Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (827. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.479
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forumnik

Telefonu arkadaşın kulanacaksa niye sen alıyorsun? Buraya gelip size getirecekse onu burada pasaporta imei kaydı yaptırmadan kullanamazsınız, Almanya'da yaşayan arkadaşınızın adına kayıt mümkün mü bilemiyorum burada nufusa kayıtlı olduğu ikamet gerekebilir vs bir sürü soru işareti var. Bunları düşündünüz mü? kayıtsız bir cep telefonunun Almanya gümrüğünden geçip geçemeyeceği de ayrı bir soru.

Telefonu kendim için istiyorum. gearbest.com üzerinden alacağım telefonu, almanyadaki arkadaşım telefonu teslim aldıktan sonra türkiye ye yollayacak yolcu beraberinde. Kayıt işi sorun değil. Arkadaşımın ikameti almanya, evlendi ve oraya yerleşti. Başka türlü nasıl alacağım ki telefonu , çin de satılıyor, direk türkiye ye yollamıyorlar sanırım, yollasa bile burada sorun çıkıyormuş, AB ülkelerinde ürünün vergisini ödeyerek alabiliyormuşsunuz. Ben zaten vergiyi de göze aldım fakat bu gümrük işleri korkutuyor beni , ürünün almanyadan geri dönme ihtimali var mı onu araştırıyorum, yardıma ihtiyacım var.

• aliexpress'den aldığım ürünü iade etmek üzere Çin'e göndereceğim. En ucuza nasıl gönderirim? Evden teslim alıyorlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    En yakın PTT şubesine kendiniz götürmeniz ve yurtdışı posta ile ilgili form doldurmanız gerekiyor. Ücreti paketin büyüklüğüne ve ağırlığına göre değişir. En ucuz yöntem PTT yani.
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    Almanya'daki arkadaşınıza sorun araştırsın orada gümrük işleri nasıl oluyor vs. Türkiye de AB gümrük birliği kurallarını uyguluyor. Sadece vergisini ödeyip almak mümkün olmayabilir. Buradan doğru bilgi bulmanız çok zor. kayıt işini de burada sorun mutlaka çünkü ücreti var ve kimse bu hizmeti bedavaya yapmıyor. Pasaportuna telefon kaydı yaptıran kişi gelecek 1 yıl boyunca bu haktan yararlanamayacak çünkü.
  • tarihlerdende görüldüğü gibi 1 ayda anca teslim edildi üstüne kaçgün geçti hala bir harekette yok sanırım kayıp oldu ne yapmam gerekir satıcıya süreyi uzatma dedim gitti 10 gün daha uzattı
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • quote:

Almanya'daki arkadaşınıza sorun araştırsın orada gümrük işleri nasıl oluyor vs. Türkiye de AB gümrük birliği kurallarını uyguluyor. Sadece vergisini ödeyip almak mümkün olmayabilir. Buradan doğru bilgi bulmanız çok zor. kayıt işini de burada sorun mutlaka çünkü ücreti var ve kimse bu hizmeti bedavaya yapmıyor. Pasaportuna telefon kaydı yaptıran kişi gelecek 1 yıl boyunca bu haktan yararlanamayacak çünkü.

Onu araştırdım, Almanya da getirttigin ürünün vergisini ödeyip alabiliyormușsun. Buradaki sorun şu, bazı kargo firmaları extra ücret talep ediyormuş beni korkutan bu, yada ürünün geri yollaması. Pasaport ile ilgili bir sorun yok, çok akrabam var yurtdisina çıkan, 4 ay içinde rahat rahat bulurum pasaport. Yani kayıt sorun değil. Acaba bir aksilik çıkarmı diye korkuyorum, 2000 tl para azda değil, bilemedim ne yapsam.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Ben de ucuz bir şey alacaksınız sandım. 2000₺ ya burada telefon dolu, ne gerek var o kadar pahalı şeye. Ne ki bu, iPhone değildir herhalde. Neyse bize ne, sen bilirsin.

• quote:

Ben de ucuz bir şey alacaksınız sandım. 2000₺ ya burada telefon dolu, ne gerek var o kadar pahalı şeye. Ne ki bu, iPhone değildir herhalde. Neyse bize ne, sen bilirsin.

Xiaomi mi mix alacağım, sadece Çin de satılıyor. Bakalım bir şekilde halledeceğim artık, olmadı deneyeceğim şansımı.

• Merhaba arkadaşlar. Aliexpressten aynı anda 40 küsür sipariş verdim. Posta görevlisi yeri geliyor 3 er yeri geliyor 6 7 şer olarak teslim ediyor. Her defasında güler yüzle yaklaşıp senide yoruyoruz buralara kadar sağolasın şeklinde diyaloglar kuruyorum. Adam şu aralar isyana vermeye başladı. Her geldiğinde bune arkadaşım neden bu kadar sipariş veriyorsun şeklinde konuşmalar yinede bozmadım. Hele bir gün daha var mı gelecek sipariş dedi cevaben var dedim. Allah belanı vermesin deyip uzaklaştı. Sonuç olarak ben 100 ayrı siparişte versem bu adamın görevi değil mi bu. Normalde çok sinirli ve sert bir insanım siparişler önemli olduğundan sabrediyorum. Sizce nasıl hareket etmeliyim daha 15 siparişim yolda. Şikayet mi etmeliyim veya başka bir tavsiyeniz varmı. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

• RB109058592SG

Arkadaşlar lütfen şuna bir bakın ptt nin sitesinden. Yurtdışına sevk edildi diyor ne yani Türkiye ye geldi tekrar yurtdışına mı gidiyor ?

• Daha henüz kargonun bilgisi gelmiş PTT'ye, yakında Türkiye'ye doğru yola çıkar. Bir sıkıntı görünmüyor şuanlık.
  • 4 sipariş verdim

biri 1 ay 10 gun once

biri 20 gun once ne gelen var ne giden. Turkiyenin içine girince kayboluyor...

napcaz bilmiyorum umarım gelirler de ugrastırmazlar.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Şu sıralar nedense çok savsaklıyorlar, ayın 4 ünden beridir paketim y.dısı kaydı yapıldı diye görünüyor sadece , sonrası yok

• DansastasTR kullanıcısına yanıt
    Bir dahaki geldiginde şunu de, Hocam sen bu işi devlete hayrina mi yapiyorsun? Verdigim vergilerle parani veriyorum zaten senin neyin tribindesin hala, bu durumu seni şikayet etmeden devam et yoksa geregini yapacagim. De. Bende normalde hemen sinirlerim ama bazi durumda kal gelip senin gibi boyle birsey diyemedigi oluyor insanin ama bir dahakine bana "senin Allah belani vermesin" diyecekte bana birsey demicem hee ulan sevabına getiriyon ulan ürünleri,hakkini ara.

• 27 Ekim de verdiğim siparişi bugün teslim aldım.Yunexpress'le 2 Hafta da geldi.

• arkadaşlar 26 eylül ve 28 eylülde verdiğim siparişler hala gelmedi, ekimin ortasında verdiğim siparişler geldi. hepsi kayıtsız posta. ne yapmam lazım gelmeyenler için? dispute açayım mı
  • Geçen ay 2 takipli 2 takipsiz kargolu ürün aldım.

Takipsizler;
    -1.sini 21 ekimde sipariş vermiştim 5 kasımda geldi.(PostNL ile geldi)
    -2.sini 28 ekimde sipariş etmişim 8 kasımda geldi. (China Post ile geldi.)

Ama 8 ekim(China Post) ve 15 ekimde(PostNL) verdiğim iki takipli posta da elime ulaşmadı.İkisi de yaklaşık 1 haftadır Yurtdışı kabul geliş kaydı yapıldı durumunda.Kargolarıma neler olmuştur bilen var mı?
    Bundan sonra tüm kargolarımı takipsiz almayı düşünüyorum takipliden hızlı gelmeye başladılar .

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruling_S

Geçen ay 2 takipli 2 takipsiz kargolu ürün aldım.

Takipsizler;
    -1.sini 21 ekimde sipariş vermiştim 5 kasımda geldi.(PostNL ile geldi)
    -2.sini 28 ekimde sipariş etmişim 8 kasımda geldi. (China Post ile geldi.)

Ama 8 ekim(China Post) ve 15 ekimde(PostNL) verdiğim iki takipli posta da elime ulaşmadı.İkisi de yaklaşık 1 haftadır Yurtdışı kabul geliş kaydı yapıldı durumunda.Kargolarıma neler olmuştur bilen var mı?
    Bundan sonra tüm kargolarımı takipsiz almayı düşünüyorum takipliden hızlı gelmeye başladılar .

Benimde aynı şekilde 4 gün önce Türkiye'ye girdi. Yurtdışı geliş kaydı yapıldı diyor daha ilerleme yok. Nedenini bilen var mı arkadaşlar ?

• peypazar43 kullanıcısına yanıt
    var haftalık postalıyorlar biriktirip cuma gecesi - cumartesi günü hareket edicek...son zamanlarda böyle...pazartesi girse bile taaa cumartesini bekliyon...iyi yönü ön gümrükten geçmmiş anlamına geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Kasım 2016; 21:20:2 >
  • 
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.