Şimdi Ara

Turbosuz araba vs Turbolu araba

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
1
Favori
17.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 163
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Motordoktoru (37 mesaj) The Division Bell (29 mesaj) nacker (26 mesaj) Keyless (12 mesaj) ugah6aiw (9 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (213 mesaj) Mobil (80 mesaj) Mini (49 mesaj)
  • @
60 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    426 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Turbolu Passat, Golf ve Clio sürmüş biri olarak turbosuz araca binince araçtan hiçbir zevk almıyorum. Araç hızlanmak bilmiyor.

Turbosuz araçlar umarım üretimden kalkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angmarr_Ortadünya -- 2 Şubat 2021; 8:53:57 >

• Turbolu Golf mü ? Pilotlara yapılan testler yapılmadan Turbolu Polo'ya falan binmek yasak diye biliyorum. 5-6 G kuvvetine dayanamazsın.

Arabam 1.6 atmosferik benzinliğe gittim yakıt almak için pompacı vermedi "abi dh de konu açmışlar artık sizin arabalar kağnı sayılacak, o yüzden sen acilen ofise git arpa stokla" dedi...
    Önce turbolu bir araca bindim sattım atmosferiğe biniyorum. Asgari şartları taşıyorsam yorum yapabilir miyim :) Çok abartıyorsun.
    İlginç adamlarsınız cidden. Konu sahibi ülke geneli atmosferiklerden dem vurmuş, 3.0 lt, 5 lt, v8, v12 ler havada uçmuş.
    Önce konuyu anlayın, sonra yorum yapın.
    Turbo dizelden , benzin atmosferiğe geçtim. Yakıttan bağımsız konuşuyorum kullanmayı bilmeyen adama atmosferik motor gitmiyor gibi gelir. Atmosferik motor kullanıyorsan devir çevireceksin arkadaş. Kullanmasını bilene gayette zevkli gidiyor.

tabi ya bizim 1.6 atmosferik yokuş bile çıkmıyor, arabadan inip arkadan iteklemek gerekiyor.

tipik atmosferik kötüleme konusu hiç şaşmaz. bir kaç ayda bir çıkarlar böyle konu açarlar. en son geçtiğimiz yaz açıldıydı yanlış hatırlamıyorsam.  

• Yarbay
    14022 Mesaj
    Bu konudan sonra otomotiv endüstrisinde kartlar yeniden dağıtılacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3061 Mesaj
    Ok.

|
    |
  • Yarbay
    2553 Mesaj
    Bravo, çok derinlemesine bir çözümleme olmuş!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2699 Mesaj

üstteki 2 arkadaşın motoru sırayla

1.4 fire

1.33 corolla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 25 Aralık 2020; 21:18:7 >
  • Yarbay
    2314 Mesaj

peki

|
    |
  • Yarbay
    28219 Mesaj

Turbolu Golf mü ? Pilotlara yapılan testler yapılmadan Turbolu Polo'ya falan binmek yasak diye biliyorum. 5-6 G kuvvetine dayanamazsın.

• Yarbay
    5532 Mesaj

uzun yolda evet öyle ne kadar devirlendirirsen devirlendir bizdeki aracların zaten kasa ağır ve motor hacim dusuk bir yerden sonra çekmiyor uzun soluklu yokuşlarda çok fazla corolla vs honda gibi araçlara denk geliyorum uzun yolda soldan sağa gekiyorlar mecburen yol vermek için

|
    |
  • Onbaşı
    33 Mesaj
    Benzin Turbo olanlar çok güzel kaçıyor Motor verimi de çok yüksek oluyor misal Insignia 1.6 T minik 1.6 motorla 180 beygir verebiliyor ama Turbosuz araç Kağnıdır mantığını anlayamadım belki de doğrudur son yıllarda Turbosuz çıkan D Segment araç yok neredeyse.
  • Yarbay
    4766 Mesaj

Tamam

|
    |
  • Binbaşı
    1476 Mesaj
    Civic mi araban ?

|
    |
  • Binbaşı
    1069 Mesaj
    Hayırlısı
    |
    |
  • Yüzbaşı
    426 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Önce turbolu araca bir binin ardından atmosferik araca binin. Aradaki fark o kadar bariz ki...

• Yüzbaşı
    461 Mesaj

Önce turbolu bir araca bindim sattım atmosferiğe biniyorum. Asgari şartları taşıyorsam yorum yapabilir miyim :) Çok abartıyorsun.
    Angmarr_Ortadünya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    21984 Mesaj

Piyada ki yaygın Civic-Corolla gibi araçlara binince öyle.

Ancak 15-20 yaş aralığında ki BMW-Mercedes-Audi-Volvo gibi 2 litre ve üzeri hacimli turbosuz modeller daha keyifli. Ancak ülke şartları sebebiyle km'de artık hepsi 1TL ve üzeri yakıyor. O araçlara LPG takıp binmek ise peçeteden gelinlik yapmak gibi bir şey.

• Yüzbaşı
    253 Mesaj

Aracım 1.4 fire eşimde 1.6 e-hdi var.İşe ikimiz de arabayla gitmek durumundayız.Dün akşam kayinpederden çıktık beraber eve gidiyoruz arkalı önlü kırmızı ışıkta neden hizlanmadin otobüs beni sıkıştırdı diye serzenişte bulundu ben de gülümsedim(araba bu kadar gidiyor diyemedim) Şaka bir yana arada onun aracı kullaninca gazliyorum ama şehir içinde nereye kadar be hocam bassan ne basmasan ne bir sonraki ışıkta yanyanasin
    Angmarr_Ortadünya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5253 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Angmarr_Ortadünya

Önce turbolu araca bir binin ardından atmosferik araca binin. Aradaki fark o kadar bariz ki...

% 100 katılıyorum ilk 2 arabam dizeldi, bir sonraki torbo benzinliydi. Hem bütçe hemde çok temiz ve full paket denk gelmesi sebebiyle son aracım 1.6 atmosferik cruze oldu, 3 turbolu arabadan sonra atmosferik echotech motorla hayatımın şokunu yaşadım özellikle klima açık rampalarda bitirdi beni güzelim arabadan soğudum. Turbolu aracın ivmelenme ve torku atmosferikte asla yok. Bu saatten sonra benim için turbosuz araç almak kesinlikle en büyük hata olur

|
    |
  • Yarbay
    2105 Mesaj

Dostum sen bir kere 3.5lt. v6 yada 5.2lt. v8 atmosferik bir araç kullan bakayım ondan sonra turbolu araçlar sana kağnı gibi gelecek 

• Yüzbaşı
    271 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

üstteki 2 arkadaşın motoru sırayla

1.4 fire

1.33 corolla :)

Yalnız 1.4 fire motor konusunda @lojistisyen hocamı kastediyorsanız yanlışınız var, onun aracı turbolu   1.6 multijet turbodizel   .

• Yarbay
    12693 Mesaj
    Adam dogru soyluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.