Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (619. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.342
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

quote:

Orijinalden alıntı: ahrimar

99 Euroya Musterband.comdan mont aldım. 100 euronun altında sıkıntı olmaz diye biliyordum. 17 sinden beri " Paketiniz gümrükleme acentesinde son bırakma bekliyor. / Paket gümrükleme acentesinde son bırakma bekliyor. " . bugun gümrükten mail geldi. 60 TL vergi, ardiyat sıfır. Hesap numarasına 60 tlyi yatırdım. Tekstil urunlerinden vergi alıyorlar anlaşılan. Kitap , music CD yada gitar kablosu gibi bazı elektronik şeylerden vergi almıyorlar. Yada UPS ile ilgili sıkıtı. Bakalım ürün nasıl ve ne zaman elime gececek.

Hocam benimde, 268 TL tuttu 2 tane eşya aldım, gümrükteymiş vsvs. bir şeyler zırvaladı arayıp elemanın biri ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, 3-5 müzik cdsi alsam Amazondan gümrüğe takılır mı? Ticari derler mi? 100doları aşarsa vergi öder miyim?

• ugur55sag U kullanıcısına yanıt
    valla ürününüz istanbul gümrükten geçmi? gibi duruyor. herhangi bir ücret de belirtilmemi?. ancak bu takylmayaca?y anlamyna gelmyior. samsun pim/kim'de gümrük bölümü varsa nihai i?lem orada da yapylabilir. bu arada canik olan ilçeyi ladik olarak okumu?um. kusura bakmayyn.
    valla ürününüz istanbul gümrükten geçmiş gibi duruyor. herhangi bir ücret de belirtilmemiş. ancak bu takılmayacağı anlamına gelmyior. samsun pim/kim'de gümrük bölümü varsa nihai işlem orada da yapılabilir. bu arada canik olan ilçeyi ladik olarak okumuşum. kusura bakmayın.
  • RI882608596CN

Su numarayi kontrol edermisiniz 23 unde kargoya verildi hala goremiyorum. China post air mail kargosu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsalih37

RI882608596CN

Su numarayi kontrol edermisiniz 23 unde kargoya verildi hala goremiyorum. China post air mail kargosu
    selam,

aliexpressten bir alısveririm olmustu, kargo gelmediginden dispute ettik fakat magaza kargoyu gonderdik diyor. ptt kargo numarası var sayfa bos geliyor yardımcı olabilir misiniz?

11767851043

Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• ssuqunet S kullanıcısına yanıt
    KAYITSIZ POSTA İLE GELİYOR KATIYLI POSTALAR R İLE BAŞLAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekitaner

KAYITSIZ POSTA İLE GELİYOR KATIYLI POSTALAR R İLE BAŞLAR.

tesekkurler, peki ne yapmamız gerekir bu durumda? posta nerdedir nasıl ogrenebiliriz?
  • Merhabalar, benim ürün baya dolandı geçmiş mi şuanda aceba?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • byshakram B kullanıcısına yanıt
    Paketiniz sorunsuz olarak gümrükten çıkmış. Bundan sonra bağlı bulunduğunuz posta dağıtım merkezine gidecek ve postacıya verilerek elinize ulaşacak.
    Gümrük kontrolünden geçtiğinden 60 kuruşluk vergisi var. Postacıya ödeme yapacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: viperc

Paketiniz sorunsuz olarak gümrükten çıkmış. Bundan sonra bağlı bulunduğunuz posta dağıtım merkezine gidecek ve postacıya verilerek elinize ulaşacak.
    Gümrük kontrolünden geçtiğinden 60 kuruşluk vergisi var. Postacıya ödeme yapacaksınız.
    Arkadaşlar merhaba,

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00DNO20X0?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_2&smid=A3P5ROKL5A1OLE

böyle bir ayakkabı almayı düşünüyorum Amazon'dan toplam fiyatı 222 TL, gümrükte takılma olasılığı olabilir mi sizce ?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kerrjo1

En son güncelleme 26'sı Cuma günü teslim edilemedi olarak güncellenmiş ne yapmak lazım tekrar dağıtıma çıkar mı acaba ?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu nedir lütfen yardım edin çoçcuğa tablet aldım takıldı mı ne oldu bunun durumu. anlamadım kaç gündür orada duruyor.

telefonu kaç bunların santrali aradım tabi bu saatte açmadılar. direk telefon filan yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 2 Mart 2016; 17:12:51 >

• recruit1 R kullanıcısına yanıt
    Son durum bu bakalım. Samsunda Salı-Perşembe gümrük kontrol oluyormuş. Ya yarın gümrük kontrolü olacak yada bana gelecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur55sag -- 2 Mart 2016; 17:53:50 >
    içinde ne var
  • quote:

Orijinalden alıntı: termomen

içinde ne var
    diğer yere de yazmıştım buraya da yazayım. tablet hocam.
    bulunduğum yerdeki ptt kargo ile görüşdüm 60 kuruş damga vergisi kesmişler dedi. bu gelecek anlamına mı gelir . tam bilemedim.
  • viperc V kullanıcısına yanıt
    @viperc çok teşekkürler bilgi için. İçim rahatladı.

@bigbooss bende de aynı durumlar söz konusu oldu muhtemelen sizin tablet de geçti gümrükten. Varsa vergisini verip alırsınız.
  • byshakram B kullanıcısına yanıt
    eyvallah kardeşim
  • termomen kullanıcısına yanıt
    Oyuncak. Şimdi bu 100$. tabi içinde faturaya baktılarsa. Zimmet Edildi acaba dağıtıcıya mı yoksa gümrüğe mi merak ettiğim konu bu. Yarın belli olacak gibi.
    oyuncaktan bişey olmaz seni gümrüğe çağırmazsalar vergi çıkarıp sana gönderirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dmr_Sdt

Vekalet belgesi aslında yetkilendirme belgesi olarak geçiyor. Sadece mail atıyorsunuz bir form doldurarak. Noter gerekmiyor

Eğer aldığınız urun şahsi amaçlı ise ve memur da öyle değerlendirirse başka bir işlem yok. Sadece vergisini odeyeceksiniz.
    Merhaba arkadaşlar, amazondan ürün aldım , ilk kez gönderdiklerinde yolda paket hasar almış amazona tekrar gitmiş , amazon da beni düşündüğünden hızlı gönderelim iyilik yapalım dedi ama malesef ki UPS e gitmiş bu kez. Ben devlet postasınla istemiştim ilk seferinde , bu iyi olmadı

2 gündür UPS ile uğraşıyoruzz

bana bir mail attılar doldurup yollayın diye,formu doldurduk, 68 dolar bu arada kargo dahil. kişisel kullanım 3 tane farklı ürün.

memur kabul etmemiş şimdi noter onaylı belge yollayın diyorlar

noter onaylı belge ne kadar tutuyor ve onu göndersem bu sefer başka bir şey çıkarıp bu kargoyu yalan edecekler gibi bir his var içimde. Ayrıca başka masraflar ekleyecekler gibi hissediyorum.

tecrübelerinizi paylaşıp yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şu an ne yapmalıyım? seçenekler neler?

• pudinkk kullanıcısına yanıt
    bu konudan daha iyi yardım alırsınız

http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.