Şimdi Ara

Türk Dili ve Edebiyatı ACİL !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar büte kaldım yardım istiyorum 1 2 sorum olucak

konularına göre gazellerin isimlendirilmesi ?

murabba ve musammat arasındaki fark ?

bunları cevaplandırırsanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pessimist ! -- 28 Ocak 2010; 15:15:07 >

• Konularına göre gazellerin isimlendirilmesi derken mesela şairin kendisini övdüğü bölüm "Taç" falan bunları mı kastediyorsun?
  • ben öss ye hazırlanıyorum edebiyat istiyorum.. bu nedenle kendi çapımda bir soruna cevap vermek istedim.. konularına göre gazeller rindane, şuhane,hakimane,aşıkane olarak adlandırılıyor..
  • Aşk,hasret,ayrılık,şarap,kadın temaları,zamandan yakınma,felsefi didaktik düşünceler tasavvuf konuları mı mesela bunlar mı yani

tam anlamadım sorunu
  • Sınavda bende anlayamamıştım soruyu =) aradıklarım bunlardı " rindane, şuhane,hakimane,aşıkane " yazdığın için teşekkür ederim arkadaşım çok yardımcı oldun

mesaj yazan herkeze teşekkür ederim.
    Ayrıca Öss de başarılar. Sakın Manisa Edebiyatı yazma bence benden sana bi tavsiye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pessimist ! -- 31 Ocak 2010; 3:03:58 >
  • Genel olarak mı edebiyat yazmayayım yoksa manisa edebiyat mı yazmıyayım :D ben boğaziçi edebiyat olursa gitcem edebiyata.. çünkü korkuyorum işsiz kalmaktan o atanamayan öğretmenler abbas güçlü ye çıktıkca ben çok endişeleniyorum.. şu an çok çalışıyorum ama mesleğime karar veremedim.. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)
  • Edebiyat her yerde okunulur bence, değişen bir şey yok. İşsiz kalıp kalmamakta önemli değil er kişinin yeteneğine kalmış o da. Okul bitince her halûkârda KPSS'ye hazırlanacaksınız zaten.
  • Manisa Edebiyatı yazma Edebiyatı ister Van da oku ister boğaziçinde oku hiçbir fark olmaz ... Edebiyat heryerde edebiyattır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.