Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.148
Cevap
87
Favori
729.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
86. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erikli şelalesi kamp alanında durum nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    hocam müşter hzimetlerini arıyorum LTE yok diyor nasıl oluyor bölgede tek bizim baz istasyonu fiber destekli yakında olursak hız düşüyor uzakta olursak hız artık oluyor
    TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM
  • m398 M kullanıcısına yanıt
    Eskiden maliyet fazlaydı ama artık daha az sanırım. Tabi dolar yerinde durmuyor sağolsun, yine maliyeti artmıştır her türlü. Bildiğim kadarıyla 3G'ye geçişte istasyon konteynerindeki çoğu ekipman değişiyor. Çünkü eskiler hep düşük hızlar ve sesli iletişim için. 3G de olsa yeni switchler vs. konması gerekiyor. İstasyonlara 3G RRU'lar ekleniyor. Yeni kablolar ekleniyor. Kablolar da biraz pahalı. Kuledeki RRU'ya kadar giden kabloda fiber kablolar var, besleme kabloları var, dışında alüminyum ya da bakır zırhları ve bunları koruyan plastik kaplamalar var. 3G için yeni antenler takılması gerekiyor ya da eskilerin de sökülüp 2G/3G uyumlu; ya da 2G/3G/4G uyumlu yani farklı frekanslardan yayın yapabilen antenlerin takılması gerekiyor. Kullanılan eski radyolinklerin kapasitesi yetersiz ise onların da yenilenmesi gerekiyor. 3G'de olan bir istasyonu 4G'ye geçirmek daha kolay, çünkü içinde belli işler önceden yapılmış oluyor zaten.

Şu da var. Yeni kurulumlarda kullanılan RRU'lar hem 3G hem 4G ya da 2G verebiliyor. İstasyon içindeki ekipmanlar da bu şekilde çoklu modda çalışabiliyorlar. Vodafone 4G'yi bu şekilde verebiliyor mesela. Bir RRU'yu ayarlayıp hem 2G hem 4G olarak çalıştırıp 900 MHz frekanstan hem 2G hem 4G verebiliyor. Tabi hız düşük oluyor bant genişliği yetersiz olduğu için. Turkcell de 2100 MHz frekansından 3G zaten veriyor. Bazı köy yeri istasyonlarında, sanırım RRU falan güncelliyor önce ki, devamında bu istasyondan 10 MHz de 4G veriyor aynı 2100 MHz bandında.

Aynı yerdeki vericilerin uzaklaşıldıkça sinyalinin kesilmesi ise tamamen planlamalarının farklı olmasından. Turkcell ve TT diyelim tüm bölgeyi aynı yerlere konmuş istasyonlarla kapsamıyor, farklı yerlerde de istasyonları oluyor. Bu durumda bir istasyon diğerinin sinyalini etkilemesin diye onu diğer operatöründen farklı yöne çevirmesi gerekiyor. Turkcell'in sizin bulunduğunuz yere bakan anteni varken, diğerlerinde antenlerin arasındaki kör noktada kalıyor olabilirsiniz. Ya da yükseklik olarak da planlamaları farklı olabiliyor, sinyal şiddeti diğer istasyonları etkilemesin diye düşük tutulabiliyor vs. farklı olasılıklar var.

• İstasyon dibine genelde yayını vermez uzağa ayarlamışlardı ama. Anten yönü farklıdır teknik açıklaması vardır yada başka istasyona bağlanıyorsundur ona göre hız değişir

• sis651 kullanıcısına yanıt
    İstasyonun önündeyim ilçede 3 adet kule var. 1800 de hız alınıyor

Ama bant 7 ye geçince sıkıntı oluyor

diğer bazda sorun yok ama

Band3

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    şikayet etsek düzeltmezler mi ? 1 km metre de aynı 3G önceden iyi fakat oda bozdu 2 haftadır 30GB internet çıkıyor
    oda zayıflama başladı
  • TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Band 20 Türkcell

• Siz talepde bulunun elbet ilgilenirler 5557579747

Twitter destekten yazın olmadı

• TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Telekom 3G en azından full çeliyor 😀bitane bozuk a3 e taktım hattı 😀

Türkcell 3G bayram dolayısı ile bu saatlerde bile yoğun

Türkcell kule görünüyor yanımızda ama tek kademe içeri odada edge 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Siz talepde bulunun elbet ilgilenirler 5557579747

Twitter destekten yazın olmadı
    Hocam bu numara ne telekom teknik servis numarasi falan mi bende çanakkaledeyim telekom çok zor cekiyor evden normal konuşma bile zor yapiyoruz bu numaraya mi yazayim??

• Band 7 istanbul sabiha gökçen havalimanı

• TT Dilovası'nı düzeltmiş, çalışma yaptılar herhalde. 3mbps bile görmüyordu.

• genclik17 kullanıcısına yanıt
    Müşteri Hizmetleri işte arayın söyleyin durumu

• quote:

Orijinalden alıntı: m398

Bursa-Uludağ-Bağlı köyü-Çaybaşı köyü-Bursa Keles Yolu NPERFTEN Vodafone için haritaladım arkadaşlar

Mesela Baraklı köyü Turkcell kapsamasi yok.

Vodafone Mobil baz istasyonu var yıllardır yolun yanında duruyor ama sadece 2g.

• Türk Telekom LTE-A - 83RSRP 2600Mhz Band7 Sony XZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 24 Ağustos 2018; 10:42:19 >
  • Türk Telekom LTE-A - 66RSRP 800Mhz Band20 Sony XZ

• çok geç kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediğin istasyon köy girişinde veya çıkışında ağaç dibinde kalıyor de mi ben karacakaya suyun çıktığı köyde kırmızı beyaz kabını Vodafone istasyon gördüm ama, Bu arada Vodafone keles yolu total civarında şebeke 5 dişten 1 diş veya yok burayı hiç mi görmüyor Bu kapsama ekibi hayret

• Xeqona X kullanıcısına yanıt
    Hocam oraya gitmedim veya yeri tam çıkaramadım tam neresi dediğiniz Yer google yazdım farklı bir yer çıktı sanki

Doğru hocam tespitlerine katılıyorum ama Bursa İznik CANDARLI köyünde kuş uçmaz bir yerde tek 3g yi ver 10 yıldır kurulu istasyona 3g yi getirme enteresan

• 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.