Şimdi Ara

Türk-Alman Üniversitesi | Genel Bilgiler, Soru-Cevap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
5
Favori
11.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

planlanan proje;

rektörün son 1 hafta içinde habertürk'te katıldığı programda söylediği şeyler var, bilgilendirici olabilir;
    https://www.youtube.com/watch?v=Taw9NR9LTcs

objektif biçimde gelecek soruları cevaplayabilirim, tercihleriniz hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forgetmn -- 4 Temmuz 2016; 13:49:34 >

• lisede almanca anadili okumuş öğrenciler için ek kontenjyan yapmışlar ama 380 puan sınır koymuşlar ki geçen sene 400 puandı zaten kendi bölümleri bu puanın altında kapatmış biz almanca okuyanlara hiçbir avantajı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: make.believe

lisede almanca anadili okumuş öğrenciler için ek kontenjyan yapmışlar ama 380 puan sınır koymuşlar ki geçen sene 400 puandı zaten kendi bölümleri bu puanın altında kapatmış biz almanca okuyanlara hiçbir avantajı yok
    İşletme bölümü hakkında bilginiz var mı? İktisat bölümü açılabilir mi?
  • Eiyasch E kullanıcısına yanıt
    ne konuda?

iktisat için şu anda bir öngörü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgetmn

ne konuda?

iktisat için şu anda bir öngörü yok.
    daha cok seçmeli ders imkanları hakkında. iibfde okuyan arkadaşlar tavsiye ederler mi? bir de marmara üniversitesi almanca işletme bölümüne göre avantajları var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eiyasch

daha cok seçmeli ders imkanları hakkında. iibfde okuyan arkadaşlar tavsiye ederler mi? bir de marmara üniversitesi almanca işletme bölümüne göre avantajları var mıdır?

Alıntıları Göster
    İyiki bu konuyu açmışsınız. Tm öğrencisiyim ve burası çok ilgimi çekti. İşletme okumak istiyorum hazırlığı derslerin dili hep almanca ama ingilizce dersi de vardır sanırım. Bir de hazırlığı atladım demişsiniz mesela siz Almanya ya gittiniz mi ?

Eğer tm öğrencisiyseniz dil sizin için hayati derecede önemli. Burayı kazanırsam(64 binle almış 67binim) çift dilli bir şekilde mezun olur muyum sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurbetçi23 -- 15 Temmuz 2015; 22:34:17 >

http://www.tau.edu.tr/iktisadiidaribilimlerfakultesi/isletme_ogretim_plani

kıyas yapabilmem için marmara hakkında bilgi sahibi olmam lazım bilemiyorum o yüzden. ben okulun genel avantajlarından bahsettim ona göre karar verebilirsiniz
  • Gurbetçi23 kullanıcısına yanıt
    işletme için hazırlık ve bölüm dersleri %100 almanca. buna ek olarak haftada sanırım 2 saat ingilizce dersi de var. almanca'yı ana dil derecesinde öğrenebilirsiniz ingilizce konusunda ne derece ciddi eğitim veriliyor bilmiyorum o sanırım size kalmış bir şey biraz.

almanya'ya 9 ağustosta gidiyorum okul bursuyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forgetmn -- 15 Temmuz 2015; 22:37:49 >
  • forgetmn F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yurtdışı maceranız. Bu yurtdışı olayı çok cazip geliyor bana. hangi bölümde okuyorsunuz? peki hazırlıkta zorlandınız mı ? dersler kaçta başlıyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurbetçi23 -- 15 Temmuz 2015; 23:22:33 >
    endüstri mühendisligi. benim almanca temelim iyiydi zorlanmadım dolayısıyla. sıfırdan başlayanlar da çok gevşemezse geçiyor genelde. 9.30-3.45 arasıydı dersler. 1 saat 15 dakika öğle arası vardı
  • forgetmn F kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. İlk sıraya işletmesini yazacağım bakalım tutarsa güzel olacak gibi.

Cevaplar için çok sağolun okul güzel ama bilgi sahibi insan az gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetçi23

Çok teşekkür ederim. İlk sıraya işletmesini yazacağım bakalım tutarsa güzel olacak gibi.

Cevaplar için çok sağolun okul güzel ama bilgi sahibi insan az gerçekten.
    bilgilendirme için teşekkür ederim. son olarak alman hocalardan memnun musunuz? forumda eski bir yazıda alman akademisyenlere yök tarafından denklik verilmediği için belirli sınırlamalar getirildiğini okumuştum. doğruluk payı nedir?
    anlaşılması biraz daha güç oluyor ama türk akademisyenlere nazaran daha verimli oluyor. herhangi bir sınırlamaları yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgetmn

anlaşılması biraz daha güç oluyor ama türk akademisyenlere nazaran daha verimli oluyor. herhangi bir sınırlamaları yok
    Sorularım var hala bu okuldamısınız ?
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Okulla ilgili sorular varsa cevaplayabilirim...
  • quote:

Okulla ilgili sorular varsa cevaplayabilirim...

Mühendislik bölümleriyle ilgili bilgi almak istiyorum. Çift diploma varmı ?

Birde bu okuldan mezun olmanın avantajı ne ? 5 yıl almanca görmek ne gibi avantaj sağlar ?

Ve genel olarak okulu tavsiye edermisiniz ?
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Okulun ders programını sınavlarını almanyadan hocalar hazırlıyor.Çift diploma olayı muhendislikte yok. Ancak yüksek lisans olayında bir avantaj sağlıyor diye biliyorum .Okulda zaten iki tane mühendislik bölümü var endüstri ve mekatronik. Bu üniversitede okursanız devlette çalışmaktan ziyade özel sektörde (büyük ihtimalle bir alman firmasında) çalışacaksınız. Okulu tavsiye eder miyim ederim ama kampus hayatı arayan biriyseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ama şahsi fikrim okulun binaları tamamen bittiğinde (2 sene sonra bitecek diyorlar) çok daha değerlenecektir. Bence taü yu göz ardı etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurbetçi23 -- 23 Ekim 2015; 7:50:07 >
  • quote:

Okulun ders programını sınavlarını almanyadan hocalar hazırlıyor.Çift diploma olayı muhendislikte yok. Ancak yüksek lisans olayında bir avantaj sağlıyor diye biliyorum .Okulda zaten iki tane mühendislik bölümü var endüstri ve mekatronik. Bu üniversitede okursanız devlette çalışmaktan ziyade özel sektörde (büyük ihtimalle bir alman firmasında) çalışacaksınız. Okulu tavsiye eder miyim ederim ama kampus hayatı arayan biriyseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ama şahsi fikrim okulun binaları tamamen bittiğinde (2 sene sonra bitecek diyorlar) çok daha değerlenecektir. Bence taü yu göz ardı etmeyin.
    Okulun son durumu nedir?İşletme okuyan var mı?Avrupa yakasından ulaşım çok sıkıntılı mı?Hazırlık binası dışında bina yok gibi duruyor normal bölümlerini okuyanlar nerde okuyor?Son olarak maü almanca işletme mi taü mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iconic -- 12 Kasım 2015; 1:46:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Iconic

Okulun son durumu nedir?İşletme okuyan var mı?Avrupa yakasından ulaşım çok sıkıntılı mı?Hazırlık binası dışında bina yok gibi duruyor normal bölümlerini okuyanlar nerde okuyor?Son olarak maü almanca işletme mi taü mü?

Okulda hazırlık binası dışında diğer binalar tek katlı, kapasitesi küçük ama her türlü ihtiyacı karşılayacak düzeyde binalar. Lisans öğrencileri burada eğitim görüyorlar. Planlanmış proje kapsamında 2 yıl sonra bütün binaların bitmesi gerekiyor. Avrupa yakasından ulaşım çok kolay olmasa da gelen çok kişi var. Genelde bu kişiler kavacık sapağından direk okula giden iett servisini kullanıyorlar. Onun dışında 121A vs gibi hatlar ile gelenler de var. Ben işletme öğrencisiyim, bu sene hazırlık okuyorum. Alan dersinde sizin maü ve taü kıyasını hocamıza sordular. Maü işletmenin almanya ile bir ilişkisinin olmadığını söylediler. Eğer almanca işletme okuyacaksınız taü çok çok daha avantajlıdır. Çünkü anlaşma gereği okulun sınavlarını, ders programını vs gibi evrakları almanya tarafı hazırlıyor. Sırf bu özellik bile alman firmaları öünde sizi bir adım öne çıkarıyor. Öğrencilik hayatınız boyunca iki kez almanyaya gitme olanağı sunuyor ki bunun bir de erasmusu var yani yurt dışı imkanı güzel. Hazırlığı geçince direk almanyaya 1 ay bedavaya gidiyorsunuz zaten. Bu imkanlar maü de bulunmuyor. Okulun beykozda oldukça geniş bir arazisi var. Şu anda mevcut binalar ve sadece hazırlık binasının tamamlanmış olması sizi yanıltmasın.

Merhaba
    Benim okulla ilgili birkac sorum olacaktı oncelikle hazırlıkta verilen almanca ile ilgili bu verilen eğitimin almanca icin yeterli olup olmadığıni merak ediyorum bir digeride üniversite hakkında internette gerçekten yeteri kadar bilgi yok binası tamamlandı mı bu eğitim yılını asıl binasında mı yapacak siz okuldan memnun musunuz yani bana okul hakkında genel bilgi verirseniz çok memnun olurum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.