Şimdi Ara

TÜM HAFİF TİCARİ ARAÇLAR(Anketli) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
0
Favori
152.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki

TÜM HAFİF TİCARİ ARAÇLAR(Anketli)

(En Son Oy Tarihi: 2.10.2021)
Giriş
    DOBLO:34.041
    CONNECT:28.496
    TRANSİT:22.114
    KANGOO:18.412
    CADDY:14.645

satış rakamları da bu şekilde

http://forum.donanimhaber.com/m_8195491/mpage_17/key_/tm.htm
  • Beğenilmesi ve satışlar için farklı kriterler bulunur. Örneğin ülkemizde bir zamanlar kuş serisi, reno 12 serisi, lada , broadway vs çok satıyordu. Şu an ikinci eldede bu araçlar çok satılıp alınıyorlar. Şimdi bu noktada bu araçlar için en iyi, en beğenilen, en kaliteli araba demek acaba ne derece doğru olur.

O yıllarda kuş serisi , reno 12 serisi sanki en beğenilen araçmıydı, bu araçlardan daha lüks daha konforlu araçlar yokmuydu?... O yıllarda mercedes, bmw ... vs gibi lüks otomobiller bunlar kadar satmıyordu ama çok beğeniliyordu.

Daha bir sürü kriter var çok satması için... Mesela insanlarımızın bütcesine en uygunu odur onu alır. Yani bütcesine en uygununu alması en beğenilen, en kaliteli araç olduğu anlamına gelmezki...

Şunu iyi anlayalım, çok satmasındaki kriter sadece çok beğenildiği için değildir. Evet beğenilirse satar ama bu tek etken değildir satışda... Yukarıda örnek verdim, iyi anlayalım o örneği....
    Çok satmasında aracın az yakması, parçasının ucuz olması, servisinin ve bakımının masraflı olmaması, ikinci el durumu ve bayilerin uyguladığı satış stratejisi ... vb gibi etkenlerde vardır. Sadece tek etkeni görmek doğru olmaz görüşündeyim.

Mesela bu araçlar sınıfında mercedes vaneo bence çok güzel, çok kaliteli... Ancak çok satmıyor. Beğeniliyor ama çok satamıyor. Malum mercedesin parça , servis, bakım pahalılığı ve ikinci elde zorlanması...

Şöyle denirse daha uygun olur burada, bana göre verilecek paraya en uygun araç budur. Hani her zaman söyleriz ya fiyat performans açısından en uygunu kişiye göre en güzelidir. Benim kriterim budur, sadece araba değil, alacağım her mal için bu şekilde düşünürüm. Ama daha iyileride yokmu, elbette var, bastırırsın parayı, iyisini alırsın... Varsa paran mesela bastırırsın parayı, mercedes alırsın. Bakımıymış, parçasıymış önemsemezsin. Ama paran kısıtlı ise bu şekilde düşünmessin. Parana uygun parçası ucuz, bakımı ucuz, az yakan, ikinci eli iyi bi araba alırsın.

Lütfen bu konuyu iyi değerlendirelim, satış listeleri bana göre net bilgi vermiyor. Beğeni için, kalite için farklı kriterlerde var, tek kriter bu değil yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 14 Şubat 2007; 13:59:12 >

• Bende diyorum ki hafif ticari adı üstünde bu is yapan kisilerin coğu gidip ya doblo alır ya connect ki zaten satışlarda onu gösteriyor

ama aynı şartlarda olsa farklı olur tabi fiyat,bakım,servis vs tabiki bunlar önemli faktörler araç alımında bunları önemsemeden alıcak olursak benim tercihimde caddy olurdu ama bu şartlar olmaz

bu arada zamanında M.131 de R12 gayet güzel araçlardı

imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRANDE -- 14 Şubat 2007; 13:59:11 >
  • Lütfen bu konuyu iyi değerlendirelim, satış listeleri bana göre net bilgi vermiyor. Beğeni için, kalite için farklı kriterlerde var, tek kriter bu değil yani...

Ülkemizde kişiler kaliteye göre almıyor araçları, kendilerine en uygunu hangisi ise onu alıyor. Bu ülkede hepimiz mecburen cebimizi düşünüyoruz. Alacağımız araçlar bakımı ucuz, parçası ucuz, az yakması, ikinci eli iyi olması gerekiyor. Bu ülkede çoğu insan buna göre tercih yapıyor.
  • Caddy
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

Lütfen bu konuyu iyi değerlendirelim, satış listeleri bana göre net bilgi vermiyor. Beğeni için, kalite için farklı kriterlerde var, tek kriter bu değil yani...

Ülkemizde kişiler kaliteye göre almıyor araçları, kendilerine en uygunu hangisi ise onu alıyor. Bu ülkede hepimiz mecburen cebimizi düşünüyoruz. Alacağımız araçlar bakımı ucuz, parçası ucuz, az yakması, ikinci eli iyi olması gerekiyor. Bu ülkede çoğu insan buna göre tercih yapıyor.

İyi işte vw hiçbirzaman lider olamaz.

bunu anlamana sevindim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

İyi işte vw hiçbirzaman lider olamaz.

bunu anlamana sevindim.

Neden bu kadar ön yargılısınız anlayamıyorum. Bakıyorumda bunu hep yapıyorsunuz. Yoksa vw size bişeymi yaptı?

İnsanların beğenilerini bu kadar aşağılamak bana göre çok yanlış... Şu lider olamaz veya bu lider olamaz düşüncesi uygun değil. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Ben öyle bişey söylemedim. Nereden uydurdunuz acaba? Kim hangi markayı kendisine uygun görürse onu alır. Bütceler farklı, beğeniler farklı, her insanın kriterleri var kendisine göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 14 Şubat 2007; 16:21:22 >

• Sen bile gidip doblo aldıktan sonra caddy nin satış şansı düşük.

sebebini de kendin açıkladın.ben birşey söylemedim

vw e önyargım yok.parasının arabası değil.bu sebeple satmıyor.

hürriyetin halk oylaması değil.

benim için van of the year ödülü önemli.onu da doblo aldığına göre...
  • vw parasının arabası değil mi
    d sınıfında en çok stan passat
    c sınıfında en çok satan ikinci
    daha ne olsun
    quote:

Sen bile gidip doblo aldıktan sonra caddy nin satış şansı düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AcıHayatt -- 14 Şubat 2007; 16:45:52 >
  • quote:

Sen bile gidip doblo aldıktan sonra caddy nin satış şansı düşük.

E iyide şu an mesela ford transit aldı o ödülü. Ödül herşey değilki. Zamanında ne arabalara verildi o ödül. Ayrıca ben araç alırken ödüle falan bakmam, gereksinimlerimi karşılıyormu ona bakarım. Ben caddyde aldım,dobloda aldım,connectde aldım. Sana göre parasının arabası değil ama alan öyle düşünmüyor. O sadece senin fikrin. Alan bastırıp parayı alıyor. Bu noktada bize saygı duymak düşer. Ona bakarsan mesela binek araçlardada pahalı markalar var ama az satıyor. Az satması kalitesiz anlamınamı gelir,hayır,bu değerlendirme doğru olmaz.İşte ben bunu anlatmaya çalışıyorum,sen konuyu başka yerlere çekiyosun,yanlış anlamlar çıkartıyorsun.

Şunu özellikle vurgulamak istiyorum, bu markalar hiçbirimizin babasının malı değil. Kim neyi alırsa alsın. Her insanın kendisine göre kafasında kriterleri vardır. Biz burada tüm markaların eksilerini artılarını bildiğimizce anlatmaya çalışırız. Ben şimdiye dek connectide,kangoyuda,caddyide,dobloyuda eksisi ile artısı ile eleştirdim.

Bu kadar ciddiye almamak lazım aslında, kim ne alırsa alsın, forumda bu tartışmalar çok yapıldı. Elimize ne geçti?... Zevkler tartışılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 14 Şubat 2007; 17:02:28 >

• Golf c serisi hb lerde ikinci.

c segment in genelini ele alırsan çok gerilere gider.

ülkemizde c segment sedan lar tutuluyor

passat ın da 1.6 motor seçeneği olması tutulmasında en büyük etken

bana göre performans fakiri bir araç ve parasının arabası değil.

konu caddy ayrıca
  • Bak passat tutuluyormuş mesela... O sadece senin fikrin, alanlar böyle düşünmüyor, bastırıyor parayı alıyor. Sen o arabaya o para verilmez diyosun, başkasıda verilir diyor. Bunun tam terside olabilir, sen o para bir başka markaya verilir dersin başkası hayır verilmez der. Sonuçta her insanın zevki ayrı ayrı. Saygı duymak,hayırlı olsun,senin kendi zevkin demek en güzeli bu noktada... Tekrar söylemekte fayda var, zevkler tartışılmaz. Tartışılsada sonuç alınmaz. Zaten alamıyoruzda, ha bre tartışılıp duruyor bu konu
  • Bizde şimdi golf fsı var daha öncede passat 1.8 t ,transporter,touareg ve tanıdıklarımızda 2006 model passat 2.0 tdi,pheaton v.b. aralar var ama çok menunuz hiç bir problem dahil yaşamadık hatta vw gurubundan a6 3.0tdi ve kuzenimde seat leon v.b. araçlar onlardanda çok menunuz ve mnunlar
    yine o sınıfta araç alırsak yine ayısını alırız
  • ben nedense en çok 2.0 tdi passat görüyorum
    quote:

Golf c serisi hb lerde ikinci.

c segment in genelini ele alırsan çok gerilere gider.

ülkemizde c segment sedan lar tutuluyor

passat ın da 1.6 motor seçeneği olması tutulmasında en büyük etken

bana göre performans fakiri bir araç ve parasının arabası değil.

konu caddy ayrıca
  • quote:

Bak passat tutuluyormuş mesela... O sadece senin fikrin, alanlar böyle düşünmüyor, bastırıyor parayı alıyor. Sen o arabaya o para verilmez diyosun, başkasıda verilir diyor. Bunun tam terside olabilir, sen o para bir başka markaya verilir dersin başkası hayır verilmez der. Sonuçta her insanın zevki ayrı ayrı. Saygı duymak,hayırlı olsun,senin kendi zevkin demek en güzeli bu noktada... Tekrar söylemekte fayda var, zevkler tartışılmaz. Tartışılsada sonuç alınmaz. Zaten alamıyoruzda, ha bre tartışılıp duruyor bu konu

Kardeşim sen doblonun parasına göre en iyi hafif ticari olduğunu bu sebeple en çok satıldığını kabul edemiyorsun.

tartışma sebebi bu.

doblo benşm hayatımı kurtardı .diyorsun ama paranın karşılığını en iyi verdiği için ödül aldığını kabul edemiyorsun.

ben kendi düşüncemi söylüyorum.

fiyat&performans bakıyorum ve hiçbir vw ini başarılı görmüyorum

• Kaliteli,Konforu şunan bir araçın fiyat-performans ikilisine nasıl uyabilirki
    bana deseniz hngisi daha kaliteli caddy ama işini görsün dersen dobloda güzeldir
  • quote:

fiyat&performans bakıyorum ve hiçbir vw ini başarılı görmüyorum

çok haklısın...

2. ellere bakıyorum 5 yaşında pololara golflere 20000 ytl fiyat çekiyorlar. ben o paraya 0 araba alırım yahu!!

geniş bir ailem var. çok geziyoruz diyorsan ve biniciyim diyorsan caddy olabilir. ama kimse 40.000 ytl yi yük taşımak için vermez. o paraya panelvan alınır üzerinede 10.000 ytl para kalır..

hem doblo da gayet kaliteli bir araç... görünüşü güzel, malzeme kalitesi emsallerine göre gayet iyi.

şirkette kangoo da var connect de var. biraz kullananıda düşünemek gerekiyor. kangoonun sürüş konforu yok!!! 1.9 dizel motor var ama araba yürümüyor.

connectlerde sıfır alındı araç 8000 km de frenleri kangoodan daha kötü hem aracın burnunuda göremiyorum. ne kadar yanaşacağımı bile kestiremiyorum (günde birkaç araç değiştirdiğim için tek bir araca alışamadığım için)

• Koltuğu yükselt rahat görürsün önünü
  • en konforlu caddy bencede
    quote:

Orjinalden alıntı: azaz06

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Ohoo halen tartışıyonuz mu yaa..

En konforlu, en güvenli hafif ticari araç Caddy'dir. Eşşek olarak kullanıcaksanız Doblo ve Connect gibi alternatifler mevcut.. Daha uzatmayın lütfen.

en konforlu caddymiş kaç kere mercedes vaneoya,vitoya,vianoya bindin ?bindikten sonra tercihin değişir.güvenliğe gelince 2 hava yastığı olup,esp olmayan araçmı güvenli? güldürmeyin caddy doblodan sonra en çok tutulan olabilir ama en konforlu ve en kalitelisi olduğunu hiç kimse söyleyemez.
    MAKASLI HİÇ BİR TİCARİ KONFORLU OLAMAZ BOL BOL ZIPLARSINIZ...

• sende kaç kere bindin mercedesin ticarilerine? bu sınıfta Türkiye şartlarına en uygunu doblo ve connecttir.zaten satış rakamlarıda bunu gösteriyo ama konfor, güvenlik,kalite dediğinizde bi mercedes bayisine gidip test sürüşü yapın farkını anlarsınız unutmadan standart donanım listesinede iyi bakınız
    quote:

Orjinalden alıntı: AcıHayatt

en konforlu caddy bencede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 15 Şubat 2007; 0:06:31 >

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.