Şimdi Ara

Türk askeri peşmergeyi eğitti gene kandırıldık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk askeri yıllardan beri düşmanına peşmergeye eğitim veriyor kendi düşmanımızı kendimiz eğittik neydi beyler kandırıldık siz unutursunuz ama ben unutmam ulan yatacak yeriniz yok . .

Türk askeri peşmergeyi böyle eğitiyor

PEŞMERGEYE MALZEME, TEÇHİZAT VE BAKIM DESTEĞİ DE SAĞLANIYOR

Son dönemde Irak ve Suriye'de çok hızlı bir ilerleme göstererek her iki ülkede de önemli yerler işgal eden IŞİD'le mücadele kapsamında; Peşmergelerce icra edilen operasyonlarda, özellikle meskun mahallerde muharebe ile EYP ve EYP ile mücadele konularında kendilerine verilen eğitimden çok büyük fayda sağlandığı bizzat Peşmerge yetkilileri tarafından açıklandı. Bu güne kadar 2 bin 500'den fazla Peşmergeye, Irak kuzeyinde eğitim verildi ve halen belli eğitim merkezlerinde verilmeye devam etiği belirtildi. Ayrıca Peşmergeye belirli seviyede malzeme, teçhizat ve bakım desteği de sağlandığı öğrenildi. Bugüne kadar ki süreçte Peşmergeye verilen eğitimlerde hedeflenen amaçlara ulaşıldığı ve verilen eğitimlerin çok başarılı olduğu bizzat Peşmerge yetkililerince dile getirildi. IKYB Başbakanı Neçirvan Barzani ve IKYB Peşmerge Bakanı Mustafa Seyit Kadir, Türkiye tarafından verilen eğitimler için büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

a haber kaynak :http://www.ahaber.com.tr/webtv/dunya/pesmergeyi-turk-askeri-egitiyor

milliyet :http://www.milliyet.com.tr/turk-askeri-pesmergeyi-boyle-gundem-2158861/

hürriyet :http://www.hurriyet.com.tr/video/turk-askerinin-pesmergeyi-egittigi-kamptan-ilk-goruntuler-99915

akp yalakası en son haber :http://www.ensonhaber.com/bordo-bereliler-zahoda-pesmergeyi-egitiyor-2014-11-22.html

35 BORDO BERELİ EĞİT-DONAT YAPIYOR
    Eğit-donat çalışmaları kapsamında sınır hattındaki Zaho'da peşmerge eğitimini üstlenen Türkiye, bölgeye Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan 35 kişilik bir ‘Bordo Bereli’ ekibi gönderdi. Türk askerleri burada Türkiye'nin peşmergeye gönderdiği silahları nasıl kullanacaklarını öğretiyor. Silah eğitiminin yanında verilen eğitimlerin içeriğine ilişkin ise bilgi verilmedi.

• Fetö yapmıştır değil mi gençler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her peşmerge asker doğar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

Fetö yapmıştır değil mi gençler?

chp ye iletişim kısmından yolladım gündeme taşısınlar ortalığı ayağa kaldırsınlar ulan bunlar yiyip içmeye yarıyor ben bile siyaseti daha iyi yapıyorum akp yi köşeye sıkıştıracak şeyler buluyorum bu konuyu şu anda gündeme taşısalar akp rezil rüsva olur iletişimden yazdım bakalım görürlerse taşırlarmı bilmem .
  • +

• Akplileri kandirmayani dovuyorlar

• Onlarin derdi hdp kimle isbirligi yapcak kime oy vercek. Feto suna buna oy vercek ancak yalan dolan arka planda da hep kandiriliyorlar.

• şimdi bu peşmerge denilen şeyler yeni kurulacak olan kurdistanın ordusu mu olacak..
    sonra tr ülkeyi tanımayacağı için onlara savaş mi ilan edecek
    ama daha dün havaalanında ülkenin bayragını göndere dikmiştik biz,
    tanımıştık yani kurdiyayı
    şimdi tekrar tanımamazlıktan mı geleceğiz
    e ne değişti ki 2 günde böyle oldu barzani ile ara çok iyiydi üstelik gelip gidiyordu buraya sık sık dostu erdoğan ile görüşmeye..
    gene mi kandırıldık
    hay anasını satim kafam tozduman oldu..
  • Bir şeyi söylemeyi unutmuşsun.Peşmergenin maaşınıda Türkiye ödüyor.

Ama bilmediğin birşey daha var .Barzani ve Türkiye birlikte oyun kurucu durumunda...

Ama ne muhakeme yetiniz nede nede realiteniz bunu görmeye yetmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Bir şeyi söylemeyi unutmuşsun.Peşmergenin maaşınıda Türkiye ödüyor.

Ama bilmediğin birşey daha var .Barzani ve Türkiye birlikte oyun kurucu durumunda...

Hahahahah
    Sizde öyle muhakeme yetisi var ki 15 yıl aynı yatağa baş koyduğunuz fetöyü çok iyi tanımışsınız çok iyi muhakeme etmişsiniz...fetöylede oyun mu kuruyordunuz yoksa hala bu bir oyuncu?.. ver mehteri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @p4p800se -- 21 Eylül 2017; 14:11:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şunu da koyalım da "kandırıldık, mandırıldık" demesin kimse bu saatten sonra. AKP, Kürdistan'ın eş kurucusudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Henry Huxley

Şunu da koyalım da "kandırıldık, mandırıldık" demesin kimse bu saatten sonra. AKP, Kürdistan'ın eş kurucusudur.

Kandırıldık deyip geçecekler. Adamlar güney sınırımızı terör koridoruyla çeviriyorlar, biz ayakta uyuyoruz.
  • güncel akpliler konuya gelin
  • peşmerge 90lardan beri eğitiliyor bu neyin kafası
  • quote:

Bir şeyi söylemeyi unutmuşsun.Peşmergenin maaşınıda Türkiye ödüyor.

Vay anasını sayın seyirciler

Peki sen nerden biliyorsun birader biz neden bilmiyoruz

• ahahahahahahha deliriyorum beyler.
  • AFK_is_now_AFK kullanıcısına yanıt
    Herkes her şeyi bilseydi kimseye ihtiyaç kalmaz forumların da amacı olmazdı dimi ama..şimdi öğrendin iş de.

• Yine mi kandırıldık vakası. Yahu içinde yaşamasam çok komik ülke.

Ama, dur birdakika ben zaten Türkiyede yaşamıyorum. Ulan harbiden çok safmışsınız. Gelen geçen kandırıyor sizi.

• quote:

Herkes her şeyi bilseydi kimseye ihtiyaç kalmaz forumların da amacı olmazdı dimi ama..şimdi öğrendin iş de.

Nereden biliyorsun kestirmeden söylesene birader boş konuşacaksan alıntılama ya da adam gibi söyle laf kalabalığı yapma

• quote:

Orijinalden alıntı: Parsbey

Yine mi kandırıldık vakası. Yahu içinde yaşamasam çok komik ülke.

Ama, dur birdakika ben zaten Türkiyede yaşamıyorum. Ulan harbiden çok safmışsınız. Gelen geçen kandırıyor sizi.

nerde yaşıyorsun nasıl gelebilirim bana ordan kız falan ayarlasana anlaşmalı da olur para veriyim evlensin .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.