Şimdi Ara

Türk e-ticaret siteleri gelecek yıl Bitcoin ile satış yapacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye’nin önemli Bitcoin borsalarından BTCTürk’ün Genel Müdürü Alphan Göğüş, kripto para ile internet üzerinden alışveriş konusunda e-ticaret siteleriyle görüşme halinde olduklarını açıkladı.

Yaklaşık 300 milyar dolar büyüklüğe ulaşan Bitcoin’inin sadece borsa içi alım satımda değil e-ticaret sitelerinde alışveriş amacıyla da kullanılması için BTCTurk çalışmalara başladı. BTC Türk’ün Genel Müdürü Alphan Göğüş sanal para ile internet üzerinden alışveriş konusunda e-ticaret siteleriyle görüşme hâlinde olduklarını belirterek, satışlara aracılık edeceklerini söyledi.

2018’in sonuna doğru BTC ile alışveriş başlayacak

Göğüş, Bitcoin ile satışlarda küçük bir komisyon karşılığında aracılık edeceğini belirterek “Biz satışlarda Bitcoin’in TL’ye, TL’nin de Bitcoin’e çevrilmesinde aracılık edeceğiz. Bir anlamda takas rolümüz olacak. Alım satımlarda küçük bir komisyon alacağız. 2018’in sonuna kadar Bitcoin ödeme kanalı olarak önümüze çıkacağını düşünüyorum. Şu an Türkiye’de Bitcoin ile alım satım çok az. 2018 yılında ek hizmetlerle bu artacaktır. Keşke Türkiye’de takas bankası gibi bir banka olsa da bu tür işlemlere aracılık etse. Biz de Bitcoin saklama derdinden kurtulsak” dedi.

BTC Turk günde ortalama 750 Bitcoin, 5 bin adet Ethereum alım satımına aracılık ediyor. BTCTürk, artan iş yoğunluğundan dolayı yeni bir ofise taşınacak. Çalışma ekibi de 12 kişiden 40-50 kişilik bir kadroya ulaşacak. BTCTurk üzerinden şuanda Bitcoin ve Ethereum alım satımı yapılabiliyor. Alphan Göğüş, artan talepten dolayı 3-5 tane daha kripto para biriminin kullanıma açılacağını ve birinci önceliklerinin Litecoin olacağını söyledi. 

• insanlığın başına gelmiş paradan sonra en melen şey. insanlara sırf para kazanma hırsı aşılıyor. insanlarda onarılması mümkün olmayan tahribatlar bırakacağını düşünüyorum. kolay yoldan para kazanmanın herkesi cezbetmesi en büyük sorun insanoğlu için. zaten para başlı başına bir sorunken, bir de bu çıktı insanlığın başına.
  • bitcoin ile alışveriş daha çok yurt dışından alışveriş yaparken çok faydalı oluyor ama türk borsaları çok uçak fiyatlardan işlem görüyor her zaman 4-5bin tl daha yüksek fiyat oluyor(örnek birçok borsada 16.500$ civarı iken türk borsalarında 17.500$ dan filan işlem görüyor.) alırken sıkıntı bu yüzden,birde fee ücretleri halen düşmedi ve transfer süreli çok uzun bu sorunları çözmek için bir sürü yöntem denediler deniyorlar fakat sorun halen çözülmedi.

• Bitcoinde komisyon çok yüksek hal böyle olunca bir ürünü bitcoin ile almak için 1 e 2 verirsiniz.

• Transfer ücretleri bu kadar yüksekken bu sadece konsept olarak kalır.

• insanlığın başına gelmiş paradan sonra en melen şey. insanlara sırf para kazanma hırsı aşılıyor. insanlarda onarılması mümkün olmayan tahribatlar bırakacağını düşünüyorum. kolay yoldan para kazanmanın herkesi cezbetmesi en büyük sorun insanoğlu için. zaten para başlı başına bir sorunken, bir de bu çıktı insanlığın başına.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Murat Yıldırım

insanlığın başına gelmiş paradan sonra en melen şey. insanlara sırf para kazanma hırsı aşılıyor. insanlarda onarılması mümkün olmayan tahribatlar bırakacağını düşünüyorum. kolay yoldan para kazanmanın herkesi cezbetmesi en büyük sorun insanoğlu için. zaten para başlı başına bir sorunken, bir de bu çıktı insanlığın başına.

Finansal sistem ne kadar karışık ve halk tarafından anlaşılamaz, müdahale edilemez olursa o kadar sömürmek kolay olur.
    Mevcut finansal sistemin sömürü sınırına yaklaşıldığı için bu tür gelişmeler bence. İğrençliğin de bir sınır vardır diyorduk ama biz görür müyüz bilemiyorum!
  • Btc turk aracılık edecekse, onun adı bitcoinle alış veriş olmaz. Gidip coini btcturk de bozdurup siteye tl ile ödemekten bir farkı yok.

• >Bitcoin ile alışveriş

>Komisyon kesimi

Choose one

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

>Bitcoin ile alışveriş

>Komisyon kesimi

Choose one

İkiside değil
  • İngiltere'de finans sektörünü düzenleyen ve denetleyen Finansal Hizmetler İdaresi'nin (FSA) Genel Müdürü Andrew Bailey, Bitcoin'e yatırım yapanlara 'tüm paralarını kaybetmeye hazır olma' uyarısı yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

insanlığın başına gelmiş paradan sonra en melen şey. insanlara sırf para kazanma hırsı aşılıyor. insanlarda onarılması mümkün olmayan tahribatlar bırakacağını düşünüyorum. kolay yoldan para kazanmanın herkesi cezbetmesi en büyük sorun insanoğlu için. zaten para başlı başına bir sorunken, bir de bu çıktı insanlığın başına.

Finansal sistem ne kadar karışık ve halk tarafından anlaşılamaz, müdahale edilemez olursa o kadar sömürmek kolay olur.
    Mevcut finansal sistemin sömürü sınırına yaklaşıldığı için bu tür gelişmeler bence. İğrençliğin de bir sınır vardır diyorduk ama biz görür müyüz bilemiyorum!

Öyle hakikaten dostum, biz yeterince iğrençlikler gördük. Umarım daha fazlasını görmeyiz, gittikçe dinazorlaşıyoruz zaten :)

• Güldük , böyle değeri dalgalı bir nesne ile insanın ticaret yapması için deli olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 15 Aralık 2017; 16:41:3 >
  • Bitcoin düştüğü zaman o eticaret siteleri bizi arayıp aradaki farkı istemesin sonra :D Bir günde 1000 dolar düşen bir değerden bahsediyoruz :D

• BTC ile alışveriş yapılmaz. Onun yerine Tether falan kullanmak lazım ya da ATMC.

Çok yüksek komisyon ve sürekli hareketli BTC'yi bu iş için uzak tutuyor (Gerçi en başta alışveriş için dizayn edilmişti).

• İphone X bitcoin ile almak xD
    Ürün kargo yapılana kadar değeri artar siparişi iptal ederim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

nasıl mevcut finansal sistemin sonu oluyor bitcoin ve benzeri acaba? bırakın şu hayalleri. en leş finansal kapitalizm yaşanıyor şuan bitcoin teknolojilerinde

• Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Yanlış ifade ettim. Finansal sistemin sonu derken; emme basma tulumbanın, yani sömürü/hortumlama makinesinin kapasitesi sınırlara yaklaştığı için ve mevcut balon daha fazla dayanamayacağı için, bu makinenin daha ileri versiyonunu icat etmeye çalışıyorlar demek istemiştim.
  • fee ücretleri bu kadar yüksek olursa bitcoin'in tercih edilme degeri düşer

• saadet zinciri bir gün yerle bir olacak
  • Siz saadet zinciri demeye devam edin 2 ayda 7x yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.