Şimdi Ara

Türk dizilerinin eksikleri ne? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
3.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaratıcılıktan yoksun konular ve sıfıra yakın oyunculuk.
  • bence genel halkın televizyon kültürünün olmamasıyla alakası var,çoğu insan en basit ve kötü yapımdan bile şikayet etmeden hoşlanıyor.dizi yapımcıları salak mı daha fazlasını ortaya koyup parasını,vaktini vs. harcasın.

halk biraz kötü yapımlara burun kıvırsa neler yaratır senaristler,zeki insanlar hepsi eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 25 Temmuz 2011; 12:19:54 >
  • Yaratıcılık yok farklı şeyler göremiyoruz.
  • Uzun süre ve ticari amaçlı yapılmaları.
  • Aşk ve polisiyeden başka konu yok sanki. Ülkenin gelişmişliği ile alakalı olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onea54

Sürekli dram olması, çok uzun süreleri, orjinal olmayan hikayeler, ve çok uzatmaları

Hep aynı hikayeler katılıyorum
  • Türk dizilerinin eksikleri daha ziyade halktan kaynaklanıyor, arz-talep ilişkisi biraz da
  • Seviyesi düşük programların halkımızca izlenmesi ve reytingle beraber programların kaldırılmaması.
  • Senaristler ne düşünüyor bilmiyorum ama 2 saatlik dizi yayınlıyorsun 10. dakikada herşeyi anlıyoruz zaten sonra niye izleyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlikoProtein -- 29 Temmuz 2011; 17:50:56 >
  • aynı şeyler çok tekrarlanıyo sırf şu espriden bile gına geldi: yaşlı bi kadına genç bi erkek teyze der; o da teyze senin annen der şu saçma espri her dizide yapılır bi de gülme efekti koyarlar
  • Sürekli pembe dizi üretiyoruz. Eskiden dizilerde saflık vardı, "bizdenlik" vardı, şimdiki gibi para ve ihanet üzerine kurulu değildiler.

Ayrıca dizilerin uzatıldıkça uzatılması sıkıyor. Şu Akasya Durağı'nın hâlâ neden devam ettiğini merak ediyorum mesela. Geniş Aile de bir noktadan sonra kabak tadı vermeye başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Şu Akasya Durağı'nın hâlâ neden devam ettiğini merak ediyorum mesela.

Ben neyin kafasıyla başladığını,hangi ruh haliyle yazıldığını merak ediyorum ne devam etmesi
  • oyunculuk çok yapmacık bide senaryo çok yaratıcılıktan uzak
  • Bazı kişilerin yorumlarına katılmıyorum beyler.

1) Bütçe sıkıntımız, bütçe yatırmama sıkıntımız var demişsiniz. İyide kurtlar vadisi, muhteşem yüzyıl vs. dizilere yatırılan bütçeyi biliyomusunuz? Ben söleyim polat bölüm başına 70.000 tl alıyo sadece. Düşünün o kadar mekan falan yapıyolar o kadar kalabalık oyuncu var okadar sinema filminden köşeyi döndüler. Muhteşem yüzyıla ilk başta 3 milyon tl harcadılar ve artarak gidiyor ama filmde ne gördük? Sadece kadın kavgası. Yani bizim çoğu dizimize harcanan para abd nin orta sınıf dizilerine harcana parayla aynı.

2) Türk insanı olağanüstü, hayalgücü yüksek hatta vampirli dizi sevmez demişsiniz peki neden alacakaranlık serisi ülkede aşırı tuttu. Ayrıca cnbc-e deki dizileri türkiyede çok fazla kişi izliyo. Neden dizi süreleri ve reklamlar kısaldı sırf bu kanalı izleyen çok diye.

Yani bizim sadece oyuncu kalitesi ve senaryo becerimiz vede hayalgücümüz eksik.

Yani bi breaking bade harcanan para samimi sölüyorum kaç sanki? 3-5 oyuncu 2-3 evde geçiyo resmen 1 el kamerasıyla dizi çekiyolar ama hayatımda izlediğim en iyi drama dizisi en iyi oyunculuk dizisi. Burayı nasıl açıklayabilirizki herşey para değilki. Yani kaç tane abd dizisi çok fazla bütçeyle çekiliyoki.

3 te 2 si az bütçeyle çekiliyo abd dizilerinin bizim dizilere harcadığımız parayla aynı. Kısaca türk insanı yabancı dizi seviyor en azından çok fazla nüfusa sahip genç kesimimiz. Yani türkiye çok fazla kişi tr dizilerinden şikayetçi. Benim annem babam bile cnbc-e deki dizilere tutuldular merlin mesela çok hoşlarına gidiyo. Ciddiyim.

Unutmayın bizim genç nüfusumuz çok fazla böle hayalgüçlü dizilere bayılıyolar.

• gülme efekti
    aynı tema üzerine yazılmış bir sürü dizi
    dizi sürelerinin çok uzun sürmesi
    prison break, dr house, dexter tarzı dizilerin olmaması
    saymakla bitmez....
  • hep aynı seneryoları,tekrarlıyorlar sebebi izlenme oranları adam bakıyor izleniyor aynen devam ediyor.

bir de adamlarda yaratıcılık ve heves olmayınca ortaya akasya durağı gibi basit kurgular çıkıyor.
  • Millet olarak her zaman klişe konuların üstünde durmamız en önemli etkendir. Diyeceksiniz ki başka ne konu var? Paraya kıyıp bilim-kurgu veya şöyle tarihimizi anlatan diziler çeksinler bakalım, ama yok. Maliyeti düşük olsun diye yapılan diziler böylesine yapmacık oynayan oyuncularla ve basit, yaratıcılıktan uzak konularla dolu oluyor. Aynı şeyleri izleyerek körleşmiş milletimiz sayesinde reytinglerin artması ve dizinin ömrünün uzaması da cabası.

Yarışma programlarını bile yurt dışı'ndan (ç)alıntılıyoruz.
  • Aslında yapımcılar da haklı düşünsenize "Fringe" gibi bir dizi yapıldığını kimse izlemezki. arz talep meselesi sanırım ve izleyicinin kapasitesiyle alakalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35
    Hakkını yememek lazım Deli yürek - Ezel - Kv - Kvp hakkını vermek lazım

Ezel, Deliyürek hatta KV neysede KVP denilene dizi bile denilemez, Baştan sonra siyaset yapan bir diziydi.

Dizilerin genel durumuna gelirsek bu dizler bizim millete çok bile. Hayal gücü ve seçiciliği bu kadar kıt olan bir halka bilimkurgu çekip zarar edeceğine, her bölüm ezik muhabbeti dönen saçma dramlar veya bilmem kaçıncı boyuttan rant sağlanan din temelli diziler çekip milleti istediğin gibi uyutup parayı vurursun.

Haliyle halkımız sadece hakkettiğini veya kendine layık gördüğünü izliyor, bizim gibi bir miktar azınlık ise bu şaçma düzene isyan edip amerikan dizileri için divxplanet'te ve torrentlere yükleniyor.

• Ben türk dizilerini en son ne zaman izlediğimi hatırlamıyorum. 10 sene olmuştur herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.