Şimdi Ara

Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel) (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
59
Favori
154.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAÜHF -- 24 Temmuz 2017; 17:45:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar ya da eem daha lisansa başlamadı ama ikinci tercih olarak yazabilirsin, zaten pişman olursan geçiş yaparsın, merkezi yatay geçişle

• Yüzde 85 burdayım Tercih listeme göre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba dostlar bilgisayar mühendisliğinin kalitesi hakkinda bana neler soyleyebilirsiniz?

• hukuk kaçla kapatır sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: jjamsb

Tanidiklardan vs bulmayi dusunuyorum ben de bakalim 😂

Garantorun akraba olmasi zorunlu mu yoksa yabanci birisi de bana garantor olabiliyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: jjamsb

degil, gelir duzeyi vs uyan herhangi biri olabilir.

Tesekkur ederim hocam.

• Merhabalar,

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümüne yerleştim. Bazı sorularım olacak.

1-E-devlet üzerinden yapılan kayıt sonrasında ekstra bir işlem yapmak gerekiyor mu? Kayıt için okula gitmeme gerek yok sanıyorum?

2-Bu kalacak yer işini nasıl hallediyorsunuz? Beykoz'da yurt var mı? Veya yakın çevrede.

3-Almanca hazırlık alacağım, seviye tespit sınavı gibi bir sınav olmam gerekiyor mu yoksa direk hazırlığa başlayabilir miyim?

• 44k ile bilgisayar ve ee yazdım ikisi de gelmedi. Bilgisayar 35e kadar çekmiştir diye düşünüyorum.

• Ben 36 ile elektrik elektroniğe girdim

• 34 k ile buraya girdim taban puanı 411 diyor
  • yesildaladam kullanıcısına yanıt
    nerde diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yesildaladam kullanıcısına yanıt
    Hangi bolume

• quote:

Orijinalden alıntı: theschuey

Merhabalar,

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümüne yerleştim. Bazı sorularım olacak.

1-E-devlet üzerinden yapılan kayıt sonrasında ekstra bir işlem yapmak gerekiyor mu? Kayıt için okula gitmeme gerek yok sanıyorum?

2-Bu kalacak yer işini nasıl hallediyorsunuz? Beykoz'da yurt var mı? Veya yakın çevrede.

3-Almanca hazırlık alacağım, seviye tespit sınavı gibi bir sınav olmam gerekiyor mu yoksa direk hazırlığa başlayabilir miyim?

1)Bildiğim kadarıyla gerekmiyor ama geçen sene e-kayıt yapmadığım için tam emin değilim.

2)Kavacık ve okula yürüme mesafesinde Tokatköy'de yurt var.

3)Seviye tespit sınavı a1-a2-b1 sınıflarının belirlenmesi için.Eğer Almanca bilginiz yoksa ve sınava da çalışmayı düşünmüyorsanız(7 Eylül'de) sınava girmezseniz a1'den başlıyorsunuz yani sınava girmek zorunlu değil.
  • TheSpiRiT kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Akademik takvimde 21-28 Ağustos'ta dil seviye tespit sınavı var diyor, ben direk A1'den başlayacağıma göre okula gelip sınava girmeme gerek yok anlaşılan? E-kayıt yaptıktan sonra derslerin başladığı tarih olan 18 Eylül'de orada olmam lazım değil mi?

• theschuey T kullanıcısına yanıt
    Girmezsen direk A1 den başlarsınız, bu sene hazırlığın açılışı 11 Eylül ama ydyo takvimi farklı.

• YDYO'nun akademik takviminde biri 21-28 Ağustos, diğeri 7 Eylül olmak üzere iki tane Almanca sınavı var. İkisine de girmek zorunlu değil yanlış anlamadıysam? Yani kaydolup 11 Eylül'de A1'den başlamam mümkün mü?

• Yabancı dil yeterlilik sınavı ile (21-28 ağustos)

7 eylüldeki almanca tespit sınavı farkı nedir hocam.

Ayrıca benim almancam a1 düzeyinde bu kısa vakittede yükseleceğini sanmam. Bu sınavlardan hangisine girmem gerekli?

Girsem boş kağit veririm o derece

• Evet bunu ben de anlamadım. Herhalde biz kaydolup direk A1'den başlayacağız, sınavda kalem oynatamam ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ratajkowski.

Yabancı dil yeterlilik sınavı ile (21-28 ağustos)

7 eylüldeki almanca tespit sınavı farkı nedir hocam.

Ayrıca benim almancam a1 düzeyinde bu kısa vakittede yükseleceğini sanmam. Bu sınavlardan hangisine girmem gerekli?

Girsem boş kağit veririm o derece

Ağustos'taki sınav hazırlığı geçmek için,muafiyet sınavı yani.Ona ben gireceğim mesela,Haziran'da geçememiştim çünkü.Eylül'deki de a1-a2-b1 sınıflarının belirlenmesi için.Geçen sene 15 tane a1,1 tane a2,3 tane de b1 sınıfı vardı.

Geçen sene sınava girmiştim ama a1'den başladım.Zaten önceden bilginiz yoksa her türlü a1 olursunuz.Sınava girmenize gerek yok bu yüzden.

Eğer sınava çalışmayı düşünüyorsanız,geçen seneki sınav tamamen kelime bilgisini ölçmeye yönelikti.4-5 tane paragraf oluyor,ilk paragrafta örneğin İch ... Emir und ... aus Şile gibi bir cümle var siz boşluklara uygun fiilleri yerleştiriyorsunuz.Ama grameri ölçen bir sınav değil.Bence daha kaliteli bir sınav yapılabilir.

@theschuey

Sınava girmenize gerek yok.Sınava girmeyenler direk a1 başlıyor.Zaten geçen sene de çoğu kişi girmemişti.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.