Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (386. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.303
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aynı sorulardan birsürü var , hepsinin cevabı konu içinde mevcut biraz araştırma yapalım, Gerçekten konu içinde sorunuza cevap bulamıyorsanız o zaman mesaj yazmayı deneyin , burda amaç karmaşa yapmak değil , herkese yardımcı olabilicek bir konu yaratmak.

Not : Artık her ürün gümrük kontrolüne girmektedir , bu ürününüz gümrüğe takılmış demek değildir.

Eğerki ürününüz gümrüğe girer ve vergilendirilirse zaten ptt'nin kendi sitesinde ne kadar vergilendirildiği yazmaktadır.

UKİM'e girdiği halde vergilendirilmeyen ürünlerden ortalama 3 lira gümrük kontrol ücreti ( veya herneyse ) alınır.

Yasaklı ürün aldıysanız ve gümrüğe takıldıysa ( artık bunlarıda sormayın telefon alırsam takılırmı diye , bu konuya mesaj yazan adamlarda müneccim değil ) geri gönderilir , ürün satıcıya ulaşınca paranız iade olur , bu süreç uzayabilir, risktir sonuçta yasaklı ürün almak ve belli bedelleri olabilir , sonrasında kimsenin sızlanmasına gerek yok.

Bizlerinde hatası olabilir , bizde bu konuda otorite değiliz ona göre :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

Arkadaşlar aynı sorulardan birsürü var , hepsinin cevabı konu içinde mevcut biraz araştırma yapalım, Gerçekten konu içinde sorunuza cevap bulamıyorsanız o zaman mesaj yazmayı deneyin , burda amaç karmaşa yapmak değil , herkese yardımcı olabilicek bir konu yaratmak.

Not : Artık her ürün gümrük kontrolüne girmektedir , bu ürününüz gümrüğe takılmış demek değildir.

Eğerki ürününüz gümrüğe girer ve vergilendirilirse zaten ptt'nin kendi sitesinde ne kadar vergilendirildiği yazmaktadır.

UKİM'e girdiği halde vergilendirilmeyen ürünlerden ortalama 3 lira gümrük kontrol ücreti ( veya herneyse ) alınır.

Yasaklı ürün aldıysanız ve gümrüğe takıldıysa ( artık bunlarıda sormayın telefon alırsam takılırmı diye , bu konuya mesaj yazan adamlarda müneccim değil ) geri gönderilir , ürün satıcıya ulaşınca paranız iade olur , bu süreç uzayabilir, risktir sonuçta yasaklı ürün almak ve belli bedelleri olabilir , sonrasında kimsenin sızlanmasına gerek yok.

Bizlerinde hatası olabilir , bizde bu konuda otorite değiliz ona göre :)

Ben herşeyi anladım güzel dostum da bugün 1 hafta önce gümrüğe sevk edilen tabletim (99 dolarlık ben üzerine 70 yazdırdım)
    Tekrardan torbaya eklenmiş ardından iptal edilip tekrar gümrüğe sevk edilmiş bu ne demek?
    Şuan gümrükte ilginç işler dönüyor.
    Artık yurtdışı ölü diyebilirz geçmiş olsun herkese.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mümkün olduğunda satıcılara ortalama 30$ gibi miktarlar yazdırmak , ürüne GİFT işaretlettirmek gibi şeyleri uygulamak lazım. Onun haricinde gümrük ve ptt çalışanlarının yetersizlikleri yüzünden birçok sorun yaşıyor alıcılar malesef.

Not : 70$ limite çok yakın olduğu için biraz fazla dikkat çekmiş olabilir.
  • amoore A kullanıcısına yanıt
    50 tl gümrük vergisi ödeyerek teslim aldım.
  • Beyler daha öncede mesaj atmıştım ama ayardım eden olmadı 35-40 gün önce çinden 4-5 parça ürün aldım 2 tanesi ülkeye girdi görünüyor ama turpexten bakınca göremiyorum.

1. sihttp://www.ig-firstclass.net/index.php/Index/detail.html CNI150307IVB110934
    2 .sihttp://www.hongkongexpresspost.com/ T104639960FI

Bu ürünü ise hiç kontrol edemedim singapur postun sitesinin linkini koymuş ama takip edilmiyor RS225101062NL

Yardım ederseniz sevinirim.

• gbzlim kullanıcısına yanıt
    Hocam diğerleri hakkında bir fikrim yok ama ; RS225101062NL kodlu gönderiniz Hollanda Post ve "http://www.postnl.post/tracktrace " adresinden takip edilmesi gerekiyor fakat orada da bu ürün takip edilemiyor.Üstelik neden singapur postun sitesinin linkini koymuş ki? singapur post olsa son iki karakter SG ile bitmesi gerekiyor.
  • f@tih kullanıcısına yanıt
    Orayada baktım ama orada da posta kodu istiyor adresi ilk başta yanış vermiştim satıcıya düzeltmesi için mesaj attım. Attığım mesajda da posta kodunu yazmamıştım onun için kontrol edemiyorum hollanda post için internette iyi yorum yapmışlar ama 40 gün civarı oldu hala ülkeye girmedi.
  • gbzlim kullanıcısına yanıt
    Benim verdigim linkte nl post icin adres kod istemiyor ama boyle bir barkod yok fiyor sizinkine.ben kendi nl post kodumu burdan takip ediyorum.12 günde ulkeye giris yapti. 1235 :))

• 27 Şubat'ta China Post ile yola çıkan kargom bu sabah ülke sınırlarına ulaşmış.

Öte yandan Banggood bana para iadesi yaptı 2 gün içinde paypal hesabıma yatacak. Ürün bana sağ salim ulaşırsa iletişime geçip parayı geri yollayacağım. Velhasıl kelam China Post'a çok sövdük ama geç de olsa geldi valla.
  • Beyler "Zimmet edildi." ve "Zimmet alındı." ne anlama geliyor?

• Arkadaşlar kargomun durumu nedir? İstanbul'a gelmiş ama şu anda hangi işlem yapılıyor.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

İl/İlçe Merkez Adı Tarih Saat İşlem
    China (Yurt Disi)/- - 27/02/2015 01:19:00 Receive item from customer (Otb)
    China (Yurt Disi)/- - 27/02/2015 17:45:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
    İSTANBUL(AVR)/BAKIRKÖY İST.ULUSLARARASI PİM 07/04/2015 18:39:27 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    Turkey/- - 07/04/2015 18:39:52 Receive item at office of exchange (Inb)
    Turkey/- - 07/04/2015 21:39:27 Send item to customs (Inb)
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirdencihan

50 tl gümrük vergisi ödeyerek teslim aldım.

pardon eksik yazmışım, yasaklı ürün ise büyük ihtimal geri dönerdi, yasaklı değilse gümrük vergisi ödenip alınır. iyi günler
  • Murat006 kullanıcısına yanıt
    hocam şu an beklemede. gün içinde veya yarın belli olur ne olacağı.
  • Durum nedir arkadaşlar, gumruge girdik mi?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Böyle bişeyle ilk defa karşılaşıyorum 2 gündür güncelleme yok bu ne demek oluyor bilen varmıdır ????

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 9 Nisan 2015; 11:26:50 >
  • Artık herşey gümrüğe giriyor galiba bu hem işlemi yavaşlatıyor hemde gümrüğe giren her üründen damga vergisi mi ne öyle bişey tahsil ediyorlar 2,6 TL -3TL gibi bişeydi sanırım.
    Bu bişey değilde hem gecikme sağlıyor hemde extra kontrol olduğundan daha çok ürün takılacak galiba artık
  • hsngencer ve seninki geldi benimki niye gelmedi ya
  • geberit kullanıcısına yanıt
    hocam biraz bekleyin sanırım çok yoğunlar bu gün yarın belli olur akıbeti
  • bilen cevaplayabilirmi benim kargom LJ ile başlıyor yani Türkiyeye girdiğinde takip edemiyorum ama üstte biri bi link atmış link buhttp://trackitonline.ru/ kodumu buradan aratınca amerikadaki durumu yazdı alttada pttdeki durumu yazıyor gümrük içinde yazıyor şuanda Türkiyede gümrük içindemi kargom usps sitesindeki durumda bu anlayan varsa cevaplayabilirmi usps deki mavi dolan yer sonuna gelince Türkiyeye girdi demekmi olacak yoksa elime ulaştığındamı dolacak
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimarsinann -- 9 Nisan 2015; 13:00:07 >

• Banggood dan 103$ a tablet almıştım ve şimdi kargoyu takip ettiğimde Ukim de PTT işyerinde bekliyor yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Ukim e gidip benim mi almam gerek? Acil yardım lazım.

Takip no: RU467190259CH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Growlithe -- 9 Nisan 2015; 13:43:51 >
  • 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.