Şimdi Ara

Turbosuz araba vs Turbolu araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
2
Favori
20.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turbolu Passat, Golf ve Clio sürmüş biri olarak turbosuz araca binince araçtan hiçbir zevk almıyorum. Araç hızlanmak bilmiyor.

Turbosuz araçlar umarım üretimden kalkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yurtsever1453 -- 2 Şubat 2021; 8:53:57 >

• Bu konudan sonra otomotiv endüstrisinde kartlar yeniden dağıtılacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ok.

• Bravo, çok derinlemesine bir çözümleme olmuş!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstteki 2 arkadaşın motoru sırayla

1.4 fire

1.33 corolla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 25 Aralık 2020; 21:18:7 >
  • peki

• Turbolu Golf mü ? Pilotlara yapılan testler yapılmadan Turbolu Polo'ya falan binmek yasak diye biliyorum. 5-6 G kuvvetine dayanamazsın.

• uzun yolda evet öyle ne kadar devirlendirirsen devirlendir bizdeki aracların zaten kasa ağır ve motor hacim dusuk bir yerden sonra çekmiyor uzun soluklu yokuşlarda çok fazla corolla vs honda gibi araçlara denk geliyorum uzun yolda soldan sağa gekiyorlar mecburen yol vermek için

• Benzin Turbo olanlar çok güzel kaçıyor Motor verimi de çok yüksek oluyor misal Insignia 1.6 T minik 1.6 motorla 180 beygir verebiliyor ama Turbosuz araç Kağnıdır mantığını anlayamadım belki de doğrudur son yıllarda Turbosuz çıkan D Segment araç yok neredeyse.
  • Tamam

• Civic mi araban ?

• Hayırlısı
  • Önce turbolu araca bir binin ardından atmosferik araca binin. Aradaki fark o kadar bariz ki...

• Önce turbolu bir araca bindim sattım atmosferiğe biniyorum. Asgari şartları taşıyorsam yorum yapabilir miyim :) Çok abartıyorsun.
  • Aracım 1.4 fire eşimde 1.6 e-hdi var.İşe ikimiz de arabayla gitmek durumundayız.Dün akşam kayinpederden çıktık beraber eve gidiyoruz arkalı önlü kırmızı ışıkta neden hizlanmadin otobüs beni sıkıştırdı diye serzenişte bulundu ben de gülümsedim(araba bu kadar gidiyor diyemedim) Şaka bir yana arada onun aracı kullaninca gazliyorum ama şehir içinde nereye kadar be hocam bassan ne basmasan ne bir sonraki ışıkta yanyanasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yurtsever1453

Önce turbolu araca bir binin ardından atmosferik araca binin. Aradaki fark o kadar bariz ki...

% 100 katılıyorum ilk 2 arabam dizeldi, bir sonraki torbo benzinliydi. Hem bütçe hemde çok temiz ve full paket denk gelmesi sebebiyle son aracım 1.6 atmosferik cruze oldu, 3 turbolu arabadan sonra atmosferik echotech motorla hayatımın şokunu yaşadım özellikle klima açık rampalarda bitirdi beni güzelim arabadan soğudum. Turbolu aracın ivmelenme ve torku atmosferikte asla yok. Bu saatten sonra benim için turbosuz araç almak kesinlikle en büyük hata olur

• Dostum sen bir kere 3.5lt. v6 yada 5.2lt. v8 atmosferik bir araç kullan bakayım ondan sonra turbolu araçlar sana kağnı gibi gelecek 

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

üstteki 2 arkadaşın motoru sırayla

1.4 fire

1.33 corolla :)

Yalnız 1.4 fire motor konusunda @lojistisyen hocamı kastediyorsanız yanlışınız var, onun aracı turbolu   1.6 multijet turbodizel   .

• Adam dogru soyluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.