Şimdi Ara

Türk gelenek ve göreneklerini anlatan kitap önerisi istiyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yabancı bir arkadaşıma kitap almayı düşünüyorum kendisi Türk gelenek ve göreneklerine pek hakim değil, daha hızlı adapte olması için, ufak yardımcı bir kitap önerisi istiyorum arkadaşlar.

• Dil konusunu detaylandırmanız gerekir. Arkadaşınız Türkçe biliyor mu bilmiyor mu? Biliyorsa bulabileceğiniz en detaylı ve adamakıllı seri, Bahaeddin Ögel'in on ciltlik "Türk Kültür Tarihine Giriş" eseridir. Ön şart olarak iki ciltlik "Türk Mitolojisi" serisi okunmalıdır hatta.

Türkçe Bilmiyorsa buna dair kitap var mı bilmiyorum ancak muhakkak kaliteli makaleler bulunabilir. Tek diyebileceğim şey, bu konu yapı itibariyle suistimale çok müsait bir konu; son derece dikkatli olmanız gerek. Kitap okumak bazen son derece zararlı oluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-389755DF6 -- 21 Aralık 2018; 21:37:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-389755DF6

Dil konusunu detaylandırmanız gerekir. Arkadaşınız Türkçe biliyor mu bilmiyor mu? Biliyorsa bulabileceğiniz en detaylı ve adamakıllı seri, Bahaeddin Ögel'in on ciltlik "Türk Kültür Tarihine Giriş" eseridir. Ön şart olarak iki ciltlik "Türk Mitolojisi" serisi okunmalıdır hatta.

Türkçe Bilmiyorsa buna dair kitap var mı bilmiyorum ancak muhakkak kaliteli makaleler bulunabilir. Tek diyebileceğim şey, bu konu yapı itibariyle suistimale çok müsait bir konu; son derece dikkatli olmanız gerek. Kitap okumak bazen son derece zararlı oluyor çünkü.
    Kitap okuyabilir ama on ciltlik bir kitabı okuyamaz. Bana daha basit bir şy lazım.
  • dedem barbar değilmiş

kesinlikle almalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRajikomik -- 25 Aralık 2018; 22:7:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.