Şimdi Ara

Türk Gençliğini ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Türk Gençliğini ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

(En Son Oy Tarihi: 30.8.2005)
Giriş
  • Eskiden onlarca sene alırdı kuşak farkının oluşması için..
    Ancak şimdi oldukça hızlı gelişen bir sistem içine girdik diye düşünüyorum.

5 liyim denildiğinde 75 doğumluların anlaşıldığı yıllar geçti çoktan.. artık 85'liler geldi gümbür gümbür.. Bunun yanında bir 80-81 doğumlu gencin dahi 85 ve yakınları ile arasında oldukça farklılıklar var..

Giyim kuşam, dinlenilen müzik, vatanperverlik, vatandaşlık konularındaki düşünceleriniz nedir?

Örneğin, eskiden 'abi bi savaş olsa gönüllü giderim vatanım için' diyenleri duyuyorduk, ama şimdi ne yapıp edip askerlikten kaçmanın yolunu arayanlar azınlık değil gibi..

Türkçe kullanımı desen ayrı bir konu.. Araya ingilizce kelime serpiştirmeden konuşabilen genç sayısı?.. Ortada DİL ZOMBİ'si gibi ne Türkçe'yi nede araya serpiştirdiği diğer dilleri düzgün konuşabilen bir nesil çıktı.. maalesef..

• Ne olursa olsun damarında Türk kanı taşıyan bir milletin evlatarından asla şüpheye düşmem... Ne mutlu Türk'üm diyene!
  • Çok UMUTSUZ değilim içinde bulunduğumuz durumdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: efshane

Ne olursa olsun damarında Türk kanı taşıyan bir milletin evlatarından asla şüpheye düşmem... Ne mutlu Türk'üm diyene!

Dikkat et sakın düşme...
  • bizde de nev'i şahsına münhasır tipler yok değil hani..

quote:

Ne olursa olsun damarında Türk kanı taşıyan bir milletin evlatarından asla şüpheye düşmem... Ne mutlu Türk'üm diyene!
  • quote:

"damarındaki asil kanın, ırkının kıymetinin bil" dediğimizde "kes be ırkçı faşist" diyerek üzerimize yürüyen aldatılmış , ultra-hümanist bir gençlik. Musul'da, Kerkük'te , Doğu Türkistan'da ırkdaşları inim inim inlerken , çeçene ve filistinli araba destek için yürüyen, kendi atasını bırakıp Ho Şi Minh'e , Che'ye ağıtlar yakan bir gençlik.
  • valla benden 10 tane daha olsaydı memleketımın geleceği parlak olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şampanya -- 9 Ağustos 2005, 17:46:42 >
  • Sen birşeyler yapamaz mısın?
    quote:

Orijinalden alıntı: şampanya

valla benden 10 tane daha olsaydı memleketımın geleceği parlak olurdu
  • giderek yozlaşan bir nesil görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: IQt

Sen birşeyler yapamaz mısın?
    quote:

Orijinalden alıntı: şampanya

valla benden 10 tane daha olsaydı memleketımın geleceği parlak olurdu

bu ülkede düşünmesını bılen ınsan yok .ne gelecek beklıyosun sen
  • quote:

budur abi... türklerde asil bi kan var sonuçta.. ne olursa türklerden olur...
  • ben bozuk bir gençlik görüyorum.bu forumda bile cok var.aklı mustehcenden baska birseye basmayan embesil gençler görüyorum.bozulmus bir ahlak .bozulmus bir toplumsal yapı görüyorum.birilerini buna dur demesi gerekli.

not:tatil yorelerine bile gitmek istemememin nedenlerinde biride bu olsa gerek.
  • Şu an için en önemli şey, ne durumda olunduğunun sorgulanmasıdır bence..
    49 kişi, az çok bir fikir veriyor aslında.. %65 pek umutlu değil, %26 ise umutlu görünüyor..
  • yine milliyetçilik kokuları alıyorum ama türkiye denince aklıma kebapları gelenekleri geliyor vede zekası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celaleddin Ari -- 10 Ağustos 2005, 17:12:24 >
  • Ya çok merak ediyorum bu gençler kim? Yeni nesil kim? Biz değilmiyiz arkadaşlar? Kendi kendimizi eleştiriyoruz güzel. Umutlu değilim , gençliğin aklı şunda bunda diye.Peki niye bi hareketlenme yok? Burda sağcılık solculuk değil amacım ama öz eleştiri yapıyoruz güzel fakat bunu değiştirmek bizim elimizde.Herkez üzerine düşeni yapsa zaten kalkınma olur.Sadece eleştiri herkezin yapabileceği en güzel en kolay şey.
  • Katılıyorum.
    Öncelikle insan olduğumuzu unutmadan, illaki bizi tanımlayacak sıfatlar bulup onların arkasına sığınmadan düşünmek gerek..

Bahsi geçen kişiler, gençler bizleriz evet. Ancak, bir sürü geyik muhabbet arasında, 2dk durup düşünecek olan, düşünmesi gereken de yine bizleriz..

quote:

Orijinalinden alıntı: just1

Ya çok merak ediyorum bu gençler kim? Yeni nesil kim? Biz değilmiyiz arkadaşlar? Kendi kendimizi eleştiriyoruz güzel. Umutlu değilim , gençliğin aklı şunda bunda diye.Peki niye bi hareketlenme yok? Burda sağcılık solculuk değil amacım ama öz eleştiri yapıyoruz güzel fakat bunu değiştirmek bizim elimizde.Herkez üzerine düşeni yapsa zaten kalkınma olur.Sadece eleştiri herkezin yapabileceği en güzel en kolay şey.

• quote:

Orijinalinden alıntı: Celaleddin Ari

yine milliyetçilik kokuları alıyorum ama türkiye denince aklıma kebapları gelenekleri geliyor vede zekası

hoca sen yaşıyonmu daha. intihar etmemişmiydin
  • Walla ben uzulerek soyluyorum ama cok kotu bır durumdayız.ALlah hayıretsin sonumuzu.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: efshane

lafı monte etmiş valla
  • PanikAtak seni eleştiri için söylemiyorum yanlış anlama.Herkezin söylediği bu işte. Endişe,allaha havale falan filan.Sonuç aynı.Herkezde endişe var eleştiri var ama bunu ortadan kaldırmak için en ufak bi çabalama yok.

quote:

Orijinalinden alıntı: PanikAtak

Walla ben uzulerek soyluyorum ama cok kotu bır durumdayız.ALlah hayıretsin sonumuzu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.