Şimdi Ara

TURGUT UYAR İLHAN GECER BEHÇET NECATİGİL SORUSU! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
3
Favori
2.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet vardı kardeşim inşallah öyledir ya :D
  • Öyle sorular sormuşlar ki sınavda elimizde internet olsa yine de yapamazmışız he. Kesin bir sonuca ulaşamıyoruz kaç gündür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Behçet Necatigil şıkkında divana yönelmiştir diyordu sentez demiyordu bundan eminim

ayrıca turgut uyar sorusunda topluma yönelmiştir demiyor toplumsal değişimin insanların psikolojilerine etkileri diyordu

soru %100 turgut uyar geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: rspisito

Toplumsal değişimin insanları nasıl etkilediği anlatılmıştır diyodu

Evet kesinlikle boyleydi

• Behçet Necatigil'i işaretlemiştim, sonra "Divançe" adında bir eseri olduğunu hatırlayınca onu sildim Turgut Uyar yaptım. Tamam adam topluma dair bir şeyleri konu edinmiş olabilir ama bir toplumcu gerçekçiler gibi de değil hani.
  • arkadaş işe bak 5 gündür internette 100 lerce kişi seyfi baba sorusu - bu soru -- kinaye sorusu--- kanuninin oğlunun ölümü soru gibi soruların cevaplarını bulamadık az önce zor denilen lys 2012 edebiyata baktım da bu senenin yanında hafif kalıyor harbiden.Bu sene 5 puanlık bir düşüş olacak bak göreceksiniz.
  • kardeşim senin kafan mı güzel üste resim attım bak töre ve kent insanlarınıın yaşamını bunalımlarını yenilmişliklerini işlemiştir diyor buda psikolojiye girmiyor mu gerçekten seviyorum sizin gibi kabullenmiyen insanları :)
  • Behçet Necatigil değilse daha da uğramam buraya one minute one minute daha da gelmem

• Eğer toplumsal değişimin insan üzerindeki etkisi diyorsa behçet necatigil insan psikolojisini sıkça konu etmiştir cevap behçet necatigilde değil.Ancak turgut uyarlı şıkkında olmadığına eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlker Dönmez

kardeşim senin kafan mı güzel üste resim attım bak töre ve kent insanlarınıın yaşamını bunalımlarını yenilmişliklerini işlemiştir diyor buda psikolojiye girmiyor mu gerçekten seviyorum sizin gibi kabullenmiyen insanları :)

arkadaşım toplumsal değişim diyordu soruda anlamıyor musun
  • Iptal olmasi yüksek değil mi ben öyle düşünüyorum çünkü farklı siklar konuşuluyor osym buna dikkat eder mi?

• Behçet Necatigil şıkkında yazın yaşamının sonlarına doğru divana yönelmiştir diyordu sanırım. Oradaki yazın yaşamının sonları kısmı önemli bence. İnternetten baktım demin, son şiirlerinde Türk şiirinin söyleyiş uygulamalarını denemiştir diyordu. Burada divanı kastetmiyordu herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izobar

Behçet Necatigil şıkkında yazın yaşamının sonlarına doğru divana yönelmiştir diyordu sanırım. Oradaki yazın yaşamının sonları kısmı önemli bence. İnternetten baktım demin, son şiirlerinde Türk şiirinin söyleyiş uygulamalarını denemiştir diyordu. Burada divanı kastetmiyordu herhalde.

hocam dün arkadaş kitaptan resim koymuştu foruma şimdi bulamadım ama o kitapta da son şiirlerinde divan edebiyatından yararlanmıştır diye bir ifade vardı behçet necatigil için.

EDİT :https://store.donanimhaber.com/78/2e/78/782E7899D05F8F8A9A0CC350CC85D816.jpg BULDUM BIRDE BUNA BAKIN::

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaywalker78 -- 27 Haziran 2014; 18:07:47 >

• ALLAHIM BU NE BİÇİM SINAV 5 ŞIKKIN 3'Ü BİRDEN TARTIŞMA KONUSU OLUR MU VE 3 AYRI ŞIKKI BİRDEN İŞARETLEYEN DE KENDİ ÇAPINDA HAKLI OLUR MU EYY ÖSYM SEN NASIL SORU HAZIRLIYORSUN
  • jaywalker78 kullanıcısına yanıt
    Arkadasim behcet necatigil siirlerinde dogu bati sentezi yapmamistir. Turgut uyar in toplumsal icerikli siirleri de vardir. Bu sebepten artik dilimde tuy bitti; turgut uyar diyip cinlendirmeyin insani

• quote:

Orijinalden alıntı: Ehveni ser

Arkadasim behcet necatigil siirlerinde dogu bati sentezi yapmamistir. Turgut uyar in toplumsal icerikli siirleri de vardir. Bu sebepten artik dilimde tuy bitti; turgut uyar diyip cinlendirmeyin insani

Zaten doğu batı fln demiyordu ki sadece son şiirlerinde divana yönelmiş diyordu ki onunda doğru olduğunu yukarıda ki mesajımda kanıtladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaywalker78

quote:

Behçet Necatigil şıkkında yazın yaşamının sonlarına doğru divana yönelmiştir diyordu sanırım. Oradaki yazın yaşamının sonları kısmı önemli bence. İnternetten baktım demin, son şiirlerinde Türk şiirinin söyleyiş uygulamalarını denemiştir diyordu. Burada divanı kastetmiyordu herhalde.

hocam dün arkadaş kitaptan resim koymuştu foruma şimdi bulamadım ama o kitapta da son şiirlerinde divan edebiyatından yararlanmıştır diye bir ifade vardı behçet necatigil için.

EDİT :https://store.donanimhaber.com/78/2e/78/782E7899D05F8F8A9A0CC350CC85D816.jpg BULDUM BIRDE BUNA BAKIN::

Evet baktım ama orada yazın yaşamının sonunda ilgilenmiştir demiyor. Ben eminim, sınavda yazın yaşamının sonunda divana dönmüşütür yazıyordu. Yoksa biliyorum Behçet Necatigil divandan yararlandı.

• quote:

quote:

quote:

Evet baktım ama orada yazın yaşamının sonunda ilgilenmiştir demiyor. Ben eminim, sınavda yazın yaşamının sonunda divana dönmüşütür yazıyordu. Yoksa biliyorum Behçet Necatigil divandan yararlandı.

hocam bende yararlanmıştır diye hatırlıyorum.Bana da turgut uyar şıkkında şiirlerinin çoğunda toplumsal konular vardır gibime geliyor... her neyse bu sorunun cevabının ne çıkacağı belli değil kim ne derse desin çıkmayacakta sonuçlardan sonra anlaşılır

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bende yararlanmıştır diye hatırlıyorum.Bana da turgut uyar şıkkında şiirlerinin çoğunda toplumsal konular vardır gibime geliyor... her neyse bu sorunun cevabının ne çıkacağı belli değil kim ne derse desin çıkmayacakta sonuçlardan sonra anlaşılır

Turgut Uyarlı şık da, toplumsal konularda da şiirler yazmıştır gibi bir şey diyordu diye hatırlıyorum ben ama tam emin değilim tabii. Aslında sorunun iptal olması lazım çünkü cevap o 3 şık da olabiliyor. Ama evet dediğin gibi sınavdan sonra anlayacağız ÖSYM hangisini doğru kabul etmiş.

• yeteeeeeerrrrrrr cevap Behçet Necatigil daha neyi tartışıyorsunuz kendinize gelin :(

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.