Şimdi Ara

Tüplü araçların dezavantajları var mı. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
4.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çelik sübaplı,atmosferik motorlu+düzgün işçilikle lpg'de hiçbir sorun olmuyor
    izmirdeyim avm lerde lpg'den dolayı çevrilmedim,izmirde öyle bir avm olduğunu bilmiyorum
  • Benim için bagajimdaki küçülme dışında bir dezavantajı yok.Benzimli aracima 2000 tl harcayarak dizel ekonomisi sağlamış olmasi en büyük artısı. Yolda giderken surekli yakit tuketimi ne olmuş diye düşünmüyorum. Huzurluyum Düzgün bir yerde montajını yaptırırsanız gayet sorunsuz yıllarca kullanırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında en güzeli benzinli araç. Lakin benzin de çok para kardeşim.
    Manisa - Çeşme arası 50 lira dizel, 70 lira tüp, 100 lira benzinli araba gidiyor. Siz yapın hesabını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^Evo^^

Aslında en güzeli benzinli araç. Lakin benzin de çok para kardeşim.
    Manisa - Çeşme arası 50 lira dizel, 70 lira tüp, 100 lira benzinli araba gidiyor. Siz yapın hesabını.

Bir yanlışlık olmasın, benim bildiğim en ekonomik LPG'dir sonra dizel gelir.

Yani 50 TL LPG, 70 TL Dizel, 100 TL Benzin olmalı diye düşünüyorum.

Eğer tersi ise bu kadar araştırmam boşa demektir, 2-3 bin TL LPG taktırma parasının üzerinde 2-3 bin TL daha koyup dizel almak doğru olurdu.
  • hakkan H kullanıcısına yanıt
    En ekonomik dizeldir hocam :)
    Tüp ekonomik gibi geliyor ama daha fazla yakıyor. Lakin dizel benzini kokluyor :) Yaptığım sıralama doğrudur :)
    Yine detaylı araştırabilirsiniz.
    kesinlikle ekonomik değil... güvensiz... arıza oranını arttırıyor zamlar kesilmiyor... arkadan ilk darbede boom...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o ne ole piknik tüpü gibi bagajda

• Hyundai 1.4 era nasıl ? Genelde brc li var piyasada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • siz avm deki araçların hepsiniz benzinli yada dizel mi sanıyorsunuz
  • Bir arkadasin babasiyla konusmamdan alinti:
    +Mehmet amca tup taktiralim sizin jettaya cok yakiyor.
    - Cocum var git isine! Arabayi sofbene cevirmenin luzumu yok.
    +!?!

Saka bir yana, gaz kacagi durumlari disinda yeni sirali sistemlerin bence cok buyuk bir dezavantaji yok. Gaz kacagi olunca yok efendim lpg akimi kesiyormus falan filan demeyin simdi. Elbette cogu kesiyor fakat hicmi patlayan arac yok? Elbette var. Kul yapimi sonucta. Sensorlerde de bir sorun olabilir. Gel gelelim minicik bir ihtimal icin lpg kullanmama karari vermek tamamen kullaniciya gore degisir. Sahsen taktirip hayvanlar gibi gezen arkadasimda var, takmayip 10 yil benzinli focusa binen babamda.
    Suna benziyor, arac alirken 2 havayastigi mi secersiniz yoksa 8 hava yastigi mi? Yan taraftan olumune kaza yiyip, kafayi yan cama gecirme ihtimali nedir? Oda dusuk bir ihtimaldir. Fakat can guvenligini ihtimallere birakmak istemeyen kullanicilar(bkz: babam ve ben) guvenligi daha cok, motoru daha vasat bir araci secebiliyoruz. Bir de "yav tak gec haci herkes biniyor sen mi patlayacaksin"cilar var (ki cevremde cok) onlarafa saygi duyarim. herkesin cani kendine.

• quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

kesinlikle ekonomik değil... güvensiz... arıza oranını arttırıyor zamlar kesilmiyor... arkadan ilk darbede boom...

Turkiye'deki otomobillerin %41,4 u LPGli. Sizin hesapla arkadan carpilan kazalarda her gün 10'larca aracin patlaması lazim.

• quote:

Tümüyle şehir efsanesi.

Eğer 50-100 TL tutuyor diye zamanında bakımlarını yaptırmazsan,
    Bir ara bakarız deyip gaz kokusunu ala ala arabaya binmeye devam edersen,
    20-25 yaşına gelmiş arabayı LPG ile kullanırsan,
    LPG'yi geçtim aracının da bakımlarını adam gibi yaptırmazsan patlar da çatlar da.

Internette araştırın lütfen, ben araştırdım, LPG'si patlayan araçlara bakın tümü 15-20 yaşında, bakımsız araçlar.

Bir tane yeni model Citroen, Astra, Cruze, Vectra, Focus, Megane, vb. görmedim. Varsa da birdir, ikidir.

Arkadan darbe aldığında LPG'li araçlar patlamaz (tabii yanan sigaranla yaklaşıp ne oldu demezsen ), böyle kazalı çok araç var ancak darbe alıp patlayanı da duymadım.

Böyle bakacak olursak 40-50 litre 1. sınıf yanıcı benzinle gezmek çok mu güvenli. O zaman 10-20 bin daha verip Elektrikli alalım, sonuçta en güvenlisi o değil mi

Haa, neydi, cep telefonu da araba ve otobüslerin frenlerini kitliyordu değil mi ? Bu şehir efsanesini hatırlayan ve arabasına binerken cep telefonunu hala kapatan var mı

Geçen gün Mersin'de hitler motor bir lpgli vw golf yolda giderken yandı. Adam 3 çocuğundan 7 yaşındakini kurtardı. 13 yaşından ve 9 yaşındaki çocuklar cayır cayır yandı, rahmetli oldu. Doğru yerde, doğru uygulamada yüzbinlerce araçta böyle bir sorun çıkmıyor. Ama doğrusu pek çok insan dediğimden memnun olmayacak da olsa ben arabama lpg taktırmam. Az yakan bir sürü dizel var, alır binerim. Hayatımı iyi projeye ya da kite bırakmak istemem doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gitarist1186

Bir arkadasin babasiyla konusmamdan alinti:
    +Mehmet amca tup taktiralim sizin jettaya cok yakiyor.
    - Cocum var git isine! Arabayi sofbene cevirmenin luzumu yok.
    +!?!

Saka bir yana, gaz kacagi durumlari disinda yeni sirali sistemlerin bence cok buyuk bir dezavantaji yok. Gaz kacagi olunca yok efendim lpg akimi kesiyormus falan filan demeyin simdi. Elbette cogu kesiyor fakat hicmi patlayan arac yok? Elbette var. Kul yapimi sonucta. Sensorlerde de bir sorun olabilir. Gel gelelim minicik bir ihtimal icin lpg kullanmama karari vermek tamamen kullaniciya gore degisir. Sahsen taktirip hayvanlar gibi gezen arkadasimda var, takmayip 10 yil benzinli focusa binen babamda.
    Suna benziyor, arac alirken 2 havayastigi mi secersiniz yoksa 8 hava yastigi mi? Yan taraftan olumune kaza yiyip, kafayi yan cama gecirme ihtimali nedir? Oda dusuk bir ihtimaldir. Fakat can guvenligini ihtimallere birakmak istemeyen kullanicilar(bkz: babam ve ben) guvenligi daha cok, motoru daha vasat bir araci secebiliyoruz. Bir de "yav tak gec haci herkes biniyor sen mi patlayacaksin"cilar var (ki cevremde cok) onlarafa saygi duyarim. herkesin cani kendine.

Yan taraftan ölümüne kaza yiyip, kafayi yan cama gecirme ihtimali nedir?

Oldukca yuksek degilmi? Hergun buna benzer Turkiyenin bir cok yerinde kazalar olmuyormu? Bu kazayi üretecek bir cok sürücü var.

Lpg sorununu cikaracak tek bir kit var. Verdigin karsilastirma komik olmus

Benim fikrimde LPG yaramaz, tehlikeli, bomba gibi patliyor. Arac gitmiyor kanı gibi. Benzin ve disel cok guzel.

Lpg kullanicilarinin lpg yi ozendirmemesi lazim. Mazot un basina gelen bizim de basimiza gelebilir. Birakalim artik bu tartismalari isteyen istedigini kullansin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

quote:

Tümüyle şehir efsanesi.

Eğer 50-100 TL tutuyor diye zamanında bakımlarını yaptırmazsan,
    Bir ara bakarız deyip gaz kokusunu ala ala arabaya binmeye devam edersen,
    20-25 yaşına gelmiş arabayı LPG ile kullanırsan,
    LPG'yi geçtim aracının da bakımlarını adam gibi yaptırmazsan patlar da çatlar da.

Internette araştırın lütfen, ben araştırdım, LPG'si patlayan araçlara bakın tümü 15-20 yaşında, bakımsız araçlar.

Bir tane yeni model Citroen, Astra, Cruze, Vectra, Focus, Megane, vb. görmedim. Varsa da birdir, ikidir.

Arkadan darbe aldığında LPG'li araçlar patlamaz (tabii yanan sigaranla yaklaşıp ne oldu demezsen ), böyle kazalı çok araç var ancak darbe alıp patlayanı da duymadım.

Böyle bakacak olursak 40-50 litre 1. sınıf yanıcı benzinle gezmek çok mu güvenli. O zaman 10-20 bin daha verip Elektrikli alalım, sonuçta en güvenlisi o değil mi

Haa, neydi, cep telefonu da araba ve otobüslerin frenlerini kitliyordu değil mi ? Bu şehir efsanesini hatırlayan ve arabasına binerken cep telefonunu hala kapatan var mı

ironi yapmış arkadaş uzun uzun yazmışsınız

LPG'nin bence en olumsuz yönü menzilinin az oluşu. simit tank (40lt) ile şehir içi 350-400 anca...

• quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

LPG'nin bence en olumsuz yönü menzilinin az oluşu. simit tank (40lt) ile şehir içi 350-400 anca...

BENİM İÇİN en dert edilmeyecek konu bu, özellikle uzun yolda.

2009 model 308 aracım ile uzun yolda 100 km'de 6 litre yakıyordum, LPG bitse bile benzinle devam ederim çünkü zaten az yakıyor.

Benim derdim İstanbul'da trafikte kullanım. Dur-kalk yüzünden tüketimler 10 litrelere çıkınca dizel ya da LPG kurtarıyor ancak.
  • Kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar lpg den yaptığım tasarruf ile 4-5 kere motor yaptırma parası çıkmıştır :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

BENİM İÇİN en dert edilmeyecek konu bu, özellikle uzun yolda.

2009 model 308 aracım ile uzun yolda 100 km'de 6 litre yakıyordum, LPG bitse bile benzinle devam ederim çünkü zaten az yakıyor.

Benim derdim İstanbul'da trafikte kullanım. Dur-kalk yüzünden tüketimler 10 litrelere çıkınca dizel ya da LPG kurtarıyor ancak.

Malesef ben Ankara'dan İstanbul'a tek depo LPG ile gidemiyorum. Bolu ya da Sapanca'da doldurmam gerekiyor.

• DXM06 kullanıcısına yanıt
    Tankin kapasitesimi cok az?

Araci ilk aldigimda 25 lt lpg aliyordu. Bir solukda bitiyordu. Ayar yapildi 42 lt cikti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Tankin kapasitesimi cok az?

Araci ilk aldigimda 25 lt lpg aliyordu. Bir solukda bitiyordu. Ayar yapildi 42 lt cikti.

Yok hocam benimde 40lt alıyor iyice bitirirsem ama genelde o kadar bitirmeden alıyorum 32-34 litre alıyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.