Şimdi Ara

Tüm Netbooklara USB'den Sistem Kurulumu ve Format Atmak (RESİMLİ ANLATIM) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
22
Favori
343.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.pendrivelinux.com/boot-multiple-iso-from-usb-multiboot-usb/

Bundan iyisini bulamadım şimdiye kadar. Windows, Linux, Rescue, Recovery, Partition ne isterseniz tekbir USB'den halledebiliyorsunuz.
  • butun hepsını denedım olmadı napmam lazım..
  • Bununla ugrasmayin wintoflash prorami otomatik yapiyor
  • Teşekkürler bu anlatım sayesinde kaç kere format attım
  • Oo super isinize yaradiysa :)
  • Hemde nasıl
    Windows XP - Windows 7 Ultimate - Windows XP - Pardus - Windows XP :D
    Çoğu anlatımınız sayesinde ;) Windows 7'den Windows XP'ye geri döndüm çünkü 7'de şarj olayı sıkıntı yaratmaya başlamıştı birde bazı şeyler, Şuan XP kullanıyorum :) 7'den sonra XP'ye dönmem biraz sıkıntılı oldu. Zar zor döndüm sonrada bir baktım C'de iki tane Windows XP :D bi türlü tekini kaldıramadım. Bende Pardus yükledim ve yüklerken "Diskin Tamamını Kullan" dedim böylece harddisk'de Pardus dışında birşey olmayacaktı ve Pardus kuruldukdan sonra amacım olan XP'yi yeniden yükledim bu sefer iki işletim sistemi gibi bir hatam vs yoktu :D
  • Hazır konu hortlamışken bir kaç şey sorayım

Öncelikle n150 model netbook var ve 'Windows 7 USB/DVD tool' kullanarak, 8 gb'lik flash bellek yardımı ile USB'den win7 ultimate kuracagim.

Windows 7 USB/DVD tool kullanarak flash belleğe win7 ultimate .iso dosyanı yükledim. Biostan önce usb okunsun seçeneğini de seçtim. Ama açarken USB'yi okumuyor. Neler yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GasiOr -- 12 Ağustos 2011; 13:15:01 >
  • Benim toshiba da bios ayarlarına girer gibi F8'e mi ne basınca boot nereden edeyim diye soruyor usb yi seçiyorum.
    Belki öyle bir seçenek vardır sende de.
    Olmazsa tekrar dene bir hata yapmış olabilirsin...
  • birkaç gün sonra bu başlık işime yarayacak.Mesajım bulunsun aramayalım
  • Ben de w7 starterı ultımate sürümüne yükseltmek istiyorum ama tırsıyorum da yapabilir miyim ki acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: takeiteasy

Benim toshiba da bios ayarlarına girer gibi F8'e mi ne basınca boot nereden edeyim diye soruyor usb yi seçiyorum.
    Belki öyle bir seçenek vardır sende de.
    Olmazsa tekrar dene bir hata yapmış olabilirsin...

Evet hocam, hata benden kaynaklıymış.. 2. deneyşimde sorun çözüldü. Şu an ultimate yüklü ve starter'dan daha performanslı :)

@Oggie Boogie, bence beklemeden yükselt.. Starter'da çok kasıyordu ama şu an gayet iyi oldu. Zaten Windows 7 USB/DVD tool'u kullanarak, flash bellekten kolayca kurabiliyorsun.
  • @Okitya Ben Notebook'um da Ultimate kullanıyordum son zamanlarda çok dolmuştu sonra format atttım şimdi güzel =) Halletmene sevindim hayırlı olsun..
  • Arkadaşlar bende usb bellek yok,harici hdd ile bu işlemi yapabilmem mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oggie Boogie -- 18 Ağustos 2011; 10:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggie Boogie

Arkadaşlar bende usb bellek yok,harici hdd ile bu işlemi yapabilmem mümkün mü?

yaparsın ama hdd nin boş olması lazım, yoksa bütün verilerin silinir
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaddargadir67

quote:

Orijinalden alıntı: Oggie Boogie

Arkadaşlar bende usb bellek yok,harici hdd ile bu işlemi yapabilmem mümkün mü?

yaparsın ama hdd nin boş olması lazım, yoksa bütün verilerin silinir

O sorun değil hocam temizlerim hdd yi.teşekkür ederim
  • Wıntoflash'la hangı flash belleğimin içine xp/7 vs kurulum atsam, daha sonra biçimlendirdiğimde 4GB flash ise 1.8GB kullanabılıyorum.. Bu sorun sinir bozucu. Xp atarken kullandıgım flashdada oldu 7 atarken kullandıgım 8GB'dada oldu, en sonunda flash bellekler için format programı buldum indirdim oldu ama ne zaman usbden format atsam ve biçimlendirsem bu sorun çıkıyor ,bende anlayamadım.
  • MIS'ci arkadaşım acaba elinde hiç adam akıllı bi Windows 7 64 bit ISO kalıp dosyası linki var mı ya da torrrenti? PM'den yazabilir misin? Kendi laptop'umun kurtarma diskini kaybettim ve internetten bulduğum isolar ya hollandaca çıktı ya da bootable değiller.

Bir de senin bu yöntemi laptoplarda kullanabilir miyiz?
  • Linki veya torrenti olduğunu sanmıyorum ama 1-2 tane güzel çalışan kalıplar var ama sana nasıl vericem :/
    Laptoplarda da çalışıyor okulun verdiği Toshiba C650'yi ve tüm diğer laptoplarıma böyle format atıyorum artık CD/DVD kullanmıyorum.
  • Bana okitya arkadaş gönderdiği bi pm var.w7 ultimate 32bit torrent linki
  • Ben anlattıklarını yapmayı planlıyorumda birşey sormam gerek benim netbook çökmek üzere neredeyse ve aşırı derece yavaş şu an.Yani bu işlemleri formatlamak istediğimiz netbook üzerindemi yapıcaz yoksa sadece flashı takıp formatlayabilirmiyiz(işlemleri başka bilgisayardan halletsek) ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.