Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (754. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.116
Cevap
685
Favori
1.816.474
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xioami Yi siparişi vermiştim inşallah 1 ay içinde elime ulaşır. Singapure Post ile gönderdi eleman. Bir de Gearbest'ten aksesuarlarını aldım. PostNL ile gönderildi. Umarım sorun yaşamam.

Powerbank'leri geri gönderiyorlarsa bataryası olan tüm cihazları geri göndermeleri gerekmiyor mu? Powerbank'in normal bataryadan farkı ne? Bilen var mı?
  • Merhaba,

Jomashop'tan aldığım saat USPS ile yola çıktı ve 08.07.2016 tarihinde Hollanda'dan İstanbul'a doğru geldiği bilgisinden sonra hiç hareket görmedi. 50$ kargoya verip bu kadar beklemek kesinlikle anormal olduğu için gümrüğü ve PTT'yi aradım, hala gelmemiş dediler. Peki şimdi kimi aramalıyım ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Arkadaşlar torba kapandı yazısı ne anlama geliyor gümrükten geçmiş mi oluyor bilgisi olan varmı ne durumda şuan ?
  • Yönlendirilen yerlere mi ulasmami istiyorlar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 15 Temmuz 2016; 11:42:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eki unutmusum .
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

Eki unutmusum .

Yok tamam size en son nereye yonlendirilirse sistem o kurumdan mesaj gelicek sikayetinize..

Mail adresinr otomatik düsüyor cevap.

Daha benim de aynı durümda cevap bekliyorum bakalim ..

Bu arada (sikayetvar) uzerinden yaptiginiz sikayetinize anında geliyor cevap burda 5 6 gundur bekliyorum.
    Dun sikayet yaptım sikayetvrdan PTT aninda cevaplamis.

• By..Emre kullanıcısına yanıt
    Anladım. Hocam peki ne yazmışlar size? Bu arada az önce ukim i aradım. Bu aralar yasaklı urun olmasa bile postaların anlamsız bir şekilde geri gittiğini duyduğumu söyledim. Takip kodu ile kontrol etti gümrüğe girmiş dedi. Geri gidip girmeyeceği gümrükten sonra belli olur dedi. Birde sim kart girusi varmı diye sordu . Ulen 12 sinden beri girip çıkıyor zaten gumruge

• quote:

Orijinalden alıntı: CattishTurtle

Arkadaşlar torba kapandı yazısı ne anlama geliyor gümrükten geçmiş mi oluyor bilgisi olan varmı ne durumda şuan ?

Geçmiş hocam şanslısın

• quote:

Anladım. Hocam peki ne yazmışlar size? Bu arada az önce ukim i aradım. Bu aralar yasaklı urun olmasa bile postaların anlamsız bir şekilde geri gittiğini duyduğumu söyledim. Takip kodu ile kontrol etti gümrüğe girmiş dedi. Geri gidip girmeyeceği gümrükten sonra belli olur dedi. Birde sim kart girusi varmı diye sordu . Ulen 12 sinden beri girip çıkıyor zaten gumruge

Ben baska kargoyu sorduydum deneme amacli bakalm cevap geliyomu diye hemen geldi.

Ptt den ayrintili bu powerbankler icin sorduydum ona cevap gelmezse o xamn sikayetvrdan sorucam bunuda suanlik ptt kendi sitesinden sordugumu bekliyorum bende

• Son zamanlardaki gümrük sıkıntılarını okuyunca kargomun akıbetinin ne olacağı konusunda endişelenmeye başlamıştım, fakat korktuğum başıma gelmedi. Kargom geldi. Şans işi bu sanırım başka açıklaması yok. TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • cokbaska kullanıcısına yanıt
    Benim kargom adres isim olmasına rağmen elime ulaştı, sadece kapıda 60 krş vergi ödedim !! Kısaca isim adres olayı biraz şehir efsanesine benzemiş, takılma ihtimali tabiki de var isimsizlerde bile geri giden kargo olmuyormu, tabikide oluyor.. O yüzden bence bu şekilde bir kriter almak yersiz kuruntudan başka birşey değil..
  • Arkadaşlar açtığım disputeye böyle bir cevap geldi. Ne demek istiyor? TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • korayalttantire K kullanıcısına yanıt
    cihazın orjinal kutusunun içeriğinde yer alan bataryalar belli bir güce kadar taşınabiliyor. yani yasak kapsamında değil. ancak kendi başına pil, batarya, akü ve benzeri ürünlerin taşınması yasak. powerbank da bir batarya netice itibariyle.

• soyken kullanıcısına yanıt
    hocam ayrı ayrı al derken, birer gün arayla mı alayım?
  • quote:

Hocam benim pakette 3-4 gündür Başakşehir pim e girip çıkıyor. En son yine ptt işyerine sevkedildi yazıyor. Ama nereye sevk edildi? Bu arada ad,soyad,adres ve ağırlık bilgisi gorunuyor. Böyle olunca paket ulaşmıyor mu elimize?

benimde aynısı. Simdi ptt isyerine svk edildi diyiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoyalWatch55

quote:

Orijinalden alıntı: Evroo

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, no1 de ne kadar dayanıyor bilmiyorum ama sarj doldurma denedim sanirim 1-1.5 saate 100 doluyordu bu arada suan benim dunki gibi zimmet alindi yazıyor suan guncellediler ama ücret kisiminda 06 yaziyor, dünkü gibi evrak istemesinler benden :S

Diğer saatler zimmet alindi yazdiktan sonra evrak istediler gonderdim gerekeni neyseki 85$ i geçmiyordu.

benden evrak istemediler geldi direkt bendede 0.6 tl yazıyordu işte ödedik direkt şubeye gittim ben geri gider korkusuyla :D

Iyi yaptin ne olur ne olmaz :) evrak istenen bu akilli saat degil baska saatten evrak istemislerdi onlarin tiplami 48$ oldugu icin sorun yok gonderdim ama bayramdan sonraya kaldı gelsede acelesi yok farketmezdi. Bunu aldığım iyi oldu yalniz ya ben yapamadim ya da desteklemiyor. Çağrı geldiginde bildirim gibi cikiyor Bluetooth uzerinden acip yanitlayamiyorum gelen cagriyi birde Bluetooth uzerinden internet paylasimi yapilmiyor Bluetooth tan cikiyor birden fazla deneyince. Sonra saatten Bluetooth kapanmiyor kapata basinca tekrar aciliyor yazilimsal sorun. Saati komple tekrar acip kapayinca düzeliyor. Yalnız ekran amoled ya feci derecede net

aynen iphone larda gelen mesajı cevaplama yok android kullanıyorsan kutunun üzerindeki QR kodunu okut uygulamayı yükle ancak öyle gelen mesajları cevaplayabilirsin ve saatten bluetooth ile görüşme olması lazım onuda ben yapamadım yazıulımsal sorun olduğu kesin çünkü ben saate yeni arayüz ekledim eklenmedi siyah ekran geldi silmeye kalktım olmadı sonra şarjı bitti kapanınca açtım ekran simsiyah tepki yok yazı yok sonra firmwaresini buldum içine baştan yazılım attım sıkıntılı biraz ya çok stabil çalışmıyor ama dediğin gibi amoled ekran olması çok güzel ben içine bir çok uygulama yükledim play store dan sorunsuz çalıştı telefoncudan 10 tl ye imei aldım attım içine :D sim kartı takıp kullanıyorum

Android kullanıyorum, kutunun üzerindeki degilde ayarlardaki karekodu okuttum (izle yardımcısı) diye program yükledi, eger kutunun uzerindeki baska program yukluyorsa bilmiyorum kutu yanımda degil tatildeyim simdi. Ben saat sekilleri yukledim dehşet oldu. Google play uyglamalari sorunsuz çalışıyor. Biara (rehber durduruldu) mu ona benzer birsey oldu sonra fabr. Ayar. Dondurdum sorun düzeldi. *#111#* dan imei değişiyor bende birsuru eski telf. Imeisi var :) hatta 4-5 tanede eski diye telefoncuya karsiliksiz vermiştik ben onlarin imeisini yazmıştım eski Laptop a ama silinmistir belki neyse önemli degil var zaten daha. Birde seyde vardi uzerinde olan imeinin son iki hanesini degistirince yinede olur diye.

adam işi biliyor ya bende mtk engineer mod yükledim öyle yaptım *#111... iyiymiş bendede eski telefonun imeisi vardı onu yaptım :) rehber durdurdu hatası bende alıyorum bi dediğin gibi fabrika ayarlarına geri yükleyim bari birde ben yeni ekran yüklerken saat çöktü tekrara yeni ekran yapmaya korkuyorum :D

Onlarca yükledim hepsi birbirinden süper mesela bir tanesi bu, gerçekte daha guzel görünüyor renkleri ve icinin calismasi vs.
    Kutunun uzerinde karekod Finowatch sitedine yönlendiriyor oradaki uygulamayi indiremiyorum telfondan. Bi saatin icindeki karekodu telf. La taradim (izle yardımcısi) diye program indirdi o kadar ama onunla sadece bildirimler geliyor cevaplanmiyor bende, baska program varsa bilmiyorum.

yazılım sürümün nedir? bende tek tek hepsine baktım bu yok mesela ayrı serverlardan çekiyor sanırım bende bu yok
  • dupont81 kullanıcısına yanıt
    Daha sağlıklı olur hocam. Tek paket sınırı geçmesin.

• Bu pakedim ayın 9'undan beri bu şekilde bekliyor. Ağırlık bilgileri vs girilmemiş yani gümrük yok gibi şimdilik ama bir türlü adresime sevkedemediler. Yasaklı ürün değil, sınırı da geçmiyor. Ufak paket, dertleri ne anlamadım.

Ayrıca beklediğim 5 takipli paketten 3'ü geldi, ikisi kayıp. Bir tanesi 55 gün oldu, artık gelmez herhalde. Ücret iadesi bekliyorum.
  • Yemin ediyorum çıldırmamak elde değil. 25 hazirandan beri ürünüm Türkiye'de, halen elime ulaşmadı. Dün itibariyle Marmaris/Uzunyalı Gümrüğüne gelmişti, sabah aradım burada, haftaya perşembe işlem görecek dediler, tamam dedim. Şimdi bakıyorum İskenderun'a gitmiş, oradan Antakya'ya. Kafayı yemek üzereyim, ne yapmam gerekiyor? KPSS çalışacağım, içime dert oldu artık bu olay. Günlerdir PTT ile görüşmekten bıktım usandım. Bana bi' yol gösterin lütfen.

• B TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
    Buna Ne Olmuş Gümrükte
  • 
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.