Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (624. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.445
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    maalesef onu da herkese yaptırmıyorlar hocam. suyun başı hesabı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recruit1

maalesef onu da herkese yaptırmıyorlar hocam. suyun başı hesabı

Firsatci cok etrafta. Is yapmak isteyen de yapamaz hale gelmis artik. Sizin mesleginiz nedir hocam?

• arkadaslar
    09/03/2016 18:32:21 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    09/03/2016 18:32:21 PTT İşyerine Girdi Gümrüğe Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

gümrügemi takıldı tel ekranı vardı pakette
  • hayır, daha yeni giriş yapmış ülkeye, bundan sonraki adım önemli. Eğer UPIM Zimmet edildi derse iade demektir. AVPIM'e sevk olursa iyi yolda. UKIM'e sevk edilirse bir kontrol daha beklenir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler arkadaşlar. Ben internet üzerinden telefon almayı düşünüyorum. Malum telefon yasak bir ürün ama şansımı denemek istiyorum. Büyük ihtimal gümrüğe takılacak ama gümrükte telefona el mi konuyor yoksa aldığım satıcıya geldiği gibi geri mi gönderiliyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satıcıya geri gider. Satıcılar telefonu kutusunda gondermediğinden gumrukte pek dikkat çekmiyor.

• Olası bir ihtimalde gümrüğe takıldığında satıcıya durumu izah edip dispute açsam paramı geri alabilirim değil mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kargolar x ray den geçmiyor mu telefon büyük ihtimal gümrüğe takılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragon Fighter -- 9 Mart 2016; 23:16:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoveTheMooN

Olası bir ihtimalde gümrüğe takıldığında satıcıya durumu izah edip dispute açsam paramı geri alabilirim değil mi ?

Bu aralar çok sıkıntı, 1 ay sonra tekrar düşün ama şimdi sakın alma boşuna satıcıya kargo parası odetmis olursun

• Selamun aleyküm. 30 dan fazla kargo/telefon geldi hiç bir sıkıntı çıkmadı.

Şimdi gelecek olan bir tanesinde ki aşama şu şekilde ; zimmet alındı diyor.

Yukarıdaki arkadaşın birindeki görselde yazmıyor ama zimmet alındı demiş.

Saat 5 buçuk beynim durdu. Takıldı mı şimdi bu ?

Firma ürünü geriye alır almasına ancak ben hiçbir işlem yapmadan kendileri gönderir mi ? Denizli'den İstanbul'a gel git yaparsak kâr mâr birşey kalmayacak zaten !
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Evet bu aralar bizim gümrük bayağı sıkı denetim yapıyor. Geçen ayki çin yeni yıl tatilinden ötürü galiba fazla iş yoğunluğu yok. ama bundan sonra gümrükte yoğunluk yaşanır. siparişlerimiz gümrüğe takılmadan gelir.
  • tdelikan20 T kullanıcısına yanıt
    Bekleyin 1-2 güne belli olur. Ukim'e girdiyse telefon paket dikkat çekmezse bir ihtimal geçer. Fakat pakedi açarlarsa ithali yasak uyarısı düşer takip ekranına, akabinde geldiği yere iade olur sizin bir şey yapmanıza gerek yok.
  • Bir malım gümrüğe takılsa oraya hiç gitmeden telefonla arayıp yada maille geri yollayın deme hakkım varmı acaba? yoksa prosedürü nedir
  • Dragon Fighter kullanıcısına yanıt
    klasik postayla gelenler dahil hepsi xray'den geçiyor. memurun dikkatinden kaçmazsa yasak ürünlerin yakalanmama ihtimali yok gibi bir şey.

• ulaşabilirsen dersin de; gümrük işlemlerinin beyan esası yazılılıktır. geri göndermede istisna olur mu garanti veremem.

• Sabah 7.45 gibi kontrol ettiğimde en son ankara avpim teslim bordrosu... diyordu, şimdi basaksehir ptt is yerine sevkedildi yazıyor. Hangisi doğru?

• tdelikan20 T kullanıcısına yanıt
    Takılmış birader, bu aralar böyle

• Benim LC ile baslıo kargo uspden bakınca bunlar cıkıyor . daha chicago dan gelmedı ya ucakta herhalde ne bu bole yawaslık anlamadım .

Product & Tracking Information
    Postal Product:
    First-Class Package International Service
    Features:
    Small Packets
    DATE & TIME
    STATUS OF ITEM

March 7, 2016 , 9:31 pm
    Departed
    Chicago, UNITED STATES
    Your item departed a transfer airport in O'Hare International, Chicago, UNITED STATES on March 7, 2016 at 9:31 pm. The item is currently in transit to the destination.
    March 5, 2016 , 3:35 pm
    Arrived
    Chicago, UNITED STATES
    March 5, 2016 , 4:44 am
    Processed Through Facility
    ISC CHICAGO IL (USPS)
    March 4, 2016 , 4:30 pm
    Arrived at USPS Facility
    CHICAGO, IL 60666
    March 4, 2016 , 4:30 am
    Arrived at Facility
    ISC CHICAGO IL (USPS)
    March 4, 2016 , 12:46 am
    Departed USPS Facility
    OAK CREEK, WI 53154
    March 4, 2016 , 12:09 am
    Arrived at USPS Facility
    OAK CREEK, WI 53154
    March 3, 2016 , 10:54 pm
    Accepted at USPS Origin Facility
    PRAIRIE DU CHIEN, WI 53821
    March 3, 2016 , 1:56 pm
    Shipment Picked Up
    PRAIRIE DU CHIEN, WI 53821
    March 3, 2016
    Pre-Shipment Info Sent to USPS

• Benim yukarıda bahsettiğim paketim kapıma kadar geldi ve bahsettiğim gümrük vergisini (203,6) ödeyerek teslim aldım. Anladığım kadarıyla paket ağır değilse, içerisinde bedeli şüpheli ya da yasaklı bir ürün yoksa bu şekilde oluyor artık. Geçmiş mesajlarda bir arkadaş daha böyle kapıda ödemişti ki onun ödediği tutar da benimkisi gibi yüksekti.
  • 1 02/03/2016 13:06:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Sweden (Yurt Disi)
    2 02/03/2016 16:02:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Sweden (Yurt Disi)
    3 02/03/2016 19:15:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Sweden (Yurt Disi)
    4 07/03/2016 05:26:51 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey
    5 09/03/2016 16:02:10 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - -
    6 09/03/2016 16:02:10 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    7 10/03/2016 07:45:37 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    8 10/03/2016 13:10:07 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    9 10/03/2016 13:11:08 PTT İşyerine Geldi

arkadaşlar anlayan var mı

• 
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.