Şimdi Ara

Türk Dış Politikası Gündemi - OCAK 2021 (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.714
Cevap
33
Favori
124.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki

Türk Dış Politikası Gündemi - OCAK 2021

(En Son Oy Tarihi: 22.8.2023)
Giriş
  • 🇧🇿 Belize-owned (registered), 🇰🇲Comoros-flagged general cargo vessel FATIMA-A is underway from Isdemir 🇹🇷 to Misrata 🇱🇾.

Vessel has deliberately transited within both Turkish & Greek territorial waters on its route, and was behaving unusually east of Rhodes. #Libyahttps://twitter.com/Libya_OSINT/status/1286720248889118721/photo/1 Türk Dış Politikası Gündemi - OCAK 2021 Türk Dış Politikası Gündemi - OCAK 2021

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

🇧🇿 Belize-owned (registered), 🇰🇲Comoros-flagged general cargo vessel FATIMA-A is underway from Isdemir 🇹🇷 to Misrata 🇱🇾.

Vessel has deliberately transited within both Turkish & Greek territorial waters on its route, and was behaving unusually east of Rhodes. #Libyahttps://twitter.com/Libya_OSINT/status/1286720248889118721/photo/1
    Ben bi şey sorcam. Bu bm ne hakla ambargo koyuyor hem de kabul ettiği tarafa? Yani resmen adamlara kendinizi savunmayın diyorlar. Türkiye yardım ederse eder bm ye ne oluyor ki? Kimden alıyor da bu hakkı yani? Aslında Libya'nın iç işlerine direk müdahele etmiş oluyor. Hafter'e herkes yardım ediyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 26 Temmuz 2020; 0:31:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Umarım bu para yatırım olarak Lİbya'ya döner, yoksa bedavadan para almak hiç de güzel değil.

• Orduyu hazirlayacan yunanistani guney kibrisi italyayi 1 gecede haritadan silecen 1 tane canli birakmayacan sesleri solugu kesilecek ab nin off bunu istiyorlar ille
    abd direk ensemize yapisir, akli varsa bu esnada cin hindistan ve rusya bize destek cikar abd ye cullanarak nefes aldirtmaz bizde devaminda ab yi haritadan sileriz nasil plan

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Orduyu hazirlayacan yunanistani guney kibrisi italyayi 1 gecede haritadan silecen 1 tane canli birakmayacan sesleri solugu kesilecek ab nin off bunu istiyorlar ille
    abd direk ensemize yapisir, akli varsa bu esnada cin hindistan ve rusya bize destek cikar abd ye cullanarak nefes aldirtmaz bizde devaminda ab yi haritadan sileriz nasil plan

• Fransaya sövüceğine kaldır şu teneke renoları ülkeden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Alıntıları Göster
    Tipki ben aynen

• Merhaba arkadaşlar,

Bir süre konuyu devam ettiremeyeceğim.

Hepinize iyi forumlar dilerim, sağlıkla kalın.

• Şu konunun her daim gündemde kalması gerekirken
    (Gerçi ressi olmasa heralde hiç gündeme bile gelmezdi )

Alt sayfalarda sürünmesi acı. Bu bölümün ne ile alâkadar olup neyi de umursamadığını da ayrıca gösteriyor..

Neyse ben devam ettiririm konuyu. Problem yok.

• Bugün yaşananlar

- yunan meis adaları yakınlarında navtex ilan etti

- bizimkiler de anında karşı navtex yayınladılar

- sonrasında yunan medyasında çıkan haberlere göre yunan yayınladığı navtex ı geri çekti.

- yunan ile abd nin giritin güneyinde ortak tatbikat yapacağı iddia edildi ve sonrasında yalanlandı.

- fransa nin güney kıbrıs ile yaptığı anlaşmanın detayları belli oldu.https://www.haber7.com/dunya/haber/2998661-fransizlari-akdenizde-turk-korkusu-sardi

- libyada hafter güçlerinin saldırı yaptığı iddialari cıktı sonra o da UMH tarafından yalanlandı.

İlk başlangıç bu olsun. Bundan sonra daha detaylı bilgiler paylaşmaya çalışacağım

• Youtube ta gazeteci Ardan Zentürk u takip etmenizi ve videolarını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Videoları neredeyse tamamen libya mısır suriye bea v.b leri üzerine.

Iç siyasete çok değinmiyor en azından sizi cok rahatsız etmez yani. En azından mete yarar abdullah ağar ismail hakkı pekin cem gurdeniz gibi aynı şeyleri temcit pilavı gibi pişirip.pisirip.onunuze koymuyor. (Onlar yanlış konuşuyor demiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece hep aynı şeyleri konuşup duruyorlar ) gerçekten hiç duymadığınız ve her seferinde farklı bilgiler ile geliyor karşınıza.

Ben son videosunu buraya ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makarnacı321 -- 27 Temmuz 2020; 1:40:37 >

• -Yunan hükümet sözcüsü Stelios Petsas: "Türkiye ile diyalog kurmaya hazırız, kuracağız da."

• Oruc reis cek artik su zinciri acil denizlere maskara olduk aleme

• Cihat Yaycı paşa'nın videosunu kimse paylaşmamış mı ? Olmaz ki ama böyle :) İzleyin mutlaka, sakın es geçmeyin bunu :

• Mesaj bu kadar.

• İspanyol bakan dün söylemişti zaten de bizim siteler girmediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Mesaj bu kadar.

yunanistan bu navtex ilanı ile köşeye sıkıştı ve almanyadan arabuluculuk istedi.almanya bu konuda hızlı adım attı ve her iki ülke arasında arabuluculuk yapıp akdenizde daha ciddi bir krizin önüne geçmiş oldu.

Bana göre verilen navtex ilanı yunanistanı masaya oturmaya zoralamak içindi zira yunan tarafı navtex ilanı öncesi iletişim kanallarının tümünü kapatıp tehditler savuruyordu.

şimdi ise durum değişti,yunanlılar bizlerle yakın temas kurup her konuda anlaşma yapabilmek için iletişim kurmak istediklerini beyan etmeye başladılar.Bana görede bu olumlu bir gelişme zira mantıksız şekilde tansiyonu yükseltmenin bir alemi yok.Biz sahada kararlılığımızı gösterdikçe istediğimiz sonuçları alabiliyoruz,navtex sadece yunanlılara masada anlaşma yapabilmek için bir gövde gösterisi olmuştur.Savaş filan çıkacağı zaten yoktu zira yunanlılarda navtex ilan etti ama geri çektiler dolayısıyla çok fazla uzatmadan yunanlılarla masaya oturup itilaflı konuları siyasi düzlemde konuşup görüşmek yerinde olacak.

şu dönem yunanlılarla sidik yarışına girip haklıyken haksız duruma düşmektense daha mantıklı hareket edip ortak noktaları bulmak adına zorlamak lazım.Sonuçta bizim tavrımız belli,karşı tarafda bunu gayet iyi gördü dolayısıyla sıkı pazarlıkların olacağı kesin.şuan yunanistanda gündem ne ayasofya ne mülteci akını nede pandemi.tek gündem akdenizdeki denizkıtasahanlığı konusu çünkü yunanlılarda biliyorki bu konu ülkeleri için hayati önem arz ediyor.

• Yunanlıları anlamak zor işler güçleri negatiflik. Arkadaş iki devlet olarak oturup akdenizi rahatça görüşüp pay edebilecek iken, elin israili, fransızını, mısırını ortaya katıp daha az paya razı olmak istiyor. Beyin harici herşeyi kullanıyorlar gibi. İşleri güçleri sid.k yarışı.

• Geri vites değil. Uzlaşma isteniyor. Doğru hareket.

• Yunanla masaya oturduk ya sonra? Yunan seville bakışını değiştirirse Miçotakisi çiğ çiğ yerler. Uzun zamandır yunan halkına iyi bir algı çekiyorlardı kamuoyu vasıtasıyla. Çiprasa zemin açar, zaten muhalefet olarak bu çekişmeyi aktif kullanıyorlar. Bana göre zaman kaybı, birilerinin zaman kazanması, rica minnet dışında bir anlaşma durumu görmüyorum. Umarım yanılırım. Yunanı masaya istediğimiz şartlarda oturtamadıktan sonra zaman kaybından başka bir şey değil.

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.