Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.158
Cevap
87
Favori
730.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim tel tek frekans olduğundan böyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gülmelik Vodafone Adana merkez

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Evdeki Uydunet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecnikadamoguz01 -- 21 Eylül 2017; 1:15:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    ben bu hızları 4g 800 mhz den çok rahatlıkla alıyorum :) TELEKOMDA Iphone 7 gelecek bakalım hızın dibine vuracam
  • Hocam Vodafone Adana merkez demişsin ama bir resim veya bilgi yok ekte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m398 M kullanıcısına yanıt
    Donanım haber mobil appden yüklemiştim hocam uygulamadan kaynaklanan bir hatadan dolayı foto gözükmemiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    800 MHz'den Turkcell'de de alınıyor zaten bu hızlar, arkadaşın bölgede 1800'e abanmış bütün telefonlar, halletmişler bandı.

Sende kaçak sınırsız da, oh mis gibi sömürürsün Telekom'u. Sömür sömürebildiğin kadar kan emicileri.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Azda ben sömüreyim ne var yani

Hocam eskiden 60-70 görürdum 1800 ile 2600 de sanırım yoğunluk var zaten testleri yaptığım yerler çarşida merkezi kalabalik yerlerde,ayrica küçük ve önemli bir nedeni daha var bu hız düşünün

Telekom burda daha az hiz veriyor 1800 u 10mhz den veriyor 2600 da heryerde yok ve telefon tek frekans olunca düşük hızlar alınması normal rekor 102 almistim sanirim 1800 mhz idi

Ben 22binlik nüfus lu ilçede 800mhz tek taşıyıcı ile 70 falan alıyordum

Beleş kullananlar hızı yavaşlatıyordur

Baz istasyonu sizemi ait acaba 800mhz in teorik kapasitesi zaten 75mbit
    Hocam bügun baska bir yerde yaptim 70 hiz cikti ama upload kötü 2600,

800 den 70 aliyorsaniz çok iyi güle güle kullanın 22 bin kişilik ilçede ama kullanıcılarin hepsi Telekom değil sonuçta bunuda hesaba katmak gerek ve telekomun altyapida tekel olmasi da bir etken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 21 Eylül 2017; 11:59:50 >

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    RAmazan bayramından önce yoktu yeni gelmiş 4g 3 adet baz var 4 gli istasyon tek 4g geldiğini bilmiyorlar yada telleri 4g ye kapalıydı TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIMTÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIMTÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIMTÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

cihazlar note 4 ve lumia 830 dan

Ben Bursa merkezdeyim de aldığım hız memlekete ait idi

hız varda benim hardiskin yazma hızı yavaş operatörün hızına yetişemiyor sıkıntım o radan
    Band 20 için çok iyi ben sadece 1 kez 50mbit görebildim farklı bir baz istasyonunda band 20 ile ama evimde sonuçlar böyle çekim kalitesi fena değil, normalde 5-6mbit çıktı bu 3.test en yükseği buydu

• Bunlar da benim tek taşıyıcı Turkcell sonuçları. Alttaki üç sonuç 20 MHz bantgenişliğinde 1800 MHz sonuçları. Üstteki iki tane de 800 MHz frekansta 10 MHz bant genişliği ile sonuçlar. Baz istasyonu 2.65 KM uzakta, karşı köyde yer alan mikrodalgayla şebekeye bağlı bir baz istasyonu. Dışarıda yağmur yağdığından belki, 1800 MHz'de RSSI -60 seviyelerinde ama sinyal -100'lerde; aynı yerden 70 - 80 Mbit gördüğüm oluyordu sınırsız kullanırken, istasyonun dibinde bile 90 Mbit'i geçmiyordu ama. Şimdi test yapmaya korkuyorum. :D
    O istasyona 4G gelmeden önce organize sanayideki evin ters tarafında ve muhtemelen karşı apartmandan yansıyarak sinyaline ulaştığım 5 KM mesafedeki bir istasyondan telefonu yan tutarak 1800 MHz sinyal alıyordum, o da aynı hızları veriyordu o zor koşullara rağmen. :D

Bu da Turkcell şebekesinde 1800 MHz frekansta 20 MHz bant genişliğinde gördüğüm maks. hız testi. Tekirdağ merkezde görmüştüm. 2600 MHz'te 100, 110, 120 Mbit gibi hızlar gördüğüm oldu, bu kadarına hiç çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 22 Eylül 2017; 6:23:44 >

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    İlçe merkezlerinde yoğunluk olmayınca yüksek oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: A.R.E.S.

Turkcell müthiş gerçekten. Cihaz iPhone 7plus. Mekan Bursa. Şebeke 7 yazıyordu. Muhtemelen tüm bantlar birleşti.

ben böyle upload görmedim :)

• 3 farkli yerde( ayni noktada farklı frekanslarda) yaptığım testler, operatör Turkcell

Sıralamasi yukaridan aşağıya 800-1800-2600mhz

• Gördüğüm kadarıyla Turkcell ile TurkTelekom arasında çok fark yok. Fakat Vodafone'da durum biraz vasat. Hız için konuşuyorum.

• Arkadaşlar hız konusunda size katılıyorum Vodafone turkcell ve Türk Telekomun çok uzağında baz istasyonlarına fiber desteği sunmadığı müddetçe özellikle kalabalık yerlerde ve Büyükşehirlerde işi zor ancak Türk Telekom kırsalda ve yollarda gerek 3g gerek 4g olarak çok kötü Örneğin Akdeniz bölgesini egeye iç Anadoluya bağlayan yollara bakın hep 2g genellikle.Turkcele lafım yok zira kapsamanın kralı onda. Çorum iskilip eskiköy e ilk Vodafone verici dikti turkcell 2 yıl sonra geldi ama 10 yıl oldu Vodafone hala 2g iken turkcell 3g hizmeti sunmuş çoktan. Yani diyeceğim o ki kapsamanın kralı turkcell de adamlar pahalı ama en ücra yere bile gidiyor istasyonu dikiyorlar yatırım sorunu yok ama diğerleri için bir şey diyemem. Vodafone serpil timuray zamanında gerek kapsama gerek fiyat tüm branşlarda en iyisi idi ama bu gavur ceolar bize gitmez kardeşim yerli CEO lazım. Son olarak Ankara Mamak lalahan hakimler de turkcell ve Türk Telekom zor çekerken biz full 4g 3g sinyali alıyoruz Vodafone da bazen şaşırtmıyor değil hani insanı. Babam yıllar önce turkcell ı zor bıraktı şimdi geri geç diyorum geçmiyor yani lokasyonda çok önemli. Band 800 ve 900 ü kapsama olarak avantaj inşallah kullanır Vodafone. Daha 4bucakg olmamış bence ama 45 liraya 2000 her yöne 1000 sms 12 gb internet bence gayet güzel herkesin teli full çeker inşallah😃

• 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.