Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
27.416
Cevap
693
Favori
1.544.047
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    1413 Mesaj
    |
    |
    maxx126 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim. Bunun tarihi 2009. Bu 75 euro ve 5 kere sınırı (ki kaldırılmış yukarıda söylendiğine göre) bu tarihten sonra getirilmedi mi? Aynı şekilde kitap muafiyeti de o zaman kalktı diye biliyorum ben. Yoksa ben de hatırlıyorum çok eskiden amazondan tonla kitap alırdım hiçbiri gümrüğe falan takılmazdı. Özetle ben bunu kaynak gösterip itiraz etsem bana bu artık geçerli değil demezler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxx126 -- 8 Mart 2016; 15:53:44 >
    |
    |
    recruit1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bu bakanlık değil bakanlar kurulu genelgesidir. bakanlık genelgesinden üstte yer alır. bakanlık genelgesinin buna uygun olması gerekir.
    |
    |
    maxx126 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    16 gundur durum boyle.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

@recruit1,

Hocam öncelikle, size göstermiş olduğunuz ilgi ve çabalarınızdan dolayı teşekkür ederim. İlgili gönderiyi, bundan bir hafta evvel gidip maalesef 173 TL'lik bir vergi ödeyerek teslim aldım. Almadan evvel ve aldıktan sonra da olmak üzere, iki kez ''Acaba yurtdışından gelen gönderinin içeriğinde kitap olması durumunda, bahsi geçen gönderi vergiden muaf tutulmuyor muydu; bununla ilgili bir yönetmelik de var?'' diye sordum. Bana verdikleri yanıt; ''Gönderi ne olursa olsun, 75 Euro'luk sınırı aşarsa vergiye tâbi tutulur; kitap dahi olsa.'' oldu.
    Bir dahaki sefere, gümrük bordrosuna sadece ''75'' diye belirtmeyen, kutunun içerisindeki faturaya da 75 Euro'yu aşmayan fatura ibraz eden, akıllı bir satıcıdan kitap almaya dikkat edeceğim. Fransızlara zeki derler bir de... Böyleyken böyle...

@maxx126,

Mesajınıza verdiğim cevapta ilk başta yelkenleri direkt suya indiren bir tutum izlemiş olabilirim ama kesnlikle o vergi tutarına itiraz edin hocam. Benimkiyle kıyaslandığında akıl dışı bir meblağ talep etmişler sizden. Kurnazlara bak sen...
    Bana gelen kolinin içerisindeki asıl faturadaki miktar 358.60 Euro idi ve tarafıma 173 TL vergi kesildi. Kesinlikle itiraz edin. Hattâ kıllık yaparlarsa, bana yine mesaj yollayın, olmazsa özelden aldığım kitapların ve ödediğim verginin faturalarının kopyalarını tarafınıza yollayayım.

İlkokulda kıl bir arkadaş vardı; babası gümrükçüydü. Şimdi ağzımı bozmayayım ama herifin okulda kullandığı tüm eşyalar(telefon, kıyafet vesaire) hep ithâldi. Bu halsiyetsizler keyfekeder iş(!) yapıyorlar; keriz olduğumuzu sanmasınlar...

Esenlikler, selâmlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofrhye reloaded -- 8 Mart 2016; 18:57:07 >
    |
    |
    Bahsedilenler: maxx126 , recruit1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1413 Mesaj

geçmiş olsun hocam. maalesef inisiyatifi kötüye kullanmakta üstümüze yok

|
    |
    sonofrhye reloaded kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Satıcıdan onay mı bekliyor bekliyor demek bu yazı para çekildi çünkü?

Siparişinizi onaylamak için biraz daha zamana ihtiyacımız var diyor. En fazla 6 saat sürecekmiş onay süreci. Bu süreç içerisinde siparişinizle alakalı işlem yapamazsınız diyor.
    |
    |
    cadde19 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2397 Mesaj

Çin tatili falan olunca arada yoğunluk, yığılma vs. kaynaklı gecikme yaşanmıştır transfer noktasında, normal bence 1-2 haftaya giriş yapar inşallah ülkemize.
    |
    |
    toysican kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    476 Mesaj

22 Subatta yurtdisina cikmis Turkiyeye giris yapmasi yakindir 1 hafta bilemedin 10 gun, sabir sabir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: toysican

Orijinalden alıntı: kerrjo1

Siparişinizi onaylamak için biraz daha zamana ihtiyacımız var diyor. En fazla 6 saat sürecekmiş onay süreci. Bu süreç içerisinde siparişinizle alakalı işlem yapamazsınız diyor.

Çok teşekkür ederim umarım ilk alışverişim de sıkıntı yaşamam.

|
    |
    Paket durumu: Taşıma Halinde
    Hedef Ülke: Türkiye
    2016-03-08 17:00 Sweden (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)
    2016-03-08 10:54 Sweden (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)
    2016-02-23 00:00 Sweden (Yurt Disi), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)
    Menşei Ülke: İsveç
    2016-03-08 10:54 Order departed from sorting hub
    2016-02-26 05:05 Order departed on flight from origin
    2016-02-23 10:50 Item received for processing
    2016-02-22 15:00 Item pre-advice received

======================================

Bu kargo şimdi uçaklamı geliyor yoksa gemi ilemi emin olamadım size sormak istedim.

İsveçten 08/03/2016da yola çıkmış görünüyor. Karayolu ile de gelebiliyor, uçakla da. Bu aşamadan sonra max. 1 haftada ülkeye giriş yapar.
    |
    |
    Tonika kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    17 Mesaj

Teşekkür ederim hocam. e sigara almıştım içinde pil falanda vardı umarım gümrük ile ilgili bir sorun yaşamam :)

|
    |
    kerrjo1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba Beyler, konuyu belli bir sayfaya kadar okudum fakat aklimda bazi soru isaretleri kaldi. Ben kucuk capli ithalat yapmak istiyorum. Ornegin 1000 Dolarlik kemer satin alsam Alibaba uzerinden, vergilendirme ve diger giderler ne sekilde olur? Ne kadara mal olur? Ayrica kurumsal bir firma mi kurmam gerekir yoksa bireysel olarak bu sekilde ticari firmam olmadan ithalat yapabiliyor muyum?

|
    Razer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: recruit1

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=115044071

Teşekkür ederim hocam. Yani bu işler biraz zahmetli ve bir yerlerde adamının olması gerekiyor ki minimum kayıp ile işini halledebilesin.

tek paketin içinde e-sigara takım olarak bulunuyorsa sıkıntı olur. tek tek almanız gerek.
    |
    |
    Tonika kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

adamdan ziyade sizin ekonomik kapasitenize bakar. sağlam bir gümrük müşavirlik firmasıyla anlaşacaksınız. gerisi organize edilir.

|
    |
    Razer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    amazon.co.uk'tan 10 euro değerinde beş adet çocuk oyuncağı siparişi verdim, sipariş tutarı 75 euro altındaydı. ups'e vermişler, bu sabah aradı ups. vekaletname vermeniz lazım dedi. sonra da mail attılar. bu başlığı okudum da konuya çok hakim değilim. gönderilen mailde tüm masrafları göndericinin üstleneceğini yazıyor. ancak amazon sipariş sırasında gümrük ücreti almadı. şimdi ups'e yetki belgesi versem herhangi bir ücret öder miyim, yoksa bütün masrafları amazon'a mı fatura ederler, yardımcı olabilir misiniz

gönderilen mail bu:

AMAZON.CO.UK firmasından gönderilen --- taşıma irsaliye ile 1 kap / 3.0 Kg mal taşıma ücreti göndericiniz tarafından ödenerek gelmiştir. İhbar konusu gönderi UGL antrapoya 09-03-2016 alınmış ve Atatürk Hava Limanı 09-03-2016 / tarihli özet beyan numarası ile tescil edilmiştir. Gerekli ithal işlemleri yapılarak adresinize kadar teslimi sorumluluğumuz altındadır. Fakat bu ithal işlemini adınıza tamamlayabilmemiz için ekte örneği görülen vekaletnamenin noter tasdikli olarak düzenlenmesi gerekmektedir.Malınızın gümrükten çıktıktan sonra taşıma senedinin üzerinde yazılı olan adresinize teslimine kadar olabilecek tüm taşıma ve teslim hizmetleri ÜCRETSİZ dir. Ayrıca gönderici firma bu gönderi ile ilgili oluşabilecek tüm masrafları (vergi - KDV - ardiye ücreti - ambar içi masraflar) kendisine fatura edilmesini talep etmiştir. Bu işlemin size hiçbir maddi yükü olmaması amaçlanmıştır. Bu isteğe uyulabilmesi paketinizi bizim gümrüklememiz ile mümkün olacaktır. İthal işlemlerinize biran önce başlayabilmemiz için aşağıda yazılı iletişim numaralarımızdan gönderinizi bize gümrükleteceğinizi veya kendi gümrük müşavirinizin yapacağını veya aktarma talebinizin olduğunu mümkün olduğu kadar kısa sürede bildirmenizi rica ederiz.

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.