Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (866. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hesabını kontrol et hocam isim soy ismi yanlış yere yazmış olmayasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TylerD.

Hesabını kontrol et hocam isim soy ismi yanlış yere yazmış olmayasın.

adress kısmindaki contac name kısmına home yazdım oradan kaynaklı olabilir mi?

account setting kısmında adım soyadım yazıyor. Evren_Y_9879797 gibi bir şey yazıyor altında türkçe karakter olmadan ismim yazıyor
  • carlos006 C kullanıcısına yanıt

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

quote:

account setting kısmında adım soyadım yazıyor. Evren_Y_9879797 gibi bir şey yazıyor altında türkçe karakter olmadan ismim yazıyor

contact name kısmına adınızı soyadınız yazın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

quote:

Orijinalden alıntı: umix353

quote:

contact name kısmına adınızı soyadınız yazın

TEşekkürler, düzelteceğim orayı.

İyi ki sorun olmamış.. 3 ürün sipariş vermiştim 3 ürünü de aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmeaR

Ben 4'unde aldım. Tam 1 hafta var aramızda. Bu hafta içi tam olmayabilir belki ama haftaya pazartesiye kadar büyük ihtimalle senin üründe girer ülkeye

Hocam aliden bir ürün alacam ems ile gelmesini istiyorum dhl ile alsam ems ile alsam kaç günde gelir sıradan kargolar gibi 10 günü gecermi
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    DHL Express ile İtalya'dan Almanya'ya ürün almışlığım var 15 saatte geldi. Çinden ne kadar zamanda gelir, kargoların ülkeye geç girme sebebi bizim gümrük müdür? Bilemiyorum.
    EMS ile ilgili de bir fikrim olmamakla beraber Aliexpress'ten bir kaç ürün baktım, EMS için hepsinde 18-33 gün arası süre veriyor. Bilen arkadaşlar beni de aydınlatırsa sevinirim, bu sürelerde 10 günde gelebileceğini ben şahsen düşünmüyorum. (Yazarken hatırladım, önceki sayfalarda arkadaşlardan bazıları diğer ülkelerden farklı kargo şirketleri ile ve buna EMS de dahil olmak üzere 17-18 gündür bekliyorlardı.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm arkadaşlar xiaomi mı band 2 gümrüğe takılır mı tşk
  • OmeaR kullanıcısına yanıt
    Belli olmuyor ki hiç, İngiltere postasıyla gelen bir kargom 2 günde TR'ye geldi sonra PTT'den geri döndü yine 2 günde geri gitti ve satıcı teslim aldı.
    Aynı şekilde, China Post/HongKont Post/Singapore Post ile 5-10 gün arasında teslim aldığım kargolarda var, 70 gün gelmesini beklediğimde.
    Bence büyük bir ihtimalle PTT'nin gümrükleme kısmıyla alakalı, UPS Express/I-Parcel/Aramex gibi firmalar genelde 10 günün altında ulaştırıyorlar paketi.
  • "Origin Post is Preparing Shipment" bunun açıklaması ne oluyor tam olarak bilen var mı ? 21 gündür bu şekilde duruyor(öncesinde de 3-4 günlük bir süreç).Kargo gönderilen ülkeye ulaşmış mıdır yoksa hala gönderilmeyi mi bekliyordur ?

PTT kargo müşteri hizmetleriyle konuştum sistemsel arıza nedeniyle bilgilerinize erişip bilgilendirme yapamıyoruz dedi.Ben bu bilgiyi ve ptt'nin sitesinde yazanı söyledim ama yardımcı olmadı.Yalnızca 1 haftadan kısa sürede yolluyor olduklarını söyledi alıcı ülkeye.Bu kadar hangi aşamada bekliyorki bu ? Birde o ülkeye ulaşsa havalimanı yada gümrükle ilgili bir bildirim gelmesi gerekmez miydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradox_13 -- 19 Aralık 2016; 10:33:48 >
  • 11 Kasımda verdiğim 5 siparişimden Malezya ve China Post dahil 5'i de hala gelmediler. Hiç bu kadar uzamamıştı süre.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodlod -- 19 Aralık 2016; 10:45:27 >

• aynen nasıl bir yoğunluksa ilk kez böyle oldu yılbaşından önce gelse bari
  • 11.11 de sipariş verdiğim, 19.11de kargoya verilen Maleyza Post bugün Türkiye ye ulaşmış durumda, bilginize.
  • Grimwood kullanıcısına yanıt
    Good.
    Benim de 2 ürün var aynı pozisyonda.
    Bizim paketler o meşhur TORBA dan çıkmadı sanırım.TORBALAR EKLENSE bir an önce artık.
  • Benim 9.11'de aldığım 16'sında ülkeden ayrılan paketimden hâlâ haber yok siz bayağı şanslısınız. Emeği geçen herkesin kulaklarını bir kere daha çınlatıyorum
  • 11.11'de verdiğim 3 siparişin ikisi henüz gelmiş değil. Singapur Post ile gönderilen bir paketim geldi, yine Singapur Post ve China Post Registered ile gönderilen iki paketim ise ortalarda yok. Kendi siparişlerim ve buradaki mesajları bir araya getirdiğimde sorunun PTT'deki yoğunluktan kaynaklı olduğuna kanaat getirdim arkadaşlar. İşin kötü yanı bu siparişleri yılbaşı hediyesi diye almıştım, bu hafta gelmezse şehirdışına çıkacağım için ancak yılbaşından sonra alabileceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şaban Oğlu Şaban -- 19 Aralık 2016; 14:34:33 >

• Grimwood kullanıcısına yanıt
    kargoya veriliş süresi bakımından 9 gün fark var aramızda demek ki iyi ihtimalle Aralığın son haftası gelmesi gerekiyor. Ancak araya christmas tatili girdiğinden Yeni yıla sarkacak tahminim.
  • Bu aralar paketlerin ülkeye girişinde bir yavaşlık var. Çin'den iki adet led lamba geliyor. EMS ile gönderildi. 8'inde postaya verilmiş 9'unda yurtdışına sevkedilmiş. 10 gün oldu hala giriş yapmadı. Normalde EMS 3-4 günde giriş yapardı. 10 güne uzadığını hiç görmedim.

Ayrıca Amerika'dan ayın 5'inde kargoya verilmiş ufak bir pakedim var. O da daha giriş yapmadı. Kasım sonu gönderilen takipsiz postalar da daha ortada yok. Hadi normal postalar zaten yavaş geliyordu ama hızlı gelsin diye paraya bayılıp ürünü EMS ile söylüyorsun. 10 gün geçiyor ortada yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GalPal -- 19 Aralık 2016; 15:18:1 >
  • Arkadaşlar, kayıtlı postanın kaybolma ihtimali var mıdır?
    22.11 de sevk edilen postamda hala hareket yok.
    Çek Cumhuriyeti' nden normalde en fazla 5 günde gelirdi.

Yoğunluk var diyemem çünkü sonrasında verdiğim 5 siparişim 4-5 günde geldi.
    Uzak doğudan değil Avrupa dan veriyorum siparişleri.
  • Arkadaşlar 11 de aldığım takipsiz kargolarimin hiçbiri hala bana ulasmadiya. bi tane takipli vardı oda ulaşmadı :(
  • 
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.