Şimdi Ara

Türk Futbolunda Devrim Yapacak Yabancı Kontenjanı Fikrim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ligdeki kadrolar 26 kişilik, maç kadroları 18 kişilik olacak.

1. 24 yaş altı oyuncular farklı uyruklu bile yabancı sayılmayacak.

2. İlk 11’de altyapıdan olma zorunlu olmak üzere 23 yaş altı Türk oyuncu oynatma zorunluluğu.

3. İlk 18’de en az 3 (1. maddedeki dahil olmak üzere 2’si altyapıdan) 23 yaş altı Türk oyuncu olmalı.

4. 18 kişilik kadroda 30 yaş üstü en fazla 2 yabancı bulunabilir.

5. Kadroda 1. maddeden ötürü dahil olmayan yabancılar dışında en fazla 5 yabancı bulunabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ye yaptın hocam sen. yaş konusuna fena takmışsın. babel 31 yaşında ve son derbide sahada dimdik ayakta durdu.

Atatürk' ün bir sözü var: "ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim" diye.

bugün ilk onbirinde onbir yabancıya yer veren hiç ahlaktan bahsetmesin. yanlış anlamayın yabancılar için ahlaksızlar demiyorum. kendi vatanının evladını bu kıssasa uygun bulmuyorsun demektir. bana kalsa eskisi gibi iki veya üç yabancı oynatırdım. milyon dolarları sanki para kaçırır gibi boş yere yurt dışına harcıyorlar. bence burada amaç sadece başarılı olmak değil. tamamen kültürel toplumsal değişim yaratmaya hedeflenmeyle alakalı da olsa gerek. adam geliyor her tarafı harita gibi dövmeli. bizim uşaklar da dövme yaptırınca onlar gibi olacaklarını zannedip onlar da bu duruma ön ayak oluyorlar. velhasıl yaş demek tecrübe demek. ama her tecrübe de yaş da olacak diye bir kaide yok. ona baş da lazım. baş olmayınca da ne yapsan boşuna. her kafadan bir ses çıkar. yeri gelir bir baş başka başa bakar. sonra bir bakar ortada tek kalmış ula bu baş benim baş bütün işleri benim başıma kakmışlar der..

• Türk futbolunu kurtarmak istiyorlarsa tek bir kural koyacaklar, ilk 11'e her sene altyapıdan 2 oyuncu monte edilecek, yedeklere de 2 oyuncu, ondan sonra sen Türk futbolu nereye geliyor gör..5 milyon Türk'ün olduğu Almanya'da, amatörüne kadar yüzlerce takımda Türk yetenek var neredeyse..Bizde de inanılmaz yetenekler var ama işte şans verilmiyor, federasyon karar alırsa mecburen şans verilir..Bak Barış'ı aldık, genç de değil 21 yaşında ve takımın en iyi oyuncusu ama genç diye oynatılmıyor..
  • Al bu da benim fikrim şimdi aklıma geldi.

Hiç bir suretle yerli yabancı futbolcu alma oynatma sınırı olmayacak.

TFF tarafından sezon boyu %80 katılım yapan mevkisinde sezon boyu başarılı grafik çizen yabancı futbolcunun bonservis miktarının %20 si, yerli futbolcunun bonservis miktarının %30 u karşılanacaktır. (Sezon sonu klübe o tutar bonus olarak verilecektir.) (%20 ve %30 Transfer oldukları sezon için geçerlidir, Başarılı grafik devam ettiği sezonlar boyunca Bonservis miktarının yabancıda %5, yerli de %10 bonus devam edecektir.) (Mevcut şartlar kiralık oyuncular için kira bedelinin %15 i sadece o sezon için verilecektir.)

Alt yapıdan yetişen sezon boyu %80 katılım yapan başarılı grafik çizen yerli yabancı her futbolcu için TFF tarafından sezon sonu verilen tüm bonusların %50 si kadar ekstra bonus verilecektir.
  • Yerli kuralı lazım.

Her takımın kadrosunda EN FAZLA 3 yerli futbolcu bulunabilir. Kaçını oynatırsan oynat sorun değil.

Başka kurala gerek yok.
  • Kuralla olacak iş değil zihniyet değişmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.