Şimdi Ara

Turizm Haberleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
377
Cevap
4
Favori
9.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir aylık gezim taze sona erdi, izlenimlerim ise hayal kırıklığından ötesi değil.

ilk durağım alanya oldu. yabancılar evlerini satılığa çıkarmış, ne rus vardı ne alman. orayı hiç öyle boş görmemiştim. ben alanya'dayken 50'den fazla otel kapandı, tanıdığım herkes işsiz kaldı. dükkanların çoğu açılmamıştı, sokaklar bomboştu.

ikinci durağım olimpos oldu. pansiyon fiyatları inanılmaz ucuzdu. kişi başı 60 liraya kaldık klimalı, yemekli tertemiz bir yerde. yabancı hiç yoktu diyebilirim, yerli turist de bir elin parmağını geçmez.

üçüncü durağım kaş oldu. esnaf inanılmaz suratsızdı. her an kavga etmeye hazırlardı. krizin sorumlusu benim sanki öyle bir tavır vardı hepsinde. yani kendilerine krizden hiç pay çıkarmamışlardı. yine konaklama çok ucuza geldi. ve daha önce hiç görmediğim bir şeyi gördüm. pansiyon sahipleri kapıların önünde durup müşteri çağırıyorlardı.

müzelerde tur ile gelen bir kaç turist gördüm orada da türk yoktu genel olarak.

dördüncü durağım ölü deniz oldu. yine ölü bir tatil beldesi karşıladı bizi. denize girenler vardı ama yerliydi tamamına yakını. akşam da barlarda, otel bahçelerinde hiçkimse yoktu.

beşinci durağım datça oldu. bir gece kalıp kaçtım oradan çünkü hayat belirtisi bile yoktu.

aralarda gittiğim yerler de var ama son olarak pamukkale'den bahsedeyim. çok büyük bir otelde tek başıma kahvaltı ettim. can çekişmiyor, ölmüştü.

bitmiş arkadaşlar. ne ekonomi kalmış ne turizm. kan ağlamıyorlar bitmiş, cenaze namazını bile kılmışlar.

geçtiğimiz yıl aynı şekilde karadeniz turu yapmıştım inanılmaz pahalıydı her yer. hatta bize oda vermek istemedi oteller arap fazlası vardı çünkü, onları kazıklamak dururken bizi almadılar.

ben bu kadar geziyi de onlara su vermek için değil, kendim için yaptım. ortalarda hiçkimse olmadığı için muhteşem fotoğraflar çıkardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 16 Ekim 2017; 15:48:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pax ottomana

Tepecikliye benziyorsun

G noktanı mı hatırlattı sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Troller gelmeden. Memleket eyiye gidiy eyiye.
  • Karadeniz'de her yer Ninja dolu. Havada Ninja yıldızları uçuşuyor. Geçen Uzungöl'e gittim, Feodal Japonya gibiydi resmen.
  • "Feodal Japonya" iyiymis (c)alintiliyorum bu lafi gunluk hayatta kullanmak uzere bilgin olsun.
    Konu ile ilgili olarak; Su veren itfaiyenin hortumunu kopekler yesin! Burada oyle bir lobi yapiyorum ki ruslara tovbe billah gitmezler birdaha Antalya'ya Alanya'ya Kas'a. Net!
    Yunan adalarini anlatiyorum, ekonomiyi turkiyede nasil da pis kaziklandiklarini falan. Hepsinin tek dedigi sey "Ulan bilseydik gitmezdik" oluyor. Ki yalan da degil yani, yunan adalarinda cok daha kaliteli ve cok daha ucuz tatil yapiliyor. Inanmayan varsa arastirabilir.

• Öyle deme ehonomi çoğ eyi çoğ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leipold kullanıcısına yanıt
    Turkiyede adamlar krallar gibi tatil yapiyor ne kaziklanmasi.Yunan adalarina giden ruslar acliktan taslari yiyorlar burdaki gibi ultra hersey dahil konsepti bu fiyata hicbir yerde yok

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    Benim hedef kitlem Rus'larin o all included tarzi otellerde tatil yapan alt kesimi degil. Ciddi ciddi para harcayan, kabin bagajiyla gidip iki valizle donen kesimi. Zaten o all included otellerde tatil yapan ruslar sadece otelcilere yariyor. Maksat vampir esnafin burnu surtsun.
  • Turizm gelirleri ikinci çeyrekte çakıldı

Turizm gelirleri ikinci çeyrekte yüzde 35,6 azalışla 4,98 milyar dolar oldu

http://www.businessht.com.tr/guncel/haber/1273690-turizm-gelirleri-ikinci-ceyrekte-cakildi
  • Leipold kullanıcısına yanıt
    ok

• turizmi bilmemde ekonomi normal seyrinde devam ediyor. 2005 ten beri aktif olarak hisse senedi alıp satıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turizm Haberleri
    Marmaris’te rezervasyon patlaması

Daha bir ay gibi bir süre varken yüzde 70’lik rezervasyon mevcut, Kurban Bayramı’nda yüzde 100 doluluk bekliyoruz."
    http://www.hurriyet.com.tr/marmariste-rezervasyon-patlamasi-40194669

• Eylülde kaşa gidecektim, durum çok mu kötü orada? Esnaf derken hangi esnaflardan rahatsız oldunuz? Onlara denk gelmeyelimde.

Birde pansiyon önünde müşteri çekmeye çalışanları ne zaman gitsem görürüm.Özellikle küçük çakıldakilerin hepsi öyleydi.
  • Daha ne agliyorsun.bak ucuza tatil yapmışsın.bırakta biraz sırtlan turizmciler düşünsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Turizm Haberleri
    Marmaris’te rezervasyon patlaması

Daha bir ay gibi bir süre varken yüzde 70’lik rezervasyon mevcut, Kurban Bayramı’nda yüzde 100 doluluk bekliyoruz."
    http://www.hurriyet.com.tr/marmariste-rezervasyon-patlamasi-40194669

müşteri kızıştırmak için yaptırılmış reklam haber.Yalan :)

• quote:

Tepecikliye benziyorsun

5 gün önce üye olmuşsun. Nereden biliyorsun tepecikliyi sen? Diğer hesabının ismi ne?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Tepecikliye benziyorsun

5 gün önce üye olmuşsun. Nereden biliyorsun tepecikliyi sen? Diğer hesabının ismi ne?

Git şikayet et beni zan altında bırakma

Tek hesabım bu. Öncesinde de bu forumda bulunuyordum sonra bıraktım şimdi tekrar geldim.

Daha önce forumda hesabın yoktu sonra birden hesap açıp rte ve akp propagandası mı yapmaya karar verdin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tepecikliye benziyorsun

Tek hesabım bu. Öncesinde de bu forumda bulunuyordum sonra bıraktım şimdi tekrar geldim.

Daha önce forumda hesabın yoktu sonra birden hesap açıp rte ve akp propagandası mı yapmaya karar verdin?

Vardı. Eski kullanıcı adım : P. Alemdar

Sonra kısa süre Stucka Bismarck olarak değiştirdim.

Tanıyanlar olabilir. Daha çok felsefe bölümünde yazıyordum

Bak demek ki zan altında bırakmıyormuşum, başka hesabında varmış.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tepecikliye benziyorsun

Vardı. Eski kullanıcı adım : P. Alemdar

Sonra kısa süre Stucka Bismarck olarak değiştirdim.

Tanıyanlar olabilir. Daha çok felsefe bölümünde yazıyordum

Bak demek ki zan altında bırakmıyormuşum, başka hesabında varmış.

Editledim mesajımı.

Hala aynısın. Can çıkar huy çıkmaz. İstediğini anlıyorsun. Bu huyunla Trethi delirt sen benden sana ekmek yok

Hala aynıyım tabi. Trethte yalan söylese ortaya çıkartırım sende yalan söylesen ortaya çıkartırım. Tek hesabım bu yazıp laf edip sonra başka hesabım var ismi şu diyen kim? Buradan ben ne anlıyormuşum?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.