Şimdi Ara

Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
59
Favori
154.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam Mekatronik mühendisliği için Türkiye de eğitimi pratikte verimli değil diyorlar. Siz gördüğünüz eğitimden memnun musunuz. Üniversitenin getirdiği faydalarla birlikte il olanakları nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de gelme ihtimalim var da Almanca aşırı zor değil mi hocam 1 yıllık eğitimle 4 yıl almanca ders anlayabileceğimden şüpheliyim.
  • Started From The Bottom kullanıcısına yanıt
    sen anlamıyorsun diye aşırı zor mu olmali

• 109610013 Hukuk Fakültesi 39 39 TM-3 445,00895 463,43760
    109610049 Hukuk Fakültesi 17 17 TM-3 416,83795 452,53972

neden iki tane hukuk var birisi ikinci öğretim mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgr

sen anlamıyorsun diye aşırı zor mu olmali

Tamam sen bir yılda öğren

• Eğitim dili Almanca olduğu için hazırlık okuyacağız tamam. Sitede İngilizce muafiyet diye birşey gördüm. İngilizce sınavında mı oluyoruz ? Eğer geçemezsek İngilizce hazırlık okuma var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafiye Lordu

109610013 Hukuk Fakültesi 39 39 TM-3 445,00895 463,43760
    109610049 Hukuk Fakültesi 17 17 TM-3 416,83795 452,53972

neden iki tane hukuk var birisi ikinci öğretim mi ?

2. puan Almanca eğitim veren liselerden gelen öğrencilerin puanı/kodu.
    Örneğin İstanbul erkek lisesi, Cağaloğlu anadolu lisesi, Alman lisesi vb.
    biliyorum zaten de 1 yilda gayet ogrenilir

• Bence bu üniversiteyi (şuan) yazıp kendinize yazık etmeyin arkadaşlar . İleride nasıl olur bilemem ama sistemi oturmamış yeni bir üniversite hele mühendislik gibi birşey kesinlikle okumayın. Mühendislik eğitimi okulun donanımına çok bağılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senben12 -- 24 Nisan 2017; 15:33:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: supra09

Merhabalar, benim size bir sorum olacak bu sene Türk Alman üniversitesi endüstri mühendisliğini yazmayı düşünüyorum. Size sorum ise Tau nasıl bir öğrenci değişim programı izliyor? Yani erasmus imkanları nasıl? Erasmus yapmak isteyen öğrenciler sadece Almanyada mı erasmus yapabiliyorlar? Yoksa farklı bir ülkede de eğitim yıllarını tamamlayabiliyorlar mı yani erasmus imkanı sadece Almanyayla mı sınırlı? Şimdiden teşekkürer.

Açıkçası şu an için okulun en eksik yanı erasmus imkanı diyebilirim. Mühendislik fakültesinin şu an sadece Almanya ile anlaşması bulunmaktadır. Hukuk fakültesinde Almanya dışı da var. Almanca eğitim veren herhangi bir okulla anlaşma yapılabiliyor. O yüzden sınır Almanca eğitim vermesi. Giden öğrenci sayısı cidden çok düşük durumda. Mühendislik fakültesine geçen dönem 1 kişilik kontejan verildi, bu dönem ise tüm okula 1 kişilik verildi, onu da endüstri mühendisliğinden birisi kazandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: blca

hukuk bölümü için alman liselerinde öğrenim görmüş insanların farkı ne neden 410 puanla liseye giriyorlar?

Alman liselerini ayrılan özel bir kontejan var, onlar kendi içlerinde sıralamaya tabi tutuluyor. Bu seneki giren öğrencilerden en düşük puanlısı 410. Seneye ne olacağı ise tercih edeneler bağlı
  • diğerize D kullanıcısına yanıt
    Şu an mekatronik en yüksek 3.sınıf var onların dediğinden alıntı yapayım sana, İTÜ’deki öğrencilerle beraber bulunduğumuzda onlardan daha fazla teknik bilgimiz olduğu ortaya çıkıyor. Bizim üniversite pratiğe önem vermesi bakımından önemli. Ders değeri bakımından her sene dönem bitiminde öğrencilerden feedbackler alınıp, ona göre tekrardan düzenlemelere gidiliyor mesala. Ne faydalı ne faydasız bakılıyor. İstanbul zaten, şehir olarak kendini geliştirebileceğin türkiye’deki en iyi yer. Nerdeyse tüm şirketler burada. Bir süre eğitimler falan derken gününü çok rahat dolduruyorsun verimli olarak.
    Almanca her ne kadar seni korkutsa da düzgün çalışmayla 1 yılda çok rahat halledersin. Bir de okul bursuyla yazın Almanya’ya gittin mi tamamdır.
  • DeShawN1905 kullanıcısına yanıt
    O muafiyet bölüm öğrencileri için, hazırlıktaki kimse o sınava girmiyor. İngilizce hazırlık yok TAÜ’de.
  • Erasmus cok az be

Yazmak istiyorum ama puani baya dusuk

Siyasi olaylardan etkilenir mi okul ?

Iyi gibi ama baya riskli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devam zorunluluğu var mı?

Çalıştığım için tüm derslere gelemeyebilirim. Bilgisayar Mühendisliği için soruyorum.
  • Mr A kullanıcısına yanıt
    Erasmus cok az be
    Erasmus olayı gelişecek bir olay, çok kafana takma. Zaten okul seni Almanya’ya gönderiyor bir şekilde.
    Yazmak istiyorum ama puani baya dusuk
    Herkes yazmak isteyip puanı düşük olduğundan yazmadığından düşük, tamamen tercih edenler.
    Siyasi olaylardan etkilenir mi okul ?
    En çok sorulan sorulardan biri, etkilenmez. İki ülke arasında imzalanan anlaşmalar var, bunlardan cayamazlar. Siyasetin karışmadığı bir ortam üniversite o yüzden etkilemiyor. Türkiye’deki Alman şirket sayısına falan bak zaten, olay artık maddiyata bakıyor. İki ülkenin de çıkarı var.
  • Bilgisayar mühendisliğinin henüz lisans öğrencisi yok, o yüzden bölümle ilgili bir şey diyemem. Hazırlıkta var devam zorunluluğu, bölümde hocasına bağlı olarak genelde yok.
  • İdealist insanların yazması gereken bir okul. Yoksa altından kalkmak kolay değil. 10 yıla daha iyi yerlere gelir diye düşünüyorum ama şuanlık biraz daha ekmek yemeli. Düşündüğüm bölümde daha lisans öğrencisi yok hoca sayısı da baya az.
  • Saolun hocam puanlar gelince degerlendirecegim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.