Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (891. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.521
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 889890891892893
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşlerim aralık ayının 12 sinde hollandadan yurtdışına sevkedilen ürünüm bugün Türkiye'ye gelmiş. AMA PTT de hala yurt dışına sevkedildi diyor. Neden arkadaşlar. Kargo bana kaç güne ulaşır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanivarlık İ kullanıcısına yanıt
    aynı gun benımde post nl paketım var.. tahmınımce aynı konteyner ıle gelıyodur
  • quote:

Orijinalden alıntı: zimilanga

11.11 den verdiğim siparişlerin hiçbiri gelmedi hatta takipliler de var aynı yazılarda takılıp kaldı, ürün yurddisina sevk edilmiştir ,gelmez mı bunlar artık ya?

Hiç bilemiyorum şansımıza kaldı sanırım.Bir pakedim hala çinde dolanıyor mesela.. süre bitmesi yakın dispute açacağım mecbur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @developer67, @RuthlessRiu, @W.Amadeus
    kusura bakmayın hepinizi alıntıladım, ortak sorunun yaşıyoruz sanırım, normalde 1 haftadan önce TR'ye girmesi gereken paketler 1 aydan fazladır ülkeye giriş yapmamış. Gelişme olan haber verirse memnun olurum.
  • mkeles84 kullanıcısına yanıt
    Umarım en yakın zamanda, sevindirici haberleri alırız hepimiz.
  • kralleo1988 K kullanıcısına yanıt
    Hocam ümidi kestim ben yılbaşından ssonra diye tahmin ediyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kralleo1988 K kullanıcısına yanıt
    7 Aralık çıkışlı PostNL kargom alttaki gibi varmış görünüyor ama PTT'de işlenmemiş halen.

2016-12-27 The item has arrived in the country of destination

Bu ayın 13'ünde çıkan "Pos Malaysia" kargomda giriş yaptı, beklediğimden hızlı oldu konudakileri görünce.

Sanırım yavaş yavaş giriş yapıyor kargolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 28 Aralık 2016; 2:18:38 >
  • 26/12/2016 16:03:08 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) -
    26/12/2016 19:02:48 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
    26/12/2016 19:02:48 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

bu ürün için gümrüğe takıldı diyebilir miyiz arkadaşlar? yoksa beklemek mi gerekecek?

ürün telsiz. eğer gümrüğe girerse büyük ihtimal geri gönderecekler zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterloo -- 28 Aralık 2016; 2:35:41 >
  • waterloo kullanıcısına yanıt
    Daha yeni giriş yapmış TR'ye, birşey söylemek güç.
    İki seçenek var geri gönderilirken;
    1. UKIM'e gider paketin içini açıp incelerler(Genelde Ukim'e gitmeden önce PTT gönderi sayfasında adres bilgilerinizi vs. görürsünüz.)
    2. Paketin yasaklı ürün olduğuna baştan karar vermişlerdir direk gönderirler.
  • waterloo kullanıcısına yanıt
    Daha erken bir sonraki adıma bakmak gerekir.

• Lanet olsun ki 30 euro kanunu unuttum (31 dolara geliyo heralde) 32 dolarlık 20 tane anahtarlık sipariş verdim. İlk defa gümrükle uğraşabilirim sanırım. Allah topunuzu kahretsin sayın hükümet çalışanları bunların acısı sizden çıkar
  • Six_Strings kullanıcısına yanıt
    Daha yürürlüğe girmedi herhalde gazetede yayinlanacak.

• rmdy kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Hastanede yatmaktan hiç bi şeyden haberim olmuyor ki :/
    Peki 1-2 dolar için bırakıyolar mı gümrükte acaba

Fiyat 30€ dan fazla yaziyorsa pakette muhtemelen vergi alirlar.Ancak ptt ile gelen ürünlerde saticiya mesaj atip ürün tutarini düşük yazmasini saglarsaniz sorun olmuyor genelde.Tabi tablet, laptop gibi pahalı oldugu belli olan ürünlerde bu yöntem ise yaramaz.Bu arada gecmis olsun.

Teşekkürler. Satıcı çoktan kargoladı benim malları. Takılsa da parasını veririm ama uğraştırır o yüzden canım sıkıldı. Bilseydim bi 20 dolar yazdırırdım

• "Gonderi musteriden alinmistir" ibaresinde 40 gündür hareket etmeyen takipli kargo kargom var, 11.11'de aldığın tüm ürünler (takipsizler dahi) geldi fakat bu ürün 40 gündür hareket etmiyor satıcıya yazdım durumu fakat 2.gün olucak bir mesaj atmadı 15 gün sonra süre doluyor dispute son birkaç gün kalamı açmam gerekiyor ?
    Şuan için sınır 75€ hala.sorunsuz gecer ürünler sıkıntı yapmayın. Benim 50 dolar üstü 2 kargom var bekliyoruz bakalim sonumuz hayrolsun :)

Hocam ürünleriniz gelince mesaj atabilir misiniz daha önceden ebaydan vs alışveriş yaptım da aliexpressten ilk defa yapıyorum sizi rahatsız ederim hani

• 11.11 de aldığım hiçbir ürün gelmedi. Şimdi mail geldi 1 tane 12 dolarlık cüzdan gelmiş gitmiş 8 inde gelmiş hiç haberim yok. Diğerleri yine aynı durumda.

Edit: Disputeta Refund Only i mi seçmem gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeVizit -- 28 Aralık 2016; 8:39:55 >
  • amazondan 8 gun once verdigim siparis sabaha karsi kargoya verilmis sitede dagitimda yaziyor ve tahmini teslim tarihi olarak 30u gosteriyor. suan italyada olan kargo nasil 2 gun sonra elimde olacak imkansiz gibi beldi bana. Kargo firmasi UPS, bu kadar hizli gelir mi deneyimi olan var mi ?
  • 
Sayfa: önceki 889890891892893
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.