Şimdi Ara

Türk gençlerinin rekabetten,riskten korkması ve bunun nedeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amacım kimseyi aşağılamak değil bende korkardım hocalar şimdi bu bi gerçek biz risk alamayan adamlarız rekabette sevmeyiz nedenine gelirsek 2 sebebi 1.sebebi baskıcı muhafazakar tırsak aile modeli 2.nedeni ise riske atacak birşeymizin olmaması
    Neden 1 ailelerimizde büyüklerince baskı terör ve korku şiddet saltanatıyla büyütüldüğü için bizede bunu geçiriyorlar mesela hiç küçükken oğlum dokunma ona koşma boyunu geçen suya girme kardeş kardeş ol uslu ol konuşma cevap verme laflarını duydunuz mu küçükken işte bu sizi ögüvensiz korkak ve konfora bağlı bir çocukluk geçirdiğinizi gösteriyor
    2.nedene gelirsek
    Yerimiz belii Tr bi walstreet değil risk almak %90 iflas borç dışlanma ve damga yemeye çıkıyor kaybetme lüksümüz yok yamyam toplumunda yaşıyoruz herkes zayıf anınızı kolluyor konı kadınlar olsun mesela tipsizse kız sizi beğenmezse tacizci der hop linci yer belki kalfırımda ölürsünüz iş kurayım dersiniz çat 2 vergi 3 esnaf düşmalığı batarsınız arazi mi aldınız hemen ölücüler gelir allem kallem eder çeyreği fiystına alırlar bir sonraki konumda bunun çözümünü anlatacağım.

• Bu ülkede hiçbir şey yapılmaz havadan para gelse de ölene kadar evden çıkmayıp kimsenin suratını görmeyip parayı yesem keşke. Toplum içinde yaşanacak gibi değil.
  • efe aydal, turbo'nun belalısı değil miydi? @turbolineam

• Açım.

• Başbilen kullanıcısına yanıt
    Risk benim göbek adım.

Dünyanın en riskli ve güvenilmez borsasında tüm paramı tutuyorum kaybetsemde umurumda olmaz çünkü zaten yenisini kazanırım ama kazanırsam hayatımı garantilerim gözüyle bakıyorum.

Yakında roketleme uçuş başlayacak.
  • tembellik.

• fakir adam risk alır demekki türk gencinin hali vakti yerinde, git ispanyaya fransaya oranın halkına gençlerinede tembel rekabetten korkan risksiz yaşayan derler. riski fakir adam alır hintli alır afganlı alır, çok istiyosan sende git risk al

• kabakara61 kullanıcısına yanıt
    Asıl zengin adam risk alır hocam fakirin risk için ortaya koyabileceği birşey yok
  • Başbilen kullanıcısına yanıt

risk dediğin şey canınla olur afgan adam dereleri tepeleri ayıları göze alır sırtlar çantayı kaçak 3 bin km yürür avrupaya varır risk odur

• ülkede girişimciye destek değil köstek var o yüzden. sen ticari risk alarak bir işe girişmeye kalkarsan 40 tane engel türlü masraflar karşına çıkıyor. Devlet girişimciye destek olmak yerine demek ki paran var yarısını şimdiden bana ver diyor.

• Bu konunun temel sebebinin ben de yetiştirilme tarzı olduğunu düşünüyorum. Baskıcı ve her şeyin kendi izni ve isteği doğrultusunda yapılması gerektiğini düşünen ebeveynler nedeniyle 30 lu yaşlara kadar özgüveni hep baskılanmış gençler yetişti. Ancak çevreme baktığımda artık yeni çocuk sahibi olan yaşıtlarımın daha bilinçli ve çocuğunun kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacakları şekilde bir yetiştirme tarzı benimsediklerini görüyorum. Bunda şimdiye kadar oluşturduğum çevremin bilinçli insanlardan oluşması de etkili. Bizden sonraki neslin risk alma ve girişimcilik konusunda daha etkili olabileceklerini düşünüyorum. Çocuklar artık teknolojiyle inanılmaz derecede iç içe büyüyorlar. Kendilerinden büyüklerin fikirleri onlara boş geliyor.

• Fakir insan risk almaz. Daha doğrusu fakir zihin yapısı. Fakir daha çok kendini korumaya çalışır anlamaya çalışmaz günah, haram der geç anlamadığı her şeye, yeni nesil o kadar dindar değil ama anneleri babalarının zihniyeti var hala, anlamadıkları şeylere saçmalık, kumar vs derler bir şeyi tam bilmeden.

Fakir hiçbir zaman risk almaz. Yatırımcı risk alır. Risk alacak kişi ilk önce kendini sonra yatırım yapacağı emtia'yı tanımalıdır ki riski kâr getirsin.
  • Mohammed al Hossain bin Şerif girişmciliği yapar yakında  

el-Martı eğdmğemeğcmw

• yumuksuzsucurta58 Y kullanıcısına yanıt
    +1
  • aslında risk alınmaması da zenginin işine gelir yani aslında hiçbir kayıp olmaz, sadece arada risk aldığını sanan ve tutturan tipleri görüp böyle coşanlar anormal, normal çalışırken bile işe saatinde girip çıkmanı kimse iplemez neden 10 saat çalışmıyorsun derler, işe geç gelen değil iş saatin boyunca hakkını vermeye çalışıp onca sıkıntı zorluğa rağmen devam etmen değil yapmadığın küçük bir olay akılda kalır, 50 kişinin çalışması gerken yerde 10 kişi çalışıp orda da 4 kişiye yüklenip yine iş yürümeyip üstüne yan göze alınabilirsin, böyle kukla ve lanet toplulukta gerçekten katma değer bir iş yapmayacaksan ki bunun için de destek lazım, tamamen kendini kandırmadır girişimcilik, paraya sahip olduğu için oturan ve sana yön ggösteren o mutlaka boş ortak ya da çocuk tipi hiç söylemiyorum bile ama türk genci reakbet risk almıyor yav, çok maddi manevi gücü var da risk almıyor ama birileri isteyince birilerini sıfırdan en yukarı çekebiliyor ilginç ilişkiler olaylar tabi ki tr simülasyonu(dünyada da durum böyle olabilir bilgim yok ben yaşadığım yere bakabilirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.