Şimdi Ara

Turist Ömer Filmleri Nasıl Kayboldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
4
Favori
7.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Turist Ömer serisi yerli filmler arasında benim favorimdir. Bence en komik Türk filmlerinden birisidir. Ama ne yazık ki şuan çok bakımsız haldeler. Ama bakımsız olmaları dışında izleyemediğim 2 kayıp olan Turist Ömer filmi var. Bir Turist Ömer Dümenciler Kralı ismi dolanıyor ama filmin kendisi yok. Konusu Turist Ömer bu filmde kendi benzeri bir prensin yerine geçiyormuş ama filmle ilgili sadece bir kare resim bulabiliyorsunuz.

Yani bu ne acı bişeydir. Yabancıların 1920'lerin filmleri bile en kaliteli haliyle dururken bizim 1965 filmimiz nasıl kaybolabiliyor. Birde başka kayıp Turist Ömer almanyada filmi var. Onunda sadece poster resmi mevcut.

Arabistanda filmindeki Zihni Göktay seslendirmesine hiç girmiyorum bile Yani neden böyle olmuş anlam veremiyorum.

• iyi araştırdın mı hocam belki sen bulamamışsındır garip bir olay öyleyse
  • asosyal adam kullanıcısına yanıt
    Herhalde araştırdık ama bu 2 film ne tvde nede nette görülmedi. Yıllardır kayıplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedBearded -- 30 Haziran 2014; 11:26:44 >
  • RedBearded kullanıcısına yanıt
    merak ettim baktım şimdi kayıpmış heralde çok enteresan nasıl becerdiysek kaybetmeyi
  • arşivlerde vardır büyük ihtimalle ama neden nette yok şaşırtıcı doğrusu
  • byrcp B kullanıcısına yanıt
    Arşivlerde olsa tv de koyarlardı demekki zamanında sinemalara çıkmış sonra filmler kaybolmuş bi şekilde.
  • Twitterdan Kerem Alışık'a falan sorsanız. Belki babasının filmlerine dair bir bilgisi vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dranova kullanıcısına yanıt
    Bu film 1964 ilk Turist Ömer filmi. Yükleyen yanlışlıkla Dümenciler Kralı yazmış. Dümenciler Kralı 1965 serinin 2. filmi dediğim gibi aramaya uğraşmayın bu 2 film kesinlikle yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedBearded -- 30 Haziran 2014; 14:19:52 >
  • eski olan herşeyden nefret ediyorum, türk sinemasının eski eserleride buna dahil, günümüzdede olduğu gibi o yıllarda avrupa ülkeleri o yıllar için muhteşem projeler filmler ortaya çıkarırken biz vasatın altında onlarca film çekmişiz, çok yazık film sektörümüz hiçbir zaman gelişmeyecek, bizim çektiğimiz 5 film adamların çektiği dizilerin 1 bölümüyle eş değer
    ve turist ömer karekterinide sevmiyorum, oyunculuğa sözüm yok kendi çapımızda başarılı ama gerçekleri konuşmak ve görmekte gerekli

kaybolmuşsa fazla üstüne gitmeyeceksin
  • lTUBORGl kullanıcısına yanıt
    Charlie Chaplin filmi olsa göklere çıkarırsınız ama. Yerli olan herşey itici gelir demi. Çünkü size itici gelen halktır aslında Benliğinizden bu kadar utanmayın. Avrupayıda bu kadar benimsemeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedBearded

ilmi olsa göklere çıkarırsınız ama. Yerli olan herşey itici gelir demi. Çünkü size itici gelen halktır aslında Benliğinizden bu kadar utanmayın. Avrupayıda bu kadar benimsemeyin

Charlie Chaplin dende nefret ediyorum, benim vermiş olduğum sadece bir örnekti avrupa benimseyiciliği değil, ayrıca birde tarafsız bak bu sektörde en iyi ürünleri verenler kimler ?
    ayrıca o halk dediğin biziz, bana kesinlikle kendi soyum halkım itici gelmez, sadece bu işte iyi değiliz demeye çalışıyorum ve eskide verilen ürünler ise berbat ötesi şeyler

Dip not: son olarak zevklerle renkler tartışılmaz, yani sen eskiyi seversin ben yeniyi orasını oturup tartışamayız herkesin kendi zevki kendi bakış açısı ama tarafsız bakmayıda öğren

Bu işte iyi değiliz diyorsun ama işin en üst noktası en iyi ürünleri veren Charlie Chaplin komedinin en iyi örneği sen beğenmiyorsun. Unutmaki avrupada komedi her zaman için eskiyle bağlar vardır. Eskiyle asla kopmazlar. Yani kendinle çelişiyorsun
  • İlginç gerçekten. İlla bir yerlerde kopyası vardır.İnternete koymak kimsenin aklına gelmemiş sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedBearded

Bu işte iyi değiliz diyorsun ama işin en üst noktası en iyi ürünleri veren Charlie Chaplin komedinin en iyi örneği sen beğenmiyorsun. Unutmaki avrupada komedi her zaman için eskiyle bağlar vardır. Eskiyle asla kopmazlar. Yani kendinle çelişiyorsun

Ve sende bu sozlerinin ustune bu arkadasi ciddiye aliyorsun
    Bu isin ustatlarini sevmeyip yeni yetmeleri sevmeyide ben benimseyemiyorum bir turlu nedense. Bir Charles Chaplin filmi son on yildaki tum komedi filmlerine bedeldir benim icin, begenmemek neyse ama nefret ediyorum diye kin beslemek bu ustatlara yapilan bir saygisizliktir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr.Pacino kullanıcısına yanıt
    Yahşi Batı, Şefik Hoca replikleri; Evet efendim bende valla ben hiç ayırmam biliyor musun? Bir şarloda bizim sinemamızdır, bir avare de bizim sinemamızdır
    Edit: Gerçekten deminki arkadaşa şaşırdım, hem bizde iş yok avrupa bu işin zirvesi dedi hemde charlie chaplinden nefter ediyorum dedi yaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedBearded -- 30 Haziran 2014; 22:20:30 >
  • Beyler ya benim dediğimi anlamıyorsunuz yada çarpıtmak için elinizden geleni yapıyorsunuz
    Yahu, türk sinemasının eskilerini sevmiyorum dedim örnek olarak Charlie Chaplin i verdiniz oda eski ve onuda sevmiyorum demeye çalıştım, günümüz komedi filmlerini takip ediyorum ancak yinede avrupadan geriyiz
    kendimle çeliştiğim yok
    kimseye saygısızlık yapmıyorum o adamı sevmek zorunda değilim, benim sevdiğim bir sanatçıyıda sen sevmiyor olabilirsin kalkıp sana terbiyesizlik yapıyormuyum ben

hemen cephe almaya kalkışmayın düşüncelerinize zıt düşüncelerle karşılaşınca
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

Beyler ya benim dediğimi anlamıyorsunuz yada çarpıtmak için elinizden geleni yapıyorsunuz
    Yahu, türk sinemasının eskilerini sevmiyorum dedim örnek olarak Charlie Chaplin i verdiniz oda eski ve onuda sevmiyorum demeye çalıştım, günümüz komedi filmlerini takip ediyorum ancak yinede avrupadan geriyiz
    kendimle çeliştiğim yok
    kimseye saygısızlık yapmıyorum o adamı sevmek zorunda değilim, benim sevdiğim bir sanatçıyıda sen sevmiyor olabilirsin kalkıp sana terbiyesizlik yapıyormuyum ben

Önce sadece Türk sinemasının eskilerini sevmiyorum diyorsun sonra Charles Chaplini katıp o eski onu da sevmiyorum diyorsun, Sence bu cümleyi okuyan biri nasıl bi anlam çıkarır ? Eski olan hiçbir şeyi sevmediğin anlamı çıkıyor buradan. Ayrıca nerede terbiyesizlik yaptık biz onu nasıl çıkardın anlamadım ama ben sana sevmek zorundasın falan demedim, mesajımda da yazdım beğenmeyebilirsin ama nefret ediyorum demene yani resmen kin beslemene bi anlam veremedim doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

Beyler ya benim dediğimi anlamıyorsunuz yada çarpıtmak için elinizden geleni yapıyorsunuz
    kendimle çeliştiğim yok

Önce sadece Türk sinemasının eskilerini sevmiyorum diyorsun sonra Charles Chaplini katıp o eski onu da sevmiyorum diyorsun, Sence bu cümleyi okuyan biri nasıl bi anlam çıkarır ? Eski olan hiçbir şeyi sevmediğin anlamı çıkıyor buradan. Ayrıca nerede terbiyesizlik yaptık biz onu nasıl çıkardın anlamadım ama ben sana sevmek zorundasın falan demedim, mesajımda da yazdım beğenmeyebilirsin ama nefret ediyorum demene yani resmen kin beslemene bi anlam veremedim doğrusu.

demekki hoşuma gitmiyor sevmiyorum

bak kardeş türk sinemasının eskilerini sevmiyorum dedim hemen akabinde o cümlenin devamında yine o yıllarda avrupanın bizden daha iyi işler yaptığını söyledim bu sektörde, ama Avrupanın eskilerini seviyorum diye birşey söylemedim ve charles nin hakkını yemedim, o zaman avrupa daha iyiydi dedim charle de bu durumda daha iyi oluyor, iyi olabilir ama ben sevmiyorum, sevmemek bir saygısızlıkmı ? eğer saygısızlıksa emin ol sende sevmediğin sanatçılara karşı saygısızsın, ister desteklerim ister nefret ederim bu benim görüşümdür bu benim tutumumdur kimsede bunu saygısızlık olarak nitelendiremez

Arkadaş açtığım konu ne.. senin derdin ne.. niye gelip konuyu kirletiyorsun ne düşünüyorsan kendi kendine düşün işte.. Gelip buraya konuyla alakasız yorum yapma bidaha.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.