Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (630. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.367
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurtdışı kargolarını PTT sisteminde sorguladığımızda alıcı ad/soyad/adres bilgileri bazen görünüyor bazen görünmüyor. Acaba UPİM'de "PTT İşyerine Sevk Edildi" adımında sadece UKİM'e gümrük kontroleüne gidecekler için mi dolduruluyor? Sanki öyle bir şey var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkeles84 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, ne zaman ki kargom ukime yolcu oldu adres isim soyisim bilgilerim de girildi. Diğer türlü kapıma gelip teslim edilene kadar herhangi bir bilgi girilmiyor.
  • mkeles84 kullanıcısına yanıt
    Nyse bi üstteki arkadaş yazmış cevabı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bearpear -- 27 Mart 2016; 23:39:37 >
  • RF383416815SG
    RF382617342SG
    RF382663231SG
    RF199608199CN
    RS454370610NL
    RT323616690HK

hepsini aynı gün aldım. tecrübeli olanlar, acaba bu ürünler en iyi ihtimalle bu ay sonunda bana ulaşır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recruit1

gönderen belliyse genelde geri yolluyorlar. satıcının politikasına göre iade alırsınız.

Rapor nasıl alabilirim peki bilgin var mı dostum
  • doktorun besin takviyesini tam adı ve dozajıyla reçete etmesi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recruit1 R kullanıcısına yanıt
    İşte doktor yazmayı bilmiyorum diyor.
  • merhaba Avusturya Hızlı Kargo Servisi hakkında bilgisi olan var mı? Gearbest, Geekbuying gibi sitelerden alışveriş yapacam Türiye gibi 75 EUR sınırlama var mı yada TELEFON getirmek yasak mı? Daha önce EBAY, AMAZON.de gibi sitelerden 600 EUR alışverişlerim kapıma geldi bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Yada Almanca bir sitesi varsa yollarsa sevinirim.
  • kardeş bilmiyor değil yazmak istemiyor.

• Arkadaşlar bu kargo tahmini ne zaman bana ulaşır. Artı olarak evde olmuyorum genelde. Şayet gelir de evde kimse bulamazlarsa süreç nasıl oluyor çinden gelen gönderiler için? Evimizin dibinde bakırköy posta dağıtım merkez müdürlüğü var acaba oraya mı bırakırlar ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• arkadaşlar arabam için ampuller aldım kargo seçeneği olarak registered air mail seçtim 1.56 dolar kargo parası ödedim. satıcı ugün kargo bilgilerini girmiş bana 02845249979 numara verdi bu takipsiz kargo numarası mı. satıcıya mesah attım daha cevap vermedi. ne yapmam lazım

• Takipli kargo olduğu için eve gelirler bulamazlarsa en yakın ptt şubesine bırakırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aozgur47 kullanıcısına yanıt
    Gözüken numara takipsiz kargolar için verilene benziyor. Dispute açmanız yerinde olacaktır.
  • Takipsiz kargo nosu ile göndermiş ç akal.. Yani takip edemezsin. Kargonun gelmesi şansına kalmış artık. Bazen takipsiz olanlar takipli olanlara göre daha hızlı geliyor. Bence biraz bekle derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Takipsiz kargo nosu ile göndermiş ç akal.. Yani takip edemezsin. Kargonun gelmesi şansına kalmış artık. Bazen takipsiz olanlar takipli olanlara göre daha hızlı geliyor. Bence biraz bekle derim.

10 güne kadar dispute açamıyorum.20 gün bekliyecem baktım gelmedi açarım disputeyi yada takipli olarak tekrardan isteyecem ondan adamlarda feedback korkusu var onla tehdit ederim onu 5 ürün aldım çünkü

• Ok...
  • dhl ile ürün alcağım

gönderici üstüne 60 euro yazacak
    ama ürünün değeri 80 euro

gümrükte takılır mı

yoksa direkt geçip gelir
    mi

hiçbir ücret öder miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    dhl ile gelirse takılmama ihtimali düşük. mümkünse dhl ile almayın.
  • recruit1 R kullanıcısına yanıt
    ürünün hiçbir yerinde 80 yazmıyor
    gönderici faturayı da 60 diye yazacak yine de mi takılıyor

60 eurluk üründen de mi vergi veya para alıyor bu DHL
    ne kadar kötüymüş

o zaman ptt ile göndermesi isteyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 17 Mart 2016; 16:39:33 >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    en güzeli ulusal postayla gönderilmesi. dhl ile göndereceğine takipli-sigortalı ulusal postayla göndersin daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.