Şimdi Ara

Turbo manifolda yağ basıyor, motor yağım eksiliyor! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
61.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bahsettiginiz durumun aynisi bendede var bir kisim terleme olarak veya bazi durumlada tam baglanti kismindan cok hafif parmakla ellediginizde yag geliyor parmaginiza.. usta bu normal bir durum turbon ii durumda demisti..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birisi hortlatıp kaçmış ama. Tam hatırlamamakla beraber biz de Sefaköy Mekanik Turboda tamir takımı değiştirdik, sonra bir problem mi çıktı yoksa içimize mi sinmedi hatırlamıyorum, sıfır turbo taktırmıştık.
  • Turbo kendi içinden yağ kaçırdığı zaman eksozdan beyaz~gri bolca duman atar. Çekişten düşer. Ses yapar.

Bir de karter havalandırma hortumu turbo emiş hortumu na bağlıdır. Bu iki hortum arasında geri dönüş valfi vardır.

Motor yağı fazla ise yoğunlaşan yağ buharı bu valf / hor tum üzerinden turboya ulaşır. Terleme denen şey budur.

Araca gerekenden fazla yağ konulursa motorda yanma odasına ulaşır. Bu da içten içe motoru bitirir. Bu valf bozulursa da yağı sürekli turboya gönderir. Yağ eksilir . Benzinli araçlarda PCV valfi diye geçer.

•  Turbo manifolda yağ basıyor, motor yağım eksiliyor!

Turbo geri dönüş valfi / hortumu

• Benim Astra 1.3 cdtı turbo radyatörü üzeri yağla kaplı ve 2000 devir civarında ıslık sesi geliyor. Büyük bir problem midir?
  • Vay be, 8 yıl önceki turbo acemiliklerimiz

Motoru ve intercoolerı mazotla yıkatın, bir şey olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.