Şimdi Ara

Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
59
Favori
154.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://eksisozluk.com/entry/84564762

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncellendi
  • Bu sene hayalimdeki üniversite burası. Kültür ve İletişim Bilimleri bölümünü istiyorum. Kazanmam zor ihtimal ama imkansız değil. İki gün sonra gireceğim sınavla belli olacak. İnşallah kazanırım ve bu sene TAU'lü olurum. Kazanırsam bu mesajı uplayacağım.
  • Başarılar sınavda, umarım istediğin olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su sıralar tıp olmayacak gibi olunca alternatiflerimden biri olan moleküler biyoloji ile alakalı moleküler biyoteknoloji bölümü gözüme çok hoş gelmeye başladı. O civarlarda yaparsam yazmayı düşünüyorum. Hocam o bölüm hakkında bir bilginiz var mı? Çift diploma olayı beni çok cezbediyor. Üstelik Avusturya-Almanya'da yaşayan akrabalarımla dil konusunda da çekişme yaşamayacağım. Biraz Istanbul'a uzak demeleri gözüme korkuttu. Ulaşım çok mu zor?

• Hocam almanya değilde abd kanada gibi ülkelerde çalışmak için yeterli bir okul mu , dersleride almanca sıkıntı olmaz mı? Mesela okul biter bitmez abd de iş imkanı bulunabilinir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hfbroken

Hocam almanya değilde abd kanada gibi ülkelerde çalışmak için yeterli bir okul mu , dersleride almanca sıkıntı olmaz mı? Mesela okul biter bitmez abd de iş imkanı bulunabilinir mi?
    Türkiye'deki okulların hiçbirinden biter bitmez ABD'de iş bulamazsınız. İşverenin sizin için uğraşıp greencard alması gerek ki uğraşacak olsalar bile ABD'de okuyan göçmenler için uğraşırlar. Bu okulda iyi seviyede Almanca öğrenirseniz Almanya'ya yüksek lisansa ya da çalışmaya rahat gidersiniz.
  • isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    Hocam yurtdışında çalışmak istiyorum gerçekten. Ünininde az çok etkisi vardır en azından

• quote:

Hocam yurtdışında çalışmak istiyorum gerçekten. Ünininde az çok etkisi vardır en azından
    Hocam Türkiye'deki en iyi üniversitelerin bile dünyada pek esamesi okunmuyor. Okullara siyaset bulaştı, ödenekleri çok az. Yapman gereken şey dil öğrenmek ve mesleğinde iyi olmak.

Yurtdışı için dil ve meslek önemli, Türkiye'de güzel bir yerde iş tecrübesi kazanırsan özellikle yazılımda çok rahat yurtdışına gidersin. Ya da EEM'de yetenekli biriysen yine çok güzel teklifler alabilirsin. Bunun için dil öğrenmen, meslekte ilgili ve yetenekli olman şart.

Örneğin Almanya yüksek lisans kabulü verirken Türkiye'den ODTÜ mü bitirmiş, Boğaziçi mi yoksa Ege mi bakmıyor Türkiye'den gelen başvuru olarak değerlendiriyorlar. Türk-Alman üniversitesinin en büyük avantajı Almancaya gerçekten ağırlık verip iyi öğrenirsen Almanya'da çok rahat master yaparsın ve Alman üniversitesinden alacağın master derecesi sana çok kapı açar.

• isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin yaş kaç bm mi okuyosunuz? Bide yurtdışında master için ayrıca bi bütçemizin olması lazım değil mi?

• quote:

Hocam sizin yaş kaç bm mi okuyosunuz? Bide yurtdışında master için ayrıca bi bütçemizin olması lazım değil mi?
    Yok hocam benim hikaye değişik biraz. Mühendis değilim. Ben konuyu amacından saptırmamak için pm atayım.
  • İktisat fakültesi başkanı değişmiş sanırım. Yenisi hakkında fikri olan var mı?
  • arkadaşlar taüyü düşünüyorum ama bazı sorularım var yardımcı olabilecek var mı
  • Okulun bünyesinde bir kulüp olan Medya ve İletişim Kulübünün derlediği okul ve bölümler hakkındaki yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

Türk-Alman Üniversitesi Hakkında
    Kültür ve İletişim Bilimleri Bölümü Hakkında

• Sevgili TAÜ lü Gençler,
    öğrencilerin yarısı hazırlıkta kırılıyor galiba.
    Hazırlığı geçip normal derslere başlama oranı,
    1. yılda geçenler %?
    2. yılda geçenler %?
    okulla ilişiği kesilenler %?

biriniz buraya yazabilir mi? Yaklaşık bir rakam olsa da olur.

Bir ebeveyn olarak, yol yakınken çocuğu ikna edip kurtaralım....
  • Bakalım konu hortlamış ben de yazacağım taü umarım gelir 28k dan

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00A01D70E

Bu sene hayalimdeki üniversite burası. Kültür ve İletişim Bilimleri bölümünü istiyorum. Kazanmam zor ihtimal ama imkansız değil. İki gün sonra gireceğim sınavla belli olacak. İnşallah kazanırım ve bu sene TAU'lü olurum. Kazanırsam bu mesajı uplayacağım.
    Kazandım

• merhaba bende bu yıl hazırlanıyorum
    Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel) tau pc müh. yazcam. lakin sormak istediğim soru şu; aynı bölümden iki puan var bu niçin ben hangisine tercih vercem?

• Kenshi2132 K kullanıcısına yanıt
    5 kontenjanı olan 1. yabancı dili Almanca olan liselerden gelen öğrenciler için.Diğeri genel kontenjan.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.