Şimdi Ara

Tüm PS3 performansları (stabilite) aynı mıdır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Aslında çoktandır sormak istediğim bir soru var. Çoğu arkadaş GT5P yi 12 araçta aynı ekrandaykende çok akıcı şekilde oynadığını yada makinenin performansını anlatmak için 60 fps oynattığını söylüyorlar. İşte kafamın karıştığı nokta burası; mesela ben GT5P de 12 aracın aynı olduğu sahnelerde bariz frame düşmesi yaşıyorum keza motorstorm ve uncharted'ın da bazı sahnelerinde yaşadığım gibi. Yani makineden makineye performans değişkenlik gösterebilir mi? Şimdiden teşekkürler...

• makinadan makinaya değişlik gösterme diye birşey sözkonusu olamaz sonuçta hepsi aynı donanıma sahip sadece hardidisk wireless ve usb farkı var sizin bahsettiğiniz sorun tv kaynaklı bir sorun olabilir...
  • spex

Bendede aynı şeyler oluyor bazen,ısınma kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

GT5 oynamadım,Unchartedda böyle bişeye rastlamadım..

Ama misal,2-3 saat kadar Motorstorm oynadıktan sonra araç patlamalarında çok ciddi frame düşüyor bende,ses sonradan gelmeye başlıyor aynı şey MGSdede oluyor uzun süre oynayınca,Shader in Shadowun yoğun oludğu yerlerde zorlanıyor makina.....................

Doğal karşılamak lazım,nasıl olsa bozulmuyor canavar gibi aletXboxda da arasıra oluyor böyle şeyler,hemen kapatıp dinlendiriyorum ama PS3 te tam gaz devam ediyorum...
  • 16 araçda hiç bir sıkıntı yaşamadım..İlk defa duyuyorum gt5p de fps düştüğünü.Çünkü oyun 60 fps olduğu için düşsse bile en fazla 30 fps ye düşer onda da göz algılayamaz.Hadi 30 fps bir oyun olsa belki 20 li rakamlara düşüp fps düşüklğünü görebilridik.Ama 60 fps olduğu için hiç korkamanıza gerek yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SONY_55

16 araçda hiç bir sıkıntı yaşamadım..İlk defa duyuyorum gt5p de fps düştüğünü.Çünkü oyun 60 fps olduğu için düşsse bile en fazla 30 fps ye düşer onda da göz algılayamaz.Hadi 30 fps bir oyun olsa belki 20 li rakamlara düşüp fps düşüklğünü görebilridik.Ama 60 fps olduğu için hiç korkamanıza gerek yok..

Olay banada garip geliyor, ilk fırsatta bir video çekip sizlerle paylaşmaya çalışacağım...
  • Arkadaşlar bu tür sorunu yaşayan arkadaşlardan ricam cihazlarının modelini yazarlarsa belki fikir sahibi olabiliriz.
  • Performans farkı olur mutlaka. Sonuçta üretilen her çip birbirinin tıpatıp aynısı değil. Ama bu mikroçipler için %0.1-%0.5 arası farklar normal olarak gösteriliyor (oran için emin değilim). Yanlız bu fark oyun performansında gozle görülür bi fark oluşturmayacaktır.. FPS dusmesini aslında herkez farkedemeye bilir, daha cok nereye odaklanıldığıyla alakalı. Demek istediğim o düşüş herkezde oluyodur, ama herkez farketmiyodur.. Uzun lafın kısası, umursama bence, keyfini cıkar.. Eğer çalışıyosa bi sorun yoktur zaten..
  • benim makinam 60 gb pal daha önce motorstrom i oynarken aracların cok olduğu bölgede veya 1-2 aracın aynı esnada patalamasında makinam görüntü kesik kesik fps düşmesi yaşıyordu fakat ben oyunu sattım ve ardan 2 hafta sonra tekrar başkadisk motorstrom elime gecti fakat bu diskte herhangibir kasılma fps düşmesi hic yaşamadım belki blureyden blu ray a fark göstere biliri cihazlar donanımdan haric okuyucununda önemi cok burda
  • valla ntsc 80gb ile pal 40 gb yi karşılaştırma fırsatı buldum, 40gb pal bariz daha yavaş kopyalama hızı aşırı farkediyor, oyunlardada kasılma daha çok ve hatta pes de bariz bi yavaşlık var. oyun daha yavaş oynuyor. sadece ben değil bu yavaş oynama meselesini çoğu arkadaş farketti ve bu makinada oynayamıyorum diyenler oldu.
  • Hddye bağlı olarak değişiyor o dediğin HDD kapasitesi daha yüksek modellerde yükleme süreleri daha kısa oluyor, yani geriye kalan donanımlarda hiç fark yok hele oyunlarda kesinlikle fark yok, bahsettiğin yavaşlık tamamen yanlış, çünkü donanım aynı donanım fazladan USB girişleri var ve kart okuyucu o kadar ama 20 gb,40gb,60gb tüm modeller barındırdığı donanım aynıdır fark USB, Kart okuyucu ve geriye dönük destek hepsi bu PS3 oyunlarında fark yaratması imkansız, yükleme süresi uzun olur en fazla o kadar....
  • Nasıl anlıyorsun frame düşmesini?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rds

Nasıl anlıyorsun frame düşmesini?

Oyunlarda Lagg yasarsin, singelinde dahi! Bu arada Ps3'de hangi oyunlarda fps dusmeleri, texture problemleri yasamaniz oyunlarlada ilgili olabilir, bazi oyunlar iyi bir sekilde portlanmamistir Ps3'e...son yenilik Fallout3'dur, Ps3'e sorunu bulmadan evvel oyunun iyi veya kötu portlanip-portlanmadigini arastirin.

GT5p Demosunu 2 saat kadar oynamistim zamaninda 40GB'lik Ps3'te ve fps dusmeleri yasamadim.
    Sony_55,
    60 fps'den bir anda degil 30'a...45'e dahi dussse bayag bir lagg yasarsin. Bunu GT5p demosunda yasamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geymer -- 23 Aralık 2008; 10:53:24 >
  • Hocam lag online da olmuyor mu?Single de de mi oluyormuş yoksa..
  • quote:

Hocam lag online da olmuyor mu?Single de de mi oluyormuş yoksa..

FPS dusmesi Online lagiyla alakali degildir, biraz daha ayrintili pm attim
  • @Geymer

Abi aten Exc. oyunlarda böyle bi sorun olması mümkün değildir, ama dediğin gibi 60 FPS den 5 -10 FPS bile düşse ekran karşısındaki oyuncuyu olumsuz etkiler....

Arkadaşların dediği tek fark yükleme sürelerinin 40gb, versiyonlarda daha uzun olması haricinde ben hiç fark görmedim ki sen zaten bu modelleri birebir denemeişsindir, burda yanlış bilgiler veriliyor,

PS3 modelleri arasında hiçbir oyunda fark yoktur, tıpkı Elite, Premium, Arcade Pack X360 larda fark olmadığı gibi, sadece + bi takım fazladan HDD kapasitesi, USB girişleri, Kart okuyucu farkı var,

X360 dedimde bu ayda gelmedi bu cihazlar ya TR ye Yılbaşı yoğunluğundan olabilir, Ocak son şansları alıcam bi tane FORZA 2 de ki muhabbetlerimizi özledim ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURK-ŞAD -- 23 Aralık 2008; 11:08:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Geymer

quote:

Orjinalden alıntı: rds

Nasıl anlıyorsun frame düşmesini?

Oyunlarda Lagg yasarsin, singelinde dahi! Bu arada Ps3'de hangi oyunlarda fps dusmeleri, texture problemleri yasamaniz oyunlarlada ilgili olabilir, bazi oyunlar iyi bir sekilde portlanmamistir Ps3'e...son yenilik Fallout3'dur, Ps3'e sorunu bulmadan evvel oyunun iyi veya kötu portlanip-portlanmadigini arastirin.

GT5p Demosunu 2 saat kadar oynamistim zamaninda 40GB'lik Ps3'te ve fps dusmeleri yasamadim.
    Sony_55,
    60 fps'den bir anda degil 30'a...45'e dahi dussse bayag bir lagg yasarsin. Bunu GT5p demosunda yasamadim

Eline sağlık.
    Anlamaya çalışıyorum.
  • Anlaşılan video şart oldu, yavaşlamayı görmek için hiç bir çaba sarf etmiyorum çünkü bariz belli oluyor. Ama metalosi'nin dediği gibi de olabilir, denemek lazım...
  • quote:

16 araçda hiç bir sıkıntı yaşamadım..İlk defa duyuyorum gt5p de fps düştüğünü.Çünkü oyun 60 fps olduğu için düşsse bile en fazla 30 fps ye düşer onda da göz algılayamaz.Hadi 30 fps bir oyun olsa belki 20 li rakamlara düşüp fps düşüklğünü görebilridik.Ama 60 fps olduğu için hiç korkamanıza gerek yok..

online oyunlarda birden çok fps düşmeleri gözükür eğer arkadaş bunu yaşıyorsa 20 li rakamlara kadar düşmüştür fps.

online oyunlar da 150fps lerden 40 fps lere düşüş normaldir kalabalık ortamlarda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UFUK_ŞEN

quote:

online oyunlarda birden çok fps düşmeleri gözükür eğer arkadaş bunu yaşıyorsa 20 li rakamlara kadar düşmüştür fps.

online oyunlar da 150fps lerden 40 fps lere düşüş normaldir kalabalık ortamlarda.

Sıkıntıyı offline oynarken yaşıyorum.
  • gt5 proda update yaptıktan sonra specIII olduktan sonra
    dag olan pıstte barız bı sekılde gorulebılır fps dususu yasadım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.