Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.143
Cevap
87
Favori
729.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ericsson'un 2020 yılında 40Gbps radyolink üreteceğine dair bir bilgi okumuştum dökümanlarında. Radyolink teknolojisi bitmez. Fakat artık 5G sürecinde radyolink transmisyona dayalı baz istasyonları, temel internet hizmetlerini ve kapsama alanını sağlama fonksiyonunu yerine getirmek için kullanılacak.

Bu hizmetlerin daha ötesine geçmek için; daha yüksek data akışı gerektiren, katma değeri yüksek, konforlu kullanıcı deneyimi sağlayan internet hizmetlerinde microcell zorunlu. Zaten operatörler bu hizmetleri sağlayamazsa büyük gelir kaybına uğrayacaklar. Microcell yoksa kazançda olmayacak.

Sizin anlattıklarınıza katılıyorum. Her yere büyük baz istasyonlarını fiber destekli bile olsa koymak çok maliyetli ve gereksiz. Bunun yerine kapsama alanını güçlü tutacak kadar macrocell'ler kurulmalı. Katma değeri yüksek internet-data servisleri için ise microcell'ler yaygınlaştırılmalı.

• Bursa Gemlik ilçesi Vodafone duvar delen sinyal ile uçan 4g yazıklar olsun 800 mhz den sinyal bu arada 4 kucak g

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• m398 M kullanıcısına yanıt
    Daha ne istiyorsun yahu, dört çubuğun dördü de fullll çekiyor.
  • turkcell mus merkez

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutalvarol -- 24 Nisan 2017; 3:31:26 >
  • mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    Operatör?
  • turkcell

• mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    Servis menüsünde hangi bantların birleştirildiği görülüyor, 1800 + 2600 mü? Yoksa 1800 + 800 mü? Ya da hepsi. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Cat 4 telefon ile 130 Mbit gördüğüm yerler var. Buralard Galaxy S6 ile falan 200'ü rahat geçerim. Bundan dolayı telefon değiştiresim var ama hem şöyle özellik olarak düzgün, hem de pili değişebilen düzgün bir şey bulamıyorum. :)

Bende Cat 4'lü telefonda bunu aldım cat 6 falan olsa daha fazla yükselir miydi acaba

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Cat 4'lü telefon tek bir frekans bandındaki taşıyıcıları birleştirebiliyor ve 64QAM LTE ile 150 Mbit maks. hıza sahip. Hsni bizim testlerde ya 1800 MHz bandında 20 MHz ya da 2600 MHz bandında 20 MHz bant genişliği ile aldığımız sonuçlar bunlar. Ancak Cat 6 destekli telefonumuz olsa, iki bandı da birbirine birleştirecek ya da 800 MHz frekanstaki 10 MHz bandı da birleştirecek ve daha yüksek hızlar elde edecekti...
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    10+10 Olarak 2 frekans birleştiren cat 4 modemler var diye biliyordum ben
  • Cat 9 modem var ama Avea da şehir meekezinde aldığım en yüksek hız (diğer sonuçlar da buna çok çok yakın ve stabil) bu.. acaba taşıtıcı sayısı mı az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 25 Nisan 2017; 2:12:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• *#0011# menüsünden bakabilirsin hocam hangi frekanslara bağlı olduğuna.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    S3 e kadar çıkmıyor ilte 2 tane bağlanıyor. Yarın frekanslarına bakayım. 3 ve 20 yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten ülke genelinde hep 3 ve 20 kullanılıyor band 7 parmakla sayılır ben 3 ve 20 de maksimum 182 gördüm s6 ile.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Cat 4'ler aynı frekanstaki taşıyıcıları birleştiriyorlar işte. Yani o 10+10 tek bantta yani tek 1800 MHz'de oluyor mesela. Ama farklı frekansları birleştirme Cat5 ve üzeri ile başlıyor bildiğim kadarıyla...
  • Sizde isterse Cat 9 değil Cat 18 modem olsun, operatör tarafındaki sistem maks. neye izin veriyorsa onu kullanabiliyorsunuz. Bazı yerlerde sadece 10 MHz bant genişliğinde 800 MHz kurulumu var mesela tek. Böyle yerlerde alacağınız maks. hız 70 civarı, kategori sayısı bir şeyi arttırmıyor hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Cat 4'lü telefon tek bir frekans bandındaki taşıyıcıları birleştirebiliyor ve 64QAM LTE ile 150 Mbit maks. hıza sahip. Hsni bizim testlerde ya 1800 MHz bandında 20 MHz ya da 2600 MHz bandında 20 MHz bant genişliği ile aldığımız sonuçlar bunlar. Ancak Cat 6 destekli telefonumuz olsa, iki bandı da birbirine birleştirecek ya da 800 MHz frekanstaki 10 MHz bandı da birleştirecek ve daha yüksek hızlar elde edecekti...

Sırf yüksek hız için Cat 6'lı cihaz alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero fear -- 25 Nisan 2017; 11:17:30 >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Cat16 lı S8 al başkan 5 taşıyıcı birleştirme kabiliyetli :)

Ama okadar anteni birleştirecek bi yer ülkemizde nerde bulacaksın asıl soru o :)

• sis651 kullanıcısına yanıt
    freq band indicator 3 yazıyor 1800 mi oluyor

telefon iphone 6s plus

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.