Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.154
Cevap
87
Favori
730.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Frekans yada band fln değiştirmiş olabilirler. Yatırım yapmak yerine bu yolu tercih etmiş olabilirler. 100lü hızları bende artık sadece geceleri görebiliyorum. Onun dışında 50 bile zor
  • 50 mb 4g 25 mb 3g aldığım yerde son 1 aydır akşamları 0,50 mb 4g 2 mb 3g Vodafone kullanıcı arttıkça iş zorlaşıyor yer ankara Mamak hakimler köyü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Bence bunlar fiberli bazları radyolinke çevirdiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    O WiFi'dir hocam. Samsung S2 modemi 30 Mbit hız desteklemiyor bir kere.
  • Kullanıcı yoğunluğu arttı. Benim gibi herkes 3G gelmeden 3G'li, 4G gelmeden 4G'li telefon almıyor sonuçta. İlk anlarda şebekede yük yoktu fazla, hızlar uçuyordu. Şimdi çoklu frekanslarla ulaşılan hızlara eskiden tek frekanstan ulaşıyorduk. :D Tekirdağ'da radyolinkli baz istasyonundan 130 Mbit almıştım Cat 4 cihazla 1800 MHz'de. Son zamanlarda 1800 MHz'te gördüğüm en yüksek hız 90 Mbit oldu ki, o da hani nadir zamanlarda. :D Bizim ilçe baz istasyonunda 800 MHz'de 55 - 60 Mbit hız görürdüm. Sonradan 7 - 10 Mbit bile gördüğüm oldu ki, ondan sonra baz istasyonunda 1800 MHz devreye sokup onda anca o eski hızları görmeye başladım.

• 5g şart, ama o yüksek frekansla kapsamayı nasıl sağlayacaklar bilemiyorum.

• scoopi kullanıcısına yanıt
    Tek bir frekans olmayacak ki. Bölgeye göre farklı frekanslardan hizmet verecekler. Ayrıca mikro hücrelerde de artış olması gerekiyor. Hani 4G ve 5G'nin temelinde mikro hücreler önemli. 4G'de bir şey yapılamadı pek ama 5G ile yüksek frekanslar ve bir baz istasyonunun 20 Gbit çıkış yapabilmesi gerekliliği düşünülünce daha da şart. Hani elektrik direklerinde yakın çevreye hizmet veren düşük güçlü baz istasyonları. Binalarda o bina içi hizmet verecek sistemler vs. birçok yöntem ile kapsama sağlanacak ve ana baz istasyonlarından yük atılacak.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    O zaman o kadar hızlı WiFi yoktu

20-25 de olabilir belki ama sınırı zorluyordu 3G ile hocam.

Ben genelde 11 - 12 Mbit görürdüm. Çok nadir de 18 - 19 Mbit gördüm sanırım ki, onun Intel modemin kapasitesi zaten 21 Mbps idi. :D Ha Plus modelini hatırlamıyorum tam, o farklı olabilir.
  • Hocam ilk günde çok veri tükatlildi ama speed test bile dikkat çekmişti. Benim düşüncem sistemi şu an geliştirirken bir yandan bozuyorlar. Zaten ülkede ne düzgün ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 9 Aralık 2017; 9:53:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk telekoma geçtim yaz başında, çok memnumdum özellikle telefonla çok haşır neşir olduğum ev yatak odası konumunda ilk başlarda resmen uydunet fibere kafa tutuyordum.

İlk zamanlar tarihlerden anlarsınız sonuçlar böyle;

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Yakın zaman son 1 haftalık sonuçlar aynı konumda böyle malesef;

İlk zaman da çift taşıyıcı band 3+20 sürekli vardı, hala aynı koşullarda bağlanıyor fakat malesef hizmet anlamında çok şey değişti. Üzülerek taahütümün bitmesini bekliyorum, çünkü türk telekomun girişi var çıkışı yok;

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaan0616

Türk telekoma geçtim yaz başında, çok memnumdum özellikle telefonla çok haşır neşir olduğum ev yatak odası konumunda ilk başlarda resmen uydunet fibere kafa tutuyordum.

İlk zamanlar tarihlerden anlarsınız sonuçlar böyle;

Yakın zaman son 1 haftalık sonuçlar aynı konumda böyle malesef;

İlk zaman da çift taşıyıcı band 3+20 sürekli vardı, hala aynı koşullarda bağlanıyor fakat malesef hizmet anlamında çok şey değişti. Üzülerek taahütümün bitmesini bekliyorum, çünkü türk telekomun girişi var çıkışı yok;

nperf indirin kapsama haritasına bakın hocam

• Kaan0616 K kullanıcısına yanıt
    4.5g kullanıcısı artıkça hızlar düşüyor öyle biliyorum ben

Taahhüt verdiğinizde tümünde aynı durum, birkaç kuruş ucuza diye taahhüt veriyoruz ama sorun çıkınca da taahhüt bitene kadar katlanmak durumunda kalıyorsunuz.

Hız düşümü tek Turk Telekom'un meselesi değil, Turkcell'de de var bu durum. Cat 4 telefonla tek frekanstan 130 Mbit aldığım yerde daha yeni telefonlar bir sürü frekansı birleştirerek alıyor anca o hızı.

Vodafone'da hızlar en başından düşüktü zaten. O yüzden yeni açtıkları frekanslarla hızlarının yükseldiğini bile görüyoruz.
  • Çok veri tüketildi ama şuanki 4G abone sayısı yoktu o zamanda. Hani 4G abonesi aktif kullanım yapmasa bile şebeke ile iletişim kurmak için kullandığı kanalın frekans, kapasite vs. çeşitli masrafları vardır şebekeye. O zamanlar neredeyse hiç yük yoktu, çünkü destekleyen telefon sayısı azdı. Artık herkes 4G kavramını bilerek alıyor yeni telefonlarını, bunu etkin kullanmaya çalışıyor. Ayrıca kullanılan İnternet paketleri de daha düşük kotalı idi.
    Turkcell sadece 10 GB'tan fazla hediye veriyor dönem dönem.

Ha hala bilmeyenler yok değil. Geçen bir abinin iPhone telefonunda 4G devreye soktuk, bulunduğumuz mekanda mobil İnternet çok yavaş sayfalar neredeyse açılmıyor diyordu. Aldık şebeke modunu 4G otomatiğe bağlantı akmaya başladı. :)

Bölgenizdeki şebekeyi şöyle test edebilirsiniz. Hem yoğun saatlerde, hem de gecenin çok geç veya sabahın en erken saatlerinde hız testleri yapın ve aradaki farka bakın. Gece iyi sonuçlar alıyorsanız yoğun tüketim ile ilgili bir sıkıntı vardır bölgede. Bahsettiğim saatler gecenin üçü dördü gibi saatler. Bu esnada millet daha çok uyuyor. Bulunduğum yerde sabah 6'dan sonra mesela fabrikalardaki işçileri işyerlerine taşıyan servislerde telefonları ile sosyal medya hesaplarını kontrol edenler vs. sayesinde Youtube videoları bile takılmaya başlıyor. 8'den sonra tekrar rahatlıyor. Akşam saatleri de bu şekilde yoğunluk oluyor. :D

• sis651 kullanıcısına yanıt
    hocam discorddaki siz misiniz ?
  • gece yaptığım testler de pek iç açıcı değil, zaten paket bitmesin diye genelde 02-04 arasında test yapıyorum
  • Evet, videolarda falan görmüştüm, uğrayayım dedim neymiş ne değilmiş. :)
    Sınırları Kaldıran 30GB AKN li paket mi kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazymecheng

Sınırları Kaldıran 30GB AKN li paket mi kullanıyorsunuz?

Evet hocam. Piyasada bana hitap eden tek paket buydu, diğerlerinde 20gb üstü yoktu veya saçma sapan fiyatlar vardı ve fatura aşımı vardı, paket bitince 2 gb 15 tl gibi saçma sapan aşım çözümleri vardı.

O zamanlar tt'nin aşırı performanslı lte hizmeti vermesi de cezbetti beni açıkçası.

Şuan memnun değilim ama 2 yukarıdaki mesajdan anladığım kadarıyla kimse memnun değil bu aralar :)

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.