Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.157
Cevap
87
Favori
730.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
58. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.5 yıldır batarya performansı nasıl telefonun. Ben S5 kullanıyorum, 0 pili öldürdüm gibi ki, yeni almıştım, onu da öldürdüm gibi. :D Sonra ilk orijinali kaybettim falan. Başka aldım, o da çakma vs... :D Telefonu hayvan gibi kullandığım için bataryası değişen telefon istiyorum. Ama güncele yakın da tek LG V20 var, o da su geçiyor. Koşuda bisiklette hayvan gibi terleyip yağmurda da aktiviteye çıkabildiğim için su geçirmez bir şey istiyorum ama onların da bataryası çıkmıyor. :D

Çok sıkıntı değil aslında da arada 2 GB RAM'li telefon kasmaya başlıyor, sürekli swap işlemi çalışıyor. Yüklediğim tonla şeye yetersiz gelmeye başladı 2 GB RAM.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    etrafı zaten apt ile kaplı diğer bazı görecek açık alanı yok fiber ile artık sesi iletiyorlar anlaşılan

bazı tedaj direklerinde bile radyolink anten yok fiber olupta 3g hızı yavaş çıkması düşündürdü beni
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Fiber ve radyolink hız olarak tek bir istasyonda aşırı bir fark yaratmaz. Radyolink gecikmesi muhtemelen biraz daha fazla ama Vodafone'dan biri fiberde gecikme daha fazla bile diyordu; belki radyolinkten fibere geçişi de kastetmiş olabilir. Radyolinkli baz istasyonundan 20 MHz bant genişliği ile 1800 MHz'den 130 Mbit hız aldığım oldu. Telefon 2600, 800 MHz vs. de birleştirebilse, muhtemelen çok daha iyi hız alacaktım.

Kullanılan frekans ve bant genişliği ile de ilgili. 900 MHz'de dar bir banttan veriyorlardır falan. Ya da istasyonun kendisinde ful BTS sistemi yok, diğer bir istasyon üstünden çalışıyor ve o istasyonun yükünden dolayı da yavaşlıyor olabilir. Yoksa kullanım yoğunluğu olarak desek binaların arasında ve hele de 3G çok da aşırı bir nüfusu görüp yoğunluk yapacağını düşünmüyorum.
  • Turkcell'den sonra Vodafone'a geçmek attan inip resmen yürümekle eş değer. Vodafone keşke hiç 4.5G'ye geçmeseymiş. Turkcell'in 3g si bunların 4.5g den daha hızlı. Hız testlerinde gördüğüm maksimum hız 7 mbps. Ve 4.5g full çekiyorken. İstanbul Beylikdüzünde yaşıyorum dün arkadaşla yürüyüş yaparken Vodafone pişmanlığımdan bahsederken dur bak hız testi yapıcam 7 yi geçerse dişimi kırıcam dedim (kıracağımdan değil rezilliği anlatmak için demiştim) ve 4.5g full çektiği halde 1.80 mbps çıktı hız. Ard arda 3 defa yaptım emin olalım diye hepsinde aynı sonuç maalesef. Turk Telekom bile büyük ihtimal bunları geçmiştir.
    Tek baca halinde parçalarıda görünmüyor yoğun nüfusa sahip bölge sadece 3 g var 2100 den yayın yapıyorlar kapsamayı düşünseler 900 3 g kullanırdı

Daha önce 200 metre uzağında baz vardı kaldırdılar eylülde aralıkta da bunu kurdular bu kadar kısa sürede yapmazlardı 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende ilk bataryayı ortalama 1.5 yılda öldürdüm 6 ay daha kullandım bitik bataryayla 1.5 - 2 saat ekran süresi veriyordu şarj aletiyle geziyordum sonra garanti bitimine son 10gün kala falan garantiye verdim ücretsiz batarya değişimi yaptılar şimdi kullanıma göre 3.5 - 4.5 saat arası ekran süresi veriyor s6 için gayet iyi banada yetiyor
    Bende s6 edge plus vardı şarj %50 %60 'dan %3 %2 düşüyor du .s8 plus aldım çok iyi telefon ...

• m398 M kullanıcısına yanıt
    Hiç bir operatörde çekmeyen yer yok çekmeyen yerler eski haritalama .hiz olarak vodafone 55 mbps en yüksek. Türk telekom 2 kademe çekiyor bazı yerlerde hız 15 mbps en yüksek..vodafone haziran ayından beri 4g var .Türk telekom 1 ay vardır bazı yerlerde 4g çektiği. Türk telekom 3g de yaklaşık 5 ay önce kuruldu .şuan köyümüzde en kötüsü türkcell.

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Sırf şu testin 4G+ verilerini düzgün kaydetmek için telefon değiştiresim var ama piyasada alacak düzgün telefon yok. 5 bin liraya telefon üretiyorlar ama işe yarar bir alet bulamıyorum alacak...

S8 yada note 8 al piyasanın en iyi telefonu. Gerçi sen daha anlarsın telefonlardan

• asi_genc6134 kullanıcısına yanıt
    Bataryaları değişmiyor ve camlar. Bataryasını bitirdiğimde değiştirip devam edebileceğim bir şeye merakım var daha çok. Bir de cam olmayan ama Samsung'un telefonlara leğen diye diye öldürdüler adamı. :D Leğen S5'in üstünden araba geçerdi de çalışırdı gene. :D
    S8 plus da kac tane bant birlestirebiliyor bilgin vardır bu konuda

• asi_genc6134 kullanıcısına yanıt
    Tam bilmiyorum ama bence Türkiye'deki tüm şuan aktif bantları tek başına birleştirebilir.
    Eyvallah sağol. Güzel bilgiler veriyorsun bizlere .bütün yorumlarını takip ediyorum..😊

İşyerine yayın gelen bazda binaya bakan antenlerde tek 1800 anten çift 2100 1800 anten 4.5g 800 anten var ayrı ayrı 100 metre arada bana bakıyor ama az çekiyor hız 6 Mbps

Binanın diğer tarafına diğer sektöre geçiyorum 4’5 g 800 de 35 mbps hız geliyor bunun adı yoğunluk mu

Aynı baz olduğundan eminseniz yoğunluk. Hani o sektör diğerine göre daha fazla aboneye hizmet veriyor ya da daha fazla trafik taşıyor. Hani baz istasyonu ile aranızdaki frekans kaynağında yoğun kullanımdan dolayı size daha az kaynak ayrılması durumu var. Diğer sektör daha boş olduğu için size daha fazla kaynak ayrılıp daha hızlı kullanmanız mümkün oluyor.
    TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

buda 35 mbps aldığım taraftaki yer

aynı baz bu hep böle sabahta akşamda zaten yoğunluk tarafındaki antenler ile hız aldığım taraftaki antenlerin ekran görüntüsü

yoğun bölgeye ne varsa takviye yapmışlarda böle bir yere neden 1800 mhz den 4g vermezler antenlerde müsait yer var

diğer ortada kalan sektörde de yarım yani kesik anten var bide

binada Türkcell inde istasyonu var

Şimdilik iş görecek kadar çalışsın, ileride yatırım yapılır demişlerdir. Çünkü hala 4G'nin vs. hiç ulaşamadığı ya da kör noktada kalan bölgeler var. Buralara yayılmayı da düşünmeleri gerekiyor.
    elbet bildikleri bişi vardır ama 1800 çok rahatlatıyor zaten şebekeyi

şu yeni baz açılmadı gitti 1 ay oldu o açılınca buna ihtiyaç kalmayacak zaten iş yerinde :)

yeni bazda ne olacak bacanın içinde ne saklı :)
  • Yazın yaptığım nPerf haritalamaları testlerin çoğu bölgeyi bilenler bilir dağlık arazi neredeyse çoğu yerde Türk Telekom servis yok (iPhone da takılı olduğu için nPerf haritalama yapamadım)

Haritalama Xiaomi Mi 6 ile yapıldı

Mavi işaretli yer; Sultanmurat Yaylası

Mor işaretli yer; Uzungöl (nPerf yapamadım ama 4G kapsaması var)

Turkuaz işaretli yer; 2200 rakımlı yaylamız

Turkcell 3G (15-22Mbps), Vodafone E, TT Servis yok

• Hocam bende 2017 yani bu yaz Karadeniz turu yaptım Ankara Çorum Samsun ordu Trabzon Sürmene Manastır çaykara uzungöl sultan murat yaylası ayder zilkale rize Hopa sınır kapısı artvin borçka karagöl Tortum Erzurum bayburt Kelkit şebinkarahisar Amasya Çorum iskilip Kalecik Ankara turu yaptım. Genel olarak Vodafone den memnundum ancak tek canımı sıkan 2 yer oldu Hopa sınırına doğru ekseri hat 2g idi bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum birde bayburt Kelkit tokat yolunda kelkitten sonra ekseri 2g. Sultan murat yaylasında 1 gece kaldık Vodafone 3g vardı. Bugün uludağ a çıktım Bursa da Vodafone 4g+ olmuş orda da önceden 15 mb geçmezken şimdi en yoğun zamanında 65 mb gördüm haritayı atıyorum

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.