Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (830. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
686
Favori
1.819.001
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu sıaralar takiplilerim bile bir ay civarı gelmeye başladı...yoğunluk var gibi..ohalden sonra oldu ama depoya atıp bekeltiyorlar gibi ...
  • Ürünün Almanyadan değil Amerikadan gönderildiğini anladım ben. DHL e-commerce Amerika DHL business gönderilerini yapan firma yani her halükarda ürün DHL ile gelmeli. Bireysel gönderiler için DHL express hizmeti var. Ben arkadaşın mesajından şikayetinin PTT ile olan ilgisini anlamadım sadece. PTT paket gelmeden bir işlem yapamaz ki. Ayrıca burada sözkonusu DHL ise büyük ihtimalle de DHL ile gelecektir.
  • aliexpress den dji phantom 3 professional almıştım.Bugün UKİM gümrüğe gittim onun için kutusunu açtılar ve dedilerki bunun kilosu 500g ın üzerinde biz sana bunun üzerindeki seri noyu verelim sen git kaydet ondan sonra gel vergisini öde al dediler bu doğrumudur ?

Bu ne demek ? Yani önce gidicem gümrüğe dronumun seri numarasını alıcam sonra kaydedicem (Bu her ne demekse?) ve sonra tekrar gümrüğe gidip vergisini ödeyipte alıcam böyle saçmalık mı olur? Büyük ihtimalle kafasından uydurdu.Şimdi ne yapıcam.

Orada birisini bile gördüm diyordu bu dronu veremeyiz İşte kızları videoya kaydediyorlar sapıklık yapıyorlar bilmemne bu nedir böyle şey olur mu ?

Biri açıklık getirebilir mi buna lütfen gerçekten kafam çok karıştı ve sinirlendim.Şimdi ne yapıcam yarın salı yine gidicem Fakat ne diyeceğim dronun üzerindeki kutusundaki bütün sayı yazan resimleri çektim fakat ne yapacağımı bilmiyorum daha önce böyle birşeyle hiç karşılaşmadım.Büyük ihtimalle beni sevmediği için ürünü vermedi.

• turkeyforever T kullanıcısına yanıt
    hem drone alıyorsun hemde yönetmeliği bilmiyorsun aç sivil havacılık sitesine bak izin alman lazım forumda konusu var 500 gram ustu hem vergi veriyorsun hem de kayıt altına alıyorsun yönetmelik böyle millet havalimanına sokuyor droneleri yasak olmasına rağmen çok sa güzel bir hareket yaptılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphonekullanicisi -- 14 Kasım 2016; 20:03:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir uygulama iyi olmuş, önüne gelen drone almaya başlamıştı. Cep telefonu gibi yasaklanacak sonunda olacağı o.

• einlied kullanıcısına yanıt
    onu yanlış girmiş olabilirler.

yukarıda almanya'da devlet postası işini dhl yapıyor demişler. kısmen doğrudur. dhl, alman milli posta şirketi deutsche post ile birleşiktir. ptt - ptt kargo gibi diyebiliriz. gönderinin türüne göre posta gönderisi mi (dp/dhl) yoksa hızlı posta gönderisi mi (kargo - dhl express) olduğunu anlayabilirsiniz. dhl express ile gelmiyorsa; deutsche post gönderilerinin ptt ile dağıtılma ihtimali de mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recruit1 -- 14 Kasım 2016; 22:13:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vibex2kullanicisi

hem drone alıyorsun hemde yönetmeliği bilmiyorsun aç sivil havacılık sitesine bak izin alman lazım forumda konusu var 500 gram ustu hem vergi veriyorsun hem de kayıt altına alıyorsun yönetmelik böyle millet havalimanına sokuyor droneleri yasak olmasına rağmen çok sa güzel bir hareket yaptılar

Biraz daha yardımcı olabilir misiniz nasıl kaydedicem de onlara belgeliyeceğim ?
  • turkeyforever T kullanıcısına yanıt
    http://iha.shgm.gov.tr/index.html ilgili adres bu.
    Kayıt rehberinden yapmanız gerekenleri inceleyebilirsiniz.
    İlk adım pilot kaydı ve onay süreci Bu süreç birkaç gün sürecektir.
    Ardından drone kaydı.
  • 200 dolara tablet almıştım umarım gümrüğe takılmaz.  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |YipMan| -- 14 Kasım 2016; 23:28:41 >
  • |YipMan| kullanıcısına yanıt
    Maalesef takılır. Öyle bir beklenti içine girmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Maalesef takılır. Öyle bir beklenti içine girmeyin.

kötü oldu 150 lira masraf çıkacak şimdi. üstünede eksik yazdırmıştım fiyatı.
  • |YipMan| kullanıcısına yanıt
    belli olmaz şans faktörüde var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: keskin2516

arkadaşlar aliexpress ten ürün aldım ve 15 gün oldu kargo durumu 15 gündür aynı The Item is at the shippers warehouse ne demek o kadar araştırma yaptım böyle bir bildirim kimsede yok yada paylaşmadı bi yardımcı olun

takispsizde 50 güne kadar yolu var ....

hocam takipli takip nosuda var ama anlamadım açıklama hep aynı
  • keskin2516 K kullanıcısına yanıt
    noyu bir paylaşsan? ne olduğunu anlayalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

noyu bir paylaşsan? ne olduğunu anlayalım...

RS630353952NL hocam kod bu posNL kargo firması 31 ekimde şipariş verdim ilgilendiğiniz için teşekkür edrim
  • keskin2516 K kullanıcısına yanıt
    Nlpost icin normal cinden Hollanda'ya gidiyor oradan geliyor çok olmamış ayrıca kargoya verileli beklemeyi ogrenmelisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: vibex2kullanicisi

Nlpost icin normal cinden Hollanda'ya gidiyor oradan geliyor çok olmamış ayrıca kargoya verileli beklemeyi ogrenmelisiniz

sağolun hocam tahmini kaç gün daha beklerim acaba.
  • beyler bayanlar yeri olmayabilir ancakhttp://www.gearbest.com/car-dvr/pp_353610.html buınu priority ile alsam gümrüğe takılırmı konuştum adamlarlan düşük fiyatda yazmıyoruz dediler.İhtiyacımda var çok kararsızım
  • eskiden sweden post eşekle gönderim yapardı, şimdi sıra malezya post ta, bir ayı geçti hala gelmedi hareket yok

• Amazondan 40 dolara nargile tütüni alacağım 150 gram gelir mi acaba ? Yada başka bir siteden bilgisi olan paylaşırsa sevinirim ?

• 
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.