Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (781. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
686
Favori
1.819.063
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Post nl ile kargolanan iki ürünümün biri 15 diğeri ise 8 gündür kargoda fakat bilgilendirme ekranında hala pre-advised görünüyor, bir hata olabilir mi acaba yoksa bu ara post nl yavaş mı çalışıyor?
  • Emirio kullanıcısına yanıt
    Bu Aralar Berbat Çok Yavaş Aynı Zamanda Türkiye ye girdikden sonra da Çok Yavaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin kargoda problem olmasın geçen hafta verilen sipariş bu hafta ülkeye girdi.
  • zekitaner Z kullanıcısına yanıt
    Mart Kedisi kullanıcısına yanıt
    İlk siparişimde sunyou economic air mail ile kargolanan ürün bile 12 günde ulaştı post nl'de hareket yok, en iyisi satıcı ile bir iletişime geçeyim. Zaten 15 günlük olan siparişte ilk 10 gün hiçbir bilgi yokken satıcıya yazdıktan sonra pre-advised bildirisi gelmişti.

@Mart Kedisi

Hocam bakalım satıcılara yazıp öğrenicem artık, ilk defa başıma geliyor normalde en geç 20 günde teslim alırdım kayıtlı postaları.
  • Arkadaslar yurtdısından nike ayakkabı alacagım, nike ayakkabılar gumruge takılıyor mu?

• pim'de genel bir yavaşlık olduğu aşikar.. 22sinde uçağa konan gönderim hala türkiye'ye inemedi ve pim kaydı oluşturulamadı :)
  • Beyler "Yurtdışı kabul geliş kaydı yapıldı" diye ss atmıştım, bir arkadaş gümrükten geçmiş yakında gelir demişti. Kargo geri döndü benim boşuna umutlandırdı o arkadaş beni
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• arkadaşlar amazondan aldığım ürün ups ile gönderilmiş. ups bir e mail gönderdi. vekaletname ile ilgili şeyler var. sitesinde şu bilgi yazıyor. '' Vekaletname belgesi eksik ve gümrükleme için gerekiyor. Bu bilgiyi almaya çalışıyoruz. / Alıcıyla irtibata geçtik. '' şimdi ben notere gidip para mı bayılacağım? vergiyi amazondan ödemiştim oysaki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Beyler "Yurtdışı kabul geliş kaydı yapıldı" diye ss atmıştım, bir arkadaş gümrükten geçmiş yakında gelir demişti. Kargo geri döndü benim boşuna umutlandırdı o arkadaş beni
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Hocam ne almıştınız? Yasaksız olduğu halde mi geri dönüyor?

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    o arkadaş benim galiba hocam :) kusura bakma bende hep geliş kaydı yapıldı yazdıktan sonra direk bölgemdeki ptt'ye sevkediliyordu ben de gümrükten sonraki işlem sanıyordum o geliş kaydı alındı'yı, duygularınla oynamak istemezdim affet

bu arada ne sipariş etmiştin de geri döndü acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

o arkadaş benim galiba hocam :) kusura bakma bende hep geliş kaydı yapıldı yazdıktan sonra direk bölgemdeki ptt'ye sevkediliyordu ben de gümrükten sonraki işlem sanıyordum o geliş kaydı alındı'yı, duygularınla oynamak istemezdim affet

bu arada ne sipariş etmiştin de geri döndü acaba?

Elektronik sigara için tornavida ve tel sarma aparatı almıştım. Tornavidayı ve tel sarma aparatını 2-3000 farklı alanda kullanabilirim herhalde

Elektronik sigara direk geri dönüyor zaten diğeri için de idari işlem uygulamamışlar şükret :))

Şaka bir yana yasaklı ürünler söylemişsin zaten dönmesi normal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • E-sigara aldım yazmamış e-sigara için aldım yazmış?
  • Mart Kedisi kullanıcısına yanıt
    Ben yanlış okumuşum evet :) insanlık hali yarı dalgın şekilde okuyunca.

Diğerleri de kesici alet sınıfıma giriyor zaten izin vermeleri sürpriz olurdu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün gümrüğe mi takılmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: RedlEyel

Ürün gümrüğe mi takılmış?

Daha belli değil ne aldın ki?

• Mart Kedisi kullanıcısına yanıt
    Hocam ürün gümrüğe sevk edildi diyor.
    Dürbün vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

Ben yanlış okumuşum evet :) insanlık hali yarı dalgın şekilde okuyunca.

Diğerleri de kesici alet sınıfıma giriyor zaten izin vermeleri sürpriz olurdu

Elektronik sigara söylemedim.

Kesici alet olarak mı geçiyor? Anahtarlık tornavidadan bahsediyoruz, kalem pil boyutunda yani. Tel sarma aparatı "kuro coiler" denen aparat.

Kesici alet sınıfına giriyormuş... Kusura bakmayında gümrükten birşey geçmez o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 28 Ağustos 2016; 3:24:20 >
    Saçmalamaya başladılar iyice. Bende tel ve coil sarma aparatı aldığımda ilk direk çinden geri döndüydü, sonra çok şükür ulaştı elime.
  • Beyler aliexpress den 300 dolara doubledin ekranlı android araç teybi aldım.Salak gibi DHL seçtim normalde herşeyi registered air maille alırım daha hiç gümrükle işim olmadı... Bu defa dedim farklı olsun daha çabuk gelir DHL seçtim... şimdi 1-2 eski konuya baktımda DHL lere kesin gümrüğe takılıyor diyorlar... Baktıgım konular 2010 falandı acaba hala takılıyormudur ? Hayır gümrük ücreti ödemek sorun değil anadolu yakasında oturuyorum taaa atatürk hava alanının oraya falan gidiliyormuş...
  • 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.