Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (858. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.504
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon.de'den satıcısı yine Amazon olan ultrabook aldım bugün,öncelikli kargoyu seçtim.İthalat ücretini de aldı benden amazon.Dhl veya upsle gelecek muhtemelen. Tahmini olarak izmire kaç günde gelir kargolandıktan sonra,ayrıca ithalat ücretini peşin aldıkları için kargoya (antrepo,gümrükten çekme,depoda bekletme vs) ayrı bir ücret ödemek durumunda bırakılma ihtimalim var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Kusura bakmayın ama 400 lık ürün alıyorsanız Amerikadan, 30-40 dolar verip takipli istemeniz gerekirdi. Tam hatırlamıyorum ama first class takipsiz, priority takipli olması lazım. Bir de buna gümrük ödeyeceksiniz, umarım İstanbuldasınız, çünkü bizzat ilgilenmeniz gerekebilir. Adrese gelmez.

hocam yaptıpım hatanın farkındayım zaten. Bizzat ilgileneceğim ama nereye gitmem lazım nasıl yapmam lazım. Takipsiz olarak göndermişler :( Daha önce tüm kargolarım sorunsuz ulaştı bu şekilde. buda ulaşır diye düşündüm.

İstanbul'da oturuyorum ama ne yapmam lazım bilmiyorum :/ Takipsiz kargo, first class için takılınca ne yapmam gereki biliyor musunuz?
  • arkadaşlar uzun zamandır hareket yok kargoda satıcıyla iletişime geçsem mi beklesemmi ki

2016-11-23 17:57:08.0 Electronic Data Received
    2016-11-25 01:33:41.0 parcel center received
    2016-11-25 03:59:36.0 parcel center customs scan
    2016-11-25 04:01:16.0 leaving parcel center ,next station Shenzhen center
    2016-11-25 04:37:22.0 Shenzhen Transit Station export security scan
    2016-11-25 13:28:01.0 Shenzhen Transit Station export customs cleared
  • Guaximo kullanıcısına yanıt
    Adresinize bir ihbar kağıdı gelir. Onunla Topkapı ptt ye gidip sorarsınız.
    İstanbul posta gümrük müdürlüğü Merkez Efendi Davutpaşa Cad. No:99 Topkapı/İSTANBUL
  • Çin'den bir saat aldım 45 usd değerinde. Dün tr ye giriş yaptı
    Sonra gümrüğe sevk edildi sonra İstanbul Başakşehir geldi yazdı. PTT ile aldım bu arada. Şimdi bakıyorum istanbul Başakşehir yazmıyor gümrüğe sevk edildi diyor ?
    Gümrüğe takıldı mı geçtimi nasıl anlarım ?

• mgmar22 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, dispute açmanızda fayda var. Arada olabiliyor böyle durumlar maalesef. Satıcı cevap vermedi mi mesajınıza?
  • cenko1905 C kullanıcısına yanıt
    "Yurtdışı geliş kabul kaydı yapıldı"
    "torba kapandı"
    "ptt işyerine sevk edildi"

yazıyorsa gümrükten geçmiş demektir.
    UKİM e gitmişse gümrük kontrolü yapılır. Takip no nedir?
  • dispute açtım satıcı 3 dolar para iadesi yapabilirim paypaldan dedi ya da diğer ürün sizde kalsın doğrusunu yollayayım yazmış, dispute u iptal edin lütfen demiş, ne yapmalı, teşekkürler :)
  • mgmar22 kullanıcısına yanıt
    Bence yenisini isteyin dispute iptal edin. PayPal ile zaten alamazsınız.

• Malaysia post allah cezanı versin.China post 3 haftada getirir bunların ki 5-6 haftayı bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoWeRLoGY

Malaysia post allah cezanı versin.China post 3 haftada getirir bunların ki 5-6 haftayı bulur.

maleysia post ile sen ne aldin hocam ve kac gun oldu ?

• aliexpress 11.11 muhabbetinden zararlı çıkacak bence.33 gündür takipli siparişlerim hala ülkeye giriş yapmış değil.Artık gelmesin istiyorum.60 günü geçerse TAM PARA İADE alacağım ve ürünler geldiğinde de çatır çatır kullanacağım.Daha önce 3 kere para iadesi aldığım ürüne sonradan ödeme yapmıştım ama bu defa yapmayacağım.Ona göre teslimat yapacaklar.

Malezya post bekleyenler 45 günden önce postanız gelmez.Boşuna yormayın kendinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huysal11 -- 13 Aralık 2016; 13:38:7 >
  • Merhaba

Aşağıdaki ürünün takibini yapamıyorum, yardımcı olur musunuz?

Tracking number: LP00060772551318
    logistics company: AliExpress Standard Shipping
    Shipping time: 2016-11-23 17:19:48

Şu site üzerinden "http://global.cainiao.com " bu kod ile " LP00060772551318 " girdiğimde.Ptt için olan bilgilere erişiyorum.

Turkey - PTT - RQ057544954MY yalnız bunu ptt de sorguladığımda bir sonuca varamıyorum

** Aynı tarihte aldığım takipsizler geldi bu gelemedi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leo35A -- 13 Aralık 2016; 13:37:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leo35A

Merhaba

Aşağıdaki ürünün takibini yapamıyorum, yardımcı olur musunuz?

Tracking number: LP00060772551318
    logistics company: AliExpress Standard Shipping
    Shipping time: 2016-11-23 17:19:48

Şu site üzerinden "http://global.cainiao.com " bu kod ile " LP00060772551318 " girdiğimde.Ptt için olan bilgilere erişiyorum.

Turkey - PTT - RQ057544954MY yalnız bunu ptt de sorguladığımda bir sonuca varamıyorum

** Aynı tarihte aldığım takipsizler geldi bu gelemedi :)

ürün 01 aralıkta malezyadan çıkmış görünüyor.15 ocaktan önce bekleme hocam.Malezya post iptal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huysal11 -- 13 Aralık 2016; 13:40:48 >

• Merhaba arkadaşlar bunlar ne demek oluyor yardımcı olur musunuz ? Sanırım üründe vergi çıktı. Çıkması da normal o konuda bir problem yok. Fakat diğer aşamalarda neler diyor anlayamadım... İlk kez yurtdışı alışveriş yapıyorum.

• Bu Malezya postu Allah bildiği gibi yapsın. Ayın 18 inden beri bana ptt kod verildi. ayın 21 inde yurtdışına sevkedildi dedi. o gün bugündür hareket yok. Bu ay içinde bana muhakkak yetişmesi lazım. memlekete gidecem :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanivarlık İ kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız. Büyük ihtimal aynı uçağa koydular :)

• Malezya kargosu anlasilan Katırlarla sponsorluk anlasmasi imzalamis.Sanirim
  • rehberciyiz1907 R kullanıcısına yanıt
    UKİM 'e gidiyorsun vergileri ödeyip alıyorsun.
  • İnsanivarlık İ kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız. Bir daha "aliexpress standart shipping" ya da "sellers shipping method" 'u seçmeyin. China post registered air mail seçmek lazım. Malezya post çok gecikiyor.
  • 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.