Şimdi Ara

Tüm Netbooklara USB'den Sistem Kurulumu ve Format Atmak (RESİMLİ ANLATIM) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
22
Favori
343.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam zaten HDD'de recovery partition'u olduğu zaman isterrsen linux kur istersen win ultimate farketmez ilk aldığında ydeklediğinde hangi sistem varsa aynen o sisteme geri döner.Yani ekstra napabilirsin bilmiyorum ..
  • Yukarıda verdiğim linkte Redo Backup and Recovery 0.9.5 var. Ben bunu kullanarak harici diske tüm harddiski yedekledim. Yine aynı şekilde programı kullanarak yedek dosyanızı kullanabiliyorsunuz. Buna benzer baya program var boot edilerek kullanılan. Ayrıca dediğim gibi linkte rehberdeki gibi yaparsanız tek usb'ye win7 kurulumu linux kurulumu recovery vb. özellikler katabiliyorsunuz. Lazım olduğunda tek usb'yi takıp halledersiniz tüm işinizi. antivirüs için ayrı usb win7 için ayrı usb aramanıza gerek yok. En mantıklı çözümde bu gibi şimdilik.
  • Denemedim ama güzel gerçekten teşekkürler
  • şimdi bu kadar ayrıntıya gerek varmı gerçekten bilemiyıorum
    netbookuma w7 yüklemeye karar vermiştim
    çeşitli forumlarda araştırdım nasıl oluyor diye
    3 aşağı 5 yukarı yukarıda anlatılan şekilde tarifler vardı

içlerinden birini seçtim

verilen yolu izledim ama olmadı ya ben bi yerde hata yaptım veya gösterilen yol yanlıştı

neyse olay olmayınca

flash disk in içinde kayıtlı olan w7 dosyasını açtım setup a tıkladım

aha w7 kurulmaya başladı

içimde hala bi şüphe vardı acaba olacakmı diye neticede millet bi sürü dolambaçlı yolla yapıyor bu işi ne yani ben şimdi iki tıklama ile kurabilecekmiydim w7 yi

ama beklediğimin aksine w7 ultimate netbook a kuruldu

hdd 2 farklı bölümden oluştuğu için xp nin kurulu olmadığı bölüme kurdum w7 yi

şimdi açılırken w7 mi xp mi diye o an hangisini gönlüm isterse onunla kullanıyorum

uzun sözün kısası

tam bir w7 sürümünü flash diskinize yükleyin dosyanın içinden setup a tıklayın w7 paşa paşa kurulsun netbook a

he xp için aynı şey geçerli mi bilmiyorum denemedim

kolay gelsin
  • ne windows 7 ne xp için aynı şey geçerli değil, sen nasıl yaptın bilmiyorum ama flash diskte bazı ayarlamalar yapılmadan öyle kurulum dosyalarını atıp da taktım kuruldu olmaz, oluyor olsaydı zaten herkes bu kadar çetrefilli yöntemlerle uğraşmazdı
  • O bahsettiği Setup dosyasına ben de tıklamıştım kurulacakmış gibi sorular sormutu ama devam edemedim çünkü zaten hdd'nin içindeydi dosya ve kndi bulunduğu yere format atması mümkün değildi o yüzden deneyemedim ama olur mu bi fikrim yok.Heralde olsaydı insanlar bu yazıları yazmazdı
  • herhangi bir işlem yapmadım

deneyin bikere

bende oldu
    belki sizde de olur

halen aynı cihazı hem w7 ile hemde xp ile kullanıyorum sorunsuz şekilde
  • xp için yukarıda koyduğum yöntem öncesi 8 yöntem denedim yine bu forumdan, hiçbiri olmadı, öyle direk kurulum dosyalarını atmayı geçtim tonla çetrefilli işlem yapsam da hep sorun çıktı, en olurunda harddisk bölümleme çalışmıyordu mesela, windows 7 de ise bazı programlarla hiç uğraşmadan da kurulum diski hazırlamak mümkün, ya bir işlem yapılmış flash disk veya taşınabilir diskin üzerine dosyaları kopyaladınki chip sitesinde anlatılan yöntem aynı bu şekilde, ya da senin netbookta böyle bir imkan var ama hiç sanmıyorum
  • win7 dosyalarını c: dışında biryere kopyalayıp windowsdan setup dosyasına çift tıkladığınızda kurulum başlar bu yöntem çalışan windowslarda geçerli eyvallah ama usb den bu kadar uğraşılmasının nedeni bilgisayarı ilk açtığınızdaki boot menüsünden itibaren kurulumu başlatmak için yani sistem çökmüşse yeni bir hdd takıldıysa çift tıklayıp çalıştıramayacağın için böyle bir şeye ihtiyaç var.
  • çok saollasın çok güzel paylaşım benim makineyi xp den kurtardın :)
  • bende eee pc 1001p var win7 starterli en tepedeki win xp yontemini denedim ama amacım 2 işletim sistemi çalıştırmaktı HD de bir bolum olusturdum ama win7 bu bolumu formatlarsam calışmayabilecegi gibi bi uyarı verdi bende o anda bolumu bos bırakıp usb den sistemi başlatıp olusturdugum bos alan uzerine win xp yuklemeye basladım format ve dosya yuklemi bittikten sonra reset atıp ana yuklemeye gecmesi gerekirken resetten sonra yuklemeye gecmedi (usb nin menu cıkıyor gerekli yeri seçiyorum ama baslamıyor ) bende olmuyo deyip vaz gectim ama bu seferde wın7 acılmadı bende hiren boot cd ile sistemi acip startup repair yaptım eski sistemim kurtuldu ... ben buna win xp de yuklemek istiyorum nasıl yapabilirim acaba birde neden baska işletim sistemi yukledigimde yada yeni bolum olusturdugumda win7 nin baslangıcı bozuluyor HD ahci de oldugu için mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkayer62

çok saollasın çok güzel paylaşım benim makineyi xp den kurtardın :)

cok guslel calısma yardımcı oldu saol
  • Hepinizin anlatımı çok güzel olmuş forumun bu tarz şeylere ihtiyacı var. Özelilkle netbok satışlarının arttığı bu günlerde...
  • Yukardaki anlatımda sisteme format atılınca verilerin hepsinin gideceği yazılmış bunun önüne geçilebilirmi sadece C sürücüsüne netbooklarda format atamıyormyuz?

Yarın ben de netbook almış olucam sistem kurulu olarak mı gelicek yoksa ben mi kurucum? Kutusunda herhangi CD veya usb bellek mevcut mu nasıl win 7 edinicem?

Yada bilgisayarımda win7 ultimate kurulu bunu en kısa yoldan nasıl sorunsuz bir şekilde yükleyebilirim
  • Evet .Çalıştı Bu şekilde ..
    Usb kingston travel 4GB Flashdiskime w7 2,5 GB dvd içeriğini komple kopyalayıp Laptopa taktım çalışan XP ekranımdan flash belleğin içine girip setup a tıkladım tıkır tıkır kuruldu =)
    Konu çok faydalı ve artı bu bilgi içinde benden yolcux arkadaşıma ayrıca çok teşekkür ..
  • Merhaba herkese;

En sonunda niyeti bozup 7 ultimate + ubutnu kulalnmaya karar verdim (ubuntu bayağdıır var)

şuan hdd şöyle ;
    recovery (5-6 gb)
    "C" (xp sp3 var)
    "D" (data, içi boş 60 gb)
    "ubuntu" (10gb'lik bir bölüm)

Benim amacım recovery bölümüne dokunamdan c'ye ultimate kurmak (gerekirse ubuntu'yu kaldırabilirm)

1-) Recovery'ye dokunamdan kuruluyormu ? Sorun çıkarırmı ? Amacım bişey olursa en kötü ihtimal recovery'den kurmak...
    2-) Performasn nasıl farkeder ? (benim ilk netbooklardan işlemci atom n270 ram uamrım bu ay içinde 2 olacak...) xp'yi çok kullanılmıyor zaten.
    3-) Son olarak geçenlerde bir" wint,7aio" indirmiştim (tüm sürümlerin içinde olduğu tek bir iso) acaba bu sorun çıakrıtrmı ? Ve lisans sorunu olamyan bildiğiniz bir iso adresi varmı ?

Biraz zuun oldu ama Zamanını ayıran herkese teşekkür ederim
  • Ubuntu kurulumu meselesi ; bu bölümdeki (netbook) benim açtğım ubuntu netbook edition başlığında var kaldıki zaten çok olay ;

http://www.pen drive lin ux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer.exe (boşluğu silin)

adresindeki dosyayı indirdirin size sürümü/isonun adresini ve flash belleğin harfini soruyor okdar

Tek olay bios'a girip usb belleği (usb bellek takılı olacak) en üst sıraya çıakrmak bu kadar basit

Daha bugün bu yolla Ubuntu Netbook 10.10 RC kurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcux

şimdi bu kadar ayrıntıya gerek varmı gerçekten bilemiyıorum
    netbookuma w7 yüklemeye karar vermiştim
    çeşitli forumlarda araştırdım nasıl oluyor diye
    3 aşağı 5 yukarı yukarıda anlatılan şekilde tarifler vardı

içlerinden birini seçtim

verilen yolu izledim ama olmadı ya ben bi yerde hata yaptım veya gösterilen yol yanlıştı

neyse olay olmayınca

flash disk in içinde kayıtlı olan w7 dosyasını açtım setup a tıkladım

aha w7 kurulmaya başladı

içimde hala bi şüphe vardı acaba olacakmı diye neticede millet bi sürü dolambaçlı yolla yapıyor bu işi ne yani ben şimdi iki tıklama ile kurabilecekmiydim w7 yi

ama beklediğimin aksine w7 ultimate netbook a kuruldu

hdd 2 farklı bölümden oluştuğu için xp nin kurulu olmadığı bölüme kurdum w7 yi

şimdi açılırken w7 mi xp mi diye o an hangisini gönlüm isterse onunla kullanıyorum

uzun sözün kısası

tam bir w7 sürümünü flash diskinize yükleyin dosyanın içinden setup a tıklayın w7 paşa paşa kurulsun netbook a

he xp için aynı şey geçerli mi bilmiyorum denemedim

kolay gelsin

bende bu sekilde yükledim iyiki 1 ton şeyle ugrasmadan yazını okumusum :)
  • arkadaşlar merhaba benimde bu konu hakkında ufak bir sorunum var yarıdmcı olursanız sevinirim
    komut ekranın da 'select disk' olarak yanlışlıkla 500 gb segate hard disk i seçip 'clean' komutunu kullandım ve hdd deki bütün veriler gitti veriler önemli değil başka bir hdd var ama komut ekranında 'list disk' komutunu kullandıgımda orda hdd gözüküyor ama Bilgisayarımda hdd bölümünde gözükmüyor ne yaapabilirim acaba ?
  • merhaba bende birtane levono s-10 2 var bunun recovery img bilgisayarın neresinde acaba ben bir türlü bulamadımda
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.