Şimdi Ara

Tunceli'de çatışma: 1 asker şehit, 2 asker yaralı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tunceli'de çatışma: 1 asker şehit, 2 asker yaralı

Tunceli Valiliği, Nazımiye ilçesi sınırlarında çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 2 askerin yaralandığını bildirdi.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığınca ilimiz Nazımiye ilçesi mülki sınırları içerisinde icra edilen 'Şehit Jandarma Kıdemli Başçavuş Hasan Özüberk-92' operasyonu kapsamında terör örgütü mensubu bir grup ile sıcak temas sağlanmış olup çıkan çatışmada 1 kahraman askerimiz şehit olmuş 2 kahraman askerimiz hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı askerlerimiz gerekli tedavinin yapılması için Tunceli Devlet Hastanesine getirilmiştir" denildi.

Açıklamada, terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam ettiği vurgulandı.

Öte yandan teröristlerin bulunduğu bölgeye helikopterlerle özel timler sevk edildiği öğrenildi.
    quote:

-http://m.iha.com.tr/haber-tuncelide-catisma-1-sehit-2-yarali-651597/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah rahmet eylesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 18 Haziran 2017; 22:9:45 >
  • İşte sizin gibiler için hiçbir zaman değişmeyecek bir cümle sizin gibilere ne verirlerse kullanırsınız sorgulamaz,araştırmaz,okumazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamesholden

İşte sizin gibiler için hiçbir zaman değişmeyecek bir cümle sizin gibilere ne verirlerse kullanırsınız sorgulamaz,araştırmaz,okumazsınız

Şeihtlere rahmet okumam mı sana dert oldu.
  • Yeter yeter
    Ben artık bu ...... terörünün bitmeyeceğini düşünmeye başladım. Şu kadar teçhizatla nasıl şehit veriyoruz aklım almıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Yeter yeter
    Ben artık bu ...... terörünün bitmeyeceğini düşünmeye başladım. Şu kadar teçhizatla nasıl şehit veriyoruz aklım almıyor.

Operasyon olmasaydı şehit te olmazdı ama sonra o teröristler daha büyük eylem yaparlardı, daha çok şehit olurdu. Askeri uzman değilim ama bence sürekli saldırı pozisyonunda olunmalı. Savunmada olunca daha çok kayıp veriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

Yeter yeter

Operasyon olmasaydı şehit te olmazdı ama sonra o teröristler daha büyük eylem yaparlardı, daha çok şehit olurdu. Askeri uzman değilim ama bence sürekli saldırı pozisyonunda olunmalı. Savunmada olunca daha çok kayıp veriliyor.

Tabiki hocam da biz bu dağ maymunlarına nasıl bu kadar şehidi veriyoruz. Anlamıyorum her yeri bombalasak ne olur?
    Mesela nasıl arazilere ille de kara operasyonu gerekiyor?

• quote:

quote:

quote:

Yeter yeter

Tabiki hocam da biz bu dağ maymunlarına nasıl bu kadar şehidi veriyoruz. Anlamıyorum her yeri bombalasak ne olur?

Ben askerliğimi habere konu olan yerde (Nazimiye) yaptım. Oralarda 100 metre düz arazi bulamazsın, tamamen dağlıktır. Dünyadaki bütün bombaları kullansan dahi her tarafı bombalamaya yetmez. Zaten teröristler öyle açıkta dolaşmazlar, mağarada yaşarlar. Bu mağaralar felaket derecede korunaklı yerler. Öyle mağaralar var ki tsk'nın bütün envanterini üzerine boşaltsan yıkamazsın, koskoca dağ mağaranın üzerine kapanmış. Uçaklar dağları bombalarken teröristlerin mağarada halay çekip oynadıkları söylenirdi. Tuncelide Ali boğazı denen yer bu konuda ünlüdür. Asker oraya girmeye tırsar. Tırsılmayacak gibi de değil. Özetle mağara gibi korunaklı alanları tek tek aramak şart.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yeter yeter

Ben askerliğimi habere konu olan yerde (Nazimiye) yaptım. Oralarda 100 metre düz arazi bulamazsın, tamamen dağlıktır. Dünyadaki bütün bombaları kullansan dahi her tarafı bombalamaya yetmez. Zaten teröristler öyle açıkta dolaşmazlar, mağarada yaşarlar. Bu mağaralar felaket derecede korunaklı yerler. Öyle mağaralar var ki tsk'nın bütün envanterini üzerine boşaltsan yıkamazsın, koskoca dağ mağaranın üzerine kapanmış. Uçaklar dağları bombalarken teröristlerin mağarada halay çekip oynadıkları söylenirdi. Tuncelide Ali boğazı denen yer bu konuda ünlüdür. Asker oraya girmeye tırsar. Tırsılmayacak gibi de değil. Özetle mağara gibi korunaklı alanları tek tek aramak şart.

Anladım hocam. Ali boğazını da duymuştum
    Sağ olun

• Bu kafayla daha çok okuturlar bu ülkeye onları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamesholden

Bu kafayla daha çok okuturlar bu ülkeye onları

Sen üstün kafanla çok şey başarmışsın.Ben şehidime duamı eder rahmetimi okurum işi siyasete çekecek değilim şehitler üzerinden bana yakışmaz kendine yakıştıran yapsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.