Şimdi Ara

TÜM ÜLKELER'DE UYUŞTURUCU YASAK OLDUĞU HALDE ALKOL NARGİLE VE SİGARA NİYE SERBEST ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün çalıştığım markete sigara içmeyen ve yeni işbaşı yapan bir arkadaşım bu soruyu sordu ben cevap veremediğim için ben de size soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çünkü tütün ve alkol sektörleri milyar dolarlık vergi getiriyor çok büyük getirileri var. Redditte sormuştu geçen gün birisi verilen cevap buydu.

• Volkoff_007 kullanıcısına yanıt

Ama bir çok insan alkol ve sigara yüzünden hayatını kaybediyor, yani devlet buna nasıl izin veriyor ?

• uyuşturucu içmek yasak değil ki. ticareti ve üretimi yasak.

• Toplumu dinle futbolla alkolle sigarayla nargileyle fuhsiyatla uyusturmazsan toplum isyankar olur acisini bunlarla bastirmaya calismak yerine sana isyan eder

Uyusturucu da gizli serbest sayilir

Zaten esrar yavas yavas yasallasiyor almanya bile serbest bıraktı

Taliban bile karismiyor uyusturucuya falan yoksa toplum kızgınlığını bastiramaz ve devlete isyan eder hakkini arar para ister refah ister

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yotundaşi kullanıcısına yanıt
    :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TÜM ÜLKELER'DE UYUŞTURUCU YASAK OLDUĞU HALDE ALKOL NARGİLE VE SİGARA NİYE SERBEST ?

Amsterdam' da serbest.
    Tüm kötü alışkanlıklarımdan soğumama sebep oldu...

• @Yotundaşi lütfen yanlış bilgiler verme millete uyuşturucu kullanmak gelişmiş ülkelerin çoğunda serbest

eskiden (baya eskiden) gelişmiş ülkelerde uyuşturucu yasaktı ama bir baktılar bu milleti kullanmak alı koymuyor dediler serbest bırakalım uyuşturucu kullanma oranı çok fazla düştü hatta uyuşturucuyu bırakmak isteyen oranı dehşet derecede arttı

• Tüm ülkelerde uyuşturucunun yasak olduğunu kim söyledi sana?

• devlet müdahale ediyor arkadaşlar etmiyor mu sanıyorsunuz?

İçki ve sigara ürünlerinden tüm dünyada çok yüksek düzeyde vergi alınır. Bunun sebebi şudur bu ürünlerin hem talep esnekliği düşüktür yani fiyatı kaç olursa olsun talep edilir bu kazanç yoludur devletin. Ancak önemli noktaya geliyorum bu ürünler negatif dışsallığa sebep olur. Nasıl yani alkol için insanlar sigara içen insanlar sağlık sorunlarına sahip olur. Bu devletler için sağlık hizmeti yükü demektir. Sigara alkol bağımlılıktır bunlarla ilgili bağımlılık destek çalışmaları var bu bir maliyet. Sİgaranın çevreye verdiği zarar bir maliyet. İçkiye sigaraya akan para servet kaybıdır. Bu kayıpları devlet tamam sen özgürsün bunları yapmak istiyorsun ama senin içki tüketmenin bu topluma bu devlete bir maliyeti var bunu öde sonra ne yapıyorsan yap demektir.

• Base-Collector kullanıcısına yanıt

Bunu da nerden çıkardın ? İçerken suç üstü yakalanda gör o zaman napıyorlar

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Nedir bu ?

• meola147of kullanıcısına yanıt

Ben her yerde yasak diye biliyordum

• Hiç kimse

• Yoo yasak değil

• siyahatlıprens kullanıcısına yanıt

Nerde serbest mesela ?

• Yotundaşi kullanıcısına yanıt

Kanada.

• uyuşturucu daha hızlı ölduruyor. diğerleri yavaş

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Kızıl buz dedikleri şey mi bu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • içki içmek yasaklanmamalı. içki içip götü başı dağıtıp insanları rahatsız etmek yasaklanmalı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.