onemsememisti.Yazik.

Türk jeti İran'da düştü.

Türk jeti İran'da düştü.

Türk jeti İran'da düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 12 Mart 2018; 13:46:24 >

• ''Oh olsun iyi olmuş'' diye düşünenlerden değilim üzülmedim ama saygı gösteriyorum. Umarım öbür dünyada iyi bir yere giderler. Hepiniz bu kadar hümanistseniz kaçınız dün ölen işçiyi konuştunuz? kaçınızın haberi vardı? Dün inşaattan düşen işçi neden hiç konuşulmadı? İşçilerin konuşmaya değer bir canları yok mu?

• Ya anlamıyorum..Yok parti vermişler yok savaştaymışız yok fakirler de varmış ..Arkadaş ! Kişinin kendisini bağlar bu durum.Sen olan onlarca insan var diye akşam yemeğe hiç güzel bir yere çıkmadın mı ? Hiç bir yerlere gitmiyor musun ? İşte o yerlere gidemeyenler de var ! Yaa gidemeyenler var diye yapmayacak mısın ? Elden ne gelir ? Elinden ne gelir ? Ayrıca savaşta falan değiliz.Sadece bir operasyon var.Onun da nedeni belli.Şimdi ben evlensem ee durumum da olsa tatile güzel bir yere gidemez miyim ? gitmeyecek miyim ? Atmayın şimdi edebiyat yapmayın burada ! Böyle laf atanlar kendisinin imkanı olsa hemen hemen hepsi gider ,onlar da gider.Herkes imkanlarınca eğlenir yaşar.Adamın parası yok eğlenemiyor ama eğlenenlere laf atıyor oh olmuş diye.Len sanane ! .Devlet düşünüyor mu ki sen düşüneceksin ? İşçi ölümleri ayrı bir konu.Hatta bambaşka bir konu ve acilen çözülmesi gereken bir sorun ama üstüne gidilmiyor çünkü kader oluyor !

Güzel bir eğlence yapılmış kendi aralarında , kaza olmuş yazık olmuş.

Bunu başka yerler çekmenin anlamı yok ! Saçmalığın ötesinde bir şeydir bu . terbiyesizleşmenin ,hadsiz olmanın anlamı yok.İnsan olun biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 12 Mart 2018; 13:57:39 >

• veda partisi dogru ama adi yanlis olmus dunyaya veda olacakti , milletin acliktan oldügü yerde , Rahmetli hanim efendiler ozel jetle parti yapmaya gidiyor su testisi su yolunda derler. Belirtmeden gecemiyecegim hamilelere içim acidi.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Gencecik yaşta özel jetle emirliklere gidip özel parti(!) yapıp geri dönmek. 70 yaşıma kadar eşek gibi çalışsam da bunların yaşadıkları hayatın yüzde birini yaşamış olamayacağım. Empati sahibi biri olmama rağmen üzülmedim. Şimdi kötü biri miyim? Bu insanlar merhametle empatiyle şefkatle mi bu zenginliğe sahip oluyor da ben onlara merhamet üzüntü duymak durumundayım?

Üzüntüden kahrolma tabi.Olamazsın da zaten çünkü tanımıyorsun bağın yok..

Olayı zenginliğe indirgediğin için parti ! diye üstüne basarak yazdığın için evet art niyetli birisisin kötüsün ! Yaşama ne olacak ? Niye dert ediyorsun ? O durumda değilsindir ya da o durumdasındır bu kadar basit ! Sen akşam pilav nohut yiyorsun ! Onu yiyemeyenler var işte ! Al bakalım ben de bunu diyorum sana ne cevap vereceksin ? Sen özel jet diyorsun laf atıyorsun ama senin sahip olduklarını da bulamayanlar var ! Onlar da sana laf etsin yani ?

Benim haberi duyduğumdan beri bir an bile aklıma gelmedi özel jet zenginlik diye ! Yahu sizin gibilerin nasıl aklına gelebiliyor anlamıyorum.Nasıl kafanız var sizin ? Bilinçaltınızda demek bir şeyler var.Zengin olsanız daha beterini mi yapacaksınız nedir ? Yapamadığınız için mi böyle diyor düşünüyorsunuz ? "evet ,bence evet".

• Pink Floyd kullanıcısına yanıt
    life is beatiful yazmış instagramda.

• Genelde tepkilere tepki gosterilmis.

Acikcasi olen kisilerin yakinlarina bas sagligi dilerim.

Ancak bu olayin basinda askerlerimizden daha fazla yer tutmasi beni uzdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

bakış açısı

sen zengini insanları sömüren görürsün

ben insanlara ekmek veren olarak görürüm

sermaye emek olmadan hiçbir şey

para amaç değil,araç olmalı!

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Genelde tepkilere tepki gosterilmis.

Acikcasi olen kisilerin yakinlarina bas sagligi dilerim.

Ancak bu olayin basinda askerlerimizden daha fazla yer tutmasi beni uzdu.

Bu ayrı bir konu.

Şehitler / işçi ölümleri fazla konuşulmuyor diye bu olayı iyi olmuşa indirgemek terbiyesizliktir.Ayrıca şehitler de konuşuluyor işçi ölümleri de..Hatta işçi ölümleri sosyal medyada daha fazla konuşuluyor ki medya gazeteler bunlara yer vermiyor bilinmesin diye.

Yani belki bilmeyenler vardır böyle olduğunu diye yazayım dedim.11 kişini canı işçi ölümlerinden çok konuşuluyor diye bir olay yok yani.Öyle bir muhabet dönüyor ama bu da art niyetli olmaktan işte.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.